Sari la conținut

Pieton lovit la Panduri


maryus
 Share

Postări Recomandate

Art.66 alin 3 din Codul rutier spune urmatoarele:

"Traversarea drumului public de catre pietoni se face perpendicular pe axa acestuia, numai prin locurile special amenajate si semnalizate corespunzator, iar in lipsa acestora, in localitati, pe la coltul strazii, numai dupa ce s-au asigurat ca o pot face fara pericol pentru ei si pentru ceilalti participanti la trafic."

 

Din punctul meu de vedere pietonul care s-a angajat in traversare, in viteza si fara sa se asigure, chiar pe zebra, este vinovat conform legii pentru producerea accidentului. S-ar putea ca motociclistul sa aiba castig de cauza in instanta, desigur daca are martori care sa-i sustina declaratia.

 

 

TIN SA TE ANUNT CA PUNCTUL TAU DE VEDERE VA VALORA FIX ZERO IN INSTANTA!

 

Pietonul zice:"dom' judecator, m'am asigurat cam 15min si 46 de secunde si cand sa trec a venit ala cu 95kmh in oras".

In cel mai bun caz (da' e deja de domeniul SFului) se da culpa comuna...

 

Vreau sa va anunt ca de circa o saptamana am fost atribuit cu puteri extraordinare pe acest forum (Accidente) de genul ca pot sa fac posturi disparute, sau sa arunc intreaga discutie altundeva (de genul "Motociclisti in fiecare zi" sau "Actiuni caritabile") sau pur si simplu sa inchid topicul... Sigur eu as prefera ca pe acest sub-forum sa se discute mai degraba despre "Are nevoie de sange?" sau "Trebuie sa cotizam cu ceva bani?", poate sunt dispus sa inghit si tampenii de genul "Desi nu eram acolo, eu cred ca ala mergea cu 635km/h cand sa izbit ca prostul de duba care intorcea pe linie dubla continua", dar nu voi inghitii atacuri la persoana si tamnpenii de genul "Sigur ca e proasta pentru ca e blonda"... Asa ca va rog sa va abtineti sa folositi termeni prea tehnici gen "idiotul" pentru alti forumisti...

 

 

Ma scuzati da' cand vad cum posteaza idiotul incep sa ma manance destele.

Promit ca nu mai fac!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma scuzati da' cand vad cum posteaza idiotul incep sa ma manance destele.

Promit ca nu mai fac!

Daca-mi permiti as edita putin postul tau...

 

"Promit sa nu mai fac !

Ma scuzati da' cand vad cum posteaza idiotul incep sa ma manance destele."

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...