Sari la conținut

Detinatori de Suzuki RF


.BoBo.
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

poze noi cu micutul meu rf400 care aproape implineste un anisor de cand il am.. :burnout:

Sa te fereasca sfantu sa ai nevoie de piese pentru RF400,sper ca sti ca sunt facute pentru Asia,si in Europa nu se gasesc piese nici macar in cataloage.

Oricum,multi km fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa te fereasca sfantu sa ai nevoie de piese pentru RF400,sper ca sti ca sunt facute pentru Asia,si in Europa nu se gasesc piese nici macar in cataloage.

Oricum,multi km fara probleme.

 

 

hehe.. normal ca stiu ca e un "pur snange" .. cat despre piese .. ulei si bujii se gasesc inca :burnout:

 

merci de urare :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are piesa asta din imagine in stare buna si functionabil ? Este de la un Rf de 900 din 96 si caut sa-l cumpar dupa ce l-am topit pe al meu dupa spalare deasupra sobei la uscat. :burnout:

post-12060-1186554429_thumb.jpg

Editat de forro_m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze noi cu micutul meu rf400 care aproape implineste un anisor de cand il am.. :burnout:

 

sa-ti traiasca si daca afli pe unde se gaseste un kit de lantz, nu ezita sa sherui informatia :)

 

Cine are piesa asta din imagine in stare buna si functionabil ? Este de la un Rf de 900 din 96 si caut sa-l cumpar dupa ce l-am topit pe al meu dupa spalare deasupra sobei la uscat. :hurt:

 

incearca la Tomina, am inteles c-ar avea unele dezmembrate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are piesa asta din imagine in stare buna si functionabil ? Este de la un Rf de 900 din 96 si caut sa-l cumpar dupa ce l-am topit pe al meu dupa spalare deasupra sobei la uscat. :burnout:

 

Servus. spui ca ti s-a topit ? pe mine m-ar interesa sistemul de prindere, ala care face clic, mie imi lipseste am in locul lui plastelina :hurt:

Ce zici facem o treaba? da un pm daca mai e ceva din el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragi copii, care aveti vreo informatie pretioasa de pe unde as putea gasi un cablu de acceleratie de suzuki rf400... nu ezitati sa dati cu informatia dupa mine...

 

precizez ca imi trebe extrem de urgent, pentru ca joi plec din tara (si trebe sa plec cu moto...) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam sa va spun si voua...chiar daca iau bile negre

 

SUZUKI RF 400 R din 96 , culoare ROSU , 27mii KM , inscrisa de 2 ani dar cu 6mii km rulati in tara . Adusa din Grecia

 

Pretul estimat 2900 E

 

A fost excelenta pana acum...M-am initiat cu ea si pot sa va spun ca pentru incepatori este o mina de aur. Motorul trage bine pentru caii care ii are si sta foarte bine pe sosea. Pentru mine a venit vremea sa urc putin asa ca tre sa-i caut alt utilizator.A fost data peste cap o data dar nu cu urmari grave insa am schimbat tot pe partea dreapta...Toba , scarite , carena dreapta , stopul spate si semnalizarea dr au fost aduse originale din Japonia iar coditele spate au fost aranjate super. Ulei motor schimbat de 5 zile MOTUL dublu ester si filtru ulei original

 

 

post-10493-1187002180_thumb.jpg post-10493-1187002216_thumb.jpg

 

 

post-10493-1187002289_thumb.jpg post-10493-1187002377_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Si mai urmeaza....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

cumpar piese suzuki RF 600

-cadru

-furca

-suport scarita

-janta fata

-toba finala

etc

 

Va rog nu mai postati aiurea exista topicuri specializate de vazari/cumparari :) .

 

 

 

In alta ordine de idei, vreau sa imi vopsesc rotile si nu stiu ce culoare s-ar potrivi mai mult, mie imi plac foarte mult rotile albe dar nu stiu cum ar arata pe a mea.

Mai am 2 variante de culoare auriu sau gri metalizat.

 

Momentan sunt negre dar pe alocuri vopseaua a inceput sa cada deci ar fi cazul sa le vopsesc. As putea sa le revopsesc negru dar am zis ca ar fi interesant daca le-as schimba culoarea.

 

Aveti si modelul :scratch: :

post-6115-1189339787_thumb.jpg

Editat de mr.magic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o poza gasita pe net pare dragutica.......

 

asta e si de 900, ma costa o avere sa le cromez, intradevar asa arata bine.

pana la urma cred ca tot negre raman, cine o facut-o asa o stiut ceva despre cum arata un motor bine

 

--- Mesaj completat în 26 Sep 2007 20:11 -------------
cred ca de la motociclete de viteza asta e tema cea mai putin creativa :eek: .

oare sunt eu singurul entuziasmat de motorul meu? adevarul e ca nu ma mai satur de el ... e superb :finger:

 

poze pe drumul spre Zalau ... :lol:

 

hai mai postati si voi poze sa vad cu ce va ladati :moron:

post-6115-1190826511_thumb.jpg

post-6115-1190826541_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare RFisti!

 

Uite ce se intampla cand dai militienilor obisnuiti cu cadavrele alea de BeaMWeuri un motor adevarat. Ce dobitoci! :blink:

 

http://youtube.com/watch?v=Rke87Cl6We8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce a iesit din RF-ul meu :blink:

 

Il mai asteapta placute de frana fata EBC , furtune de frana racing si un far cu bi-xenon.

