Sari la conținut

Rat Bike La Superlativ


f_zoltan
 Share

Postări Recomandate

Am pendulat sa postez la chestii dsitractive sau la choppere, da' am decis ca aici merge la un "asa nu"

Rat-bike chinezesc:

Si de ce nu .......ASA DA RAT BIKE CHINEZESC.........ca doar e rat bike TOTAL

 

AU FOST DEJA POSTATE aici pozele astea in topicul cel mai urit chopper

/index.php?...pic=29777&st=10

 

Da oricum arata a CRAZZY RAT BIKE :lol:

 

Interesant ar fii sa stim ce motor are pe el si cum a facut transmicia finala.........

 

salut

L&R

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot am stat si am studiat pozele,daca va uitati in a 5 poza se vede lantul de transmisie....

Stiti cum a facut transmsia?,motorul este pus pe cadru cu tot cu cutia lui originala.....pe patrea dreapa a cutiei a anulat planetara si pe partea stinga unde se vede lantul a pus un pinion direct pe axul ce iasa din cutia de viteze pt planetara.....asa sa scutit sa adapteze alta cutie si amreiaj........

Super interesant facut....e un adevarat BOSSHOSS RAT BESTIAL CHINEZESC

 

L&R roby

 

 

Rezervorul este prins pe roata din spate in partea dreapta.In partea stanga se gaseste o baterie de masina.

 

Trebe sa te contrazic ...rezervorul este prins pe ARIPA ROTII DIN SPATE, nu are cum sa fie prins pe roata ca ar da ture cu tot cu roata si rezervorul si bateria :ok: REZERVORUL este pe PARTEA STINGA SI PE DREAPTA E BATERIA exact cum ai sta pe motor .........

Teai exprimat exact asa cum te uiti la poza din fata motorului ..... :lol:

 

te salut

roby

post-66-1131645044_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebe sa te contrazic

 

Nu cred ca ma contrazici.Cel mult ai adus o completare care clarifica lucrurile.Dar pentru a fi si mai aproape de adevar ar mai fi de spus ceva:Bateria este prinsa atat de cadru ( partea de jos) cat si de aripa (in lateral). :lol:

Editat de im0rtel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roby, esti un maniac :lol: Trebuia sa-i dai si astuia de cap :ok: Bravo!

Am vazut ca i-ai luat apararea matahalei. Nu te contrazic, dar cunoscandu-ti prima lucrare si inchipuindu-mi ce pregatesti acum, imi pun intrebarea daca ti-ar place sa mergi cu asa ceva. Lasand la o parte ca dupa profilul folosit la cadru scula tre'sa cantareasca o tona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roby, esti un maniac :lol: Trebuia sa-i dai si astuia de cap :ok: Bravo!

Am vazut ca i-ai luat apararea matahalei. Nu te contrazic, dar cunoscandu-ti prima lucrare si inchipuindu-mi ce pregatesti acum, imi pun intrebarea daca ti-ar place sa mergi cu asa ceva. Lasand la o parte ca dupa profilul folosit la cadru scula tre'sa cantareasca o tona.

Nare cum sa cintareasca atit tre sa aibe pe undeva la 500 kg poate 600kg

da miar place sa conduc creatura asta pe bune chiar as vrea....ca tare BESTIE ARATA

SALUT

L&R

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...