 

post-2420-1191349939_thumb.jpg post-2420-1191349925_thumb.jpg post-2420-1191349730_thumb.jpg post-2420-1191350433_thumb.jpg

 

Nici nu pot sa nu recunosc ca sunt tare mandru de el :kick: - mare noroc am avut cand l-am cumparat!

 

PS: Acum i-am luat si incaltzari Metzeler Racetec K2 120/70/17 cu 180/55/17 ... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt foarte mandru de al meu sunt motoare extraordinare, am vazut forjate la maxim dar care inca se tin, al meu e impecabil.

 

Clancane dupa ce se incalzeste, dar functioneaza perfect nu mi-a sarit niciodata din viteza ... prietenii zic imi zic ca is distrus cu clancanitul meu dar tin la ea si nu vreau sa o ranesc :friends:

Comand Castrol RS-4T 10W40 full synt cred ca e ok

 

Inger Albastru cum e cu roata de 180 pe spate mie mi se pare de 170 mare (asta ca io am 160) dapai de 180 :laugh:

Cineva imi zicea ca creste consumul daca pui guma mai mare pe spate :laugh: tie iti consuma mai mult?

 

Gume de unde ti-ai cumparat? Le-ai luat noi? Ma bate gandul sa iau second, merita oare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se gasesc gume second convenabile si in stare buna. Ultimul spate l am luat SH si a fost un Bridgestone BT20 cu 40 Ron si avea profil cam 80%. Pe laterale era nou noutz. Probabil era de pe vreun motor din Bucale. :friends: Kiddig. :laugh:

 

In alta odine de idei... cand luati gume second aveti si intrebarea asta in vedere. In cazul in care starea gumei este f buna, aproape noua... puneti va intrebarea... de ce este vanduta aceasta guma? Nu cumva are secrete? Look inside dupa dopuri de la pene sau galme. Verificati atent integritatea lor. Incercati sa determinati vasta gumei. Daca a stat ceva vreme pe o mobra intr un garaj, sau si mai rau, la soare sau peste iarna afara... poate sa fie firma firmelor si nou nouta si nefolosita. E MUCI. Cauciucul imbatraneste chiar si nefolosit.

 

Este clar ca solutia gumelor SH e un compromis si nu este recomandata defapt pt ca este o chestie mioritica dar aici multi castiga intr-o luna cat sau mai putin decat face un set de gume astfel ca gumele SH sunt o alternativa ca sa nu zic singura posibilitate pt unii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Eu mi-am luat tot SH aceste anvelope deoarece sunt mai moi si se incalzesc mai tare deci sunt perfecte pentru perioada de iarna.

Eu merg de cand am motorul cu 180 in loc de 160 si mi se pare super ok si nu a avut nimic de suferit de la acest cauciuc(crestero de consum sau scaderi de manevrabilitate).

Iti recomand doar atunci cand cumperi un cauciuc SH sa iei in vedere data fabricatiei ... ce apare dupa acel DOT si e formata din 4 cifre ex 2006 - asta inseamna ca a fost fabricat in saptamana a 20a din 2006.

Nu iti lua anvelope mai vechi de 3-4 ani deoarece si-au pierdut din proprietati si incep sa alunece pe sosea mult mai usor.

 

E posibil sa iti fi scris raspunsul un pic haotic deoarece abia ce m-am trezit din somn :friends: - revin daca ai intrebari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, vreau sa imi vopsesc rotile si nu stiu ce culoare s-ar potrivi mai mult, mie imi plac foarte mult rotile albe dar nu stiu cum ar arata pe a mea.

Mai am 2 variante de culoare auriu sau gri metalizat.

 

Momentan sunt negre dar pe alocuri vopseaua a inceput sa cada deci ar fi cazul sa le vopsesc. As putea sa le revopsesc negru dar am zis ca ar fi interesant daca le-as schimba culoarea.

 

Aveti si modelul :bigstar: :

uite ceva frumos,zic eu...

post-5734-1192128581_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ceva frumos,zic eu...

 

 

Da stiu poza cam in genu asta vroiam, dar cred ca vor ramane negre pana la urma.

 

Vreau sa o vopsesc saptamanile ce urmeaza si ma bate gandu sa o vopsesc gen ducati xerox, dungi albe pe rosu si genti negre.

O sa incerc sa o fac in photoshop sa vad cum iasa inainte sper sa reusesc si va postez.

Vreau sa cer cat mi multe pareri sa nu iasa o prostie.

 

Inger albastru m-ai convins imi iau de 180 pe spate, sa mor de nu, am vazut pe alt RF si arata bestial :D .

 

Am o intrebare ios de pe vremea MZ-urilor si vreau sa dau jos carburile sa le curat, merg bine da am mania curateniei :bigstar: , dar daca le dau jos trebe neaparat sincronizate? Oricum is nesincronizate acum ca joaca la relanti asa ca n-am ce pierde. E greu sa le sincronizezi ca daca nu imi iau stand de sincronizat de pe louis?

 

Bafta maxima :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la cauciuc,sfatul meu este sa stai in banca ta si sa iti pui 160,pentru ca fabricantul nu a pus de prost 160 si noi suntem mai destepti si punem 180,doar pentru faptul ca arata mai bine.(spune-mi un alt motiv pentru care vrei 180) oricum intre 160 si 180 eu zic ca nu e mare diferenta ca aspect + daca ai nevoie sa treci RAR-ul nu il iei cu 180 sau daca dai pe strada de un domn militian mai rau voitor,are motiv sa-ti ia talonul.

Carburatoarele,daca vrei sa strici apuca-te tu de ele,iar standul de la louis este varza,nu poti sa faci nimic cu el.

Daca vrei stand da un ban in plus si ia de la Suzuki.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...