Sari la conținut

Detinatori de Suzuki RF


.BoBo.
 Share

Postări Recomandate

Fratzilor ... la Tomina inca nu au adus filtre de aer de 400 ... astept de 3 saptamani ... nici nu pot sa o reglez fara filtru ... si mi-a papat 12% :moto:

Cand ajung ... va spun si pretzu ... bine ...ati putea sa dati un tel sa cereti si voi ...poate dak sunt mai multe de adus se mai grabesc si ei .... zic si io ....

Numa' bine !

 

Luni o sa sun si eu la Tomina pt un filtru de aer...sper sa nu-mi zica un pret sau durata astronomica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

dar cu ala de aer ai rezolvat? zi si mie cum sta treaba ca eu inca nu mi-am facut rost...cat despre consumabile, nici eu n-am habar de care trebuie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kristake ... io am luat 3 buretei d'aia de la placile de baza , i'am crosetat frumos asa dupe filtru si am rezolvat problema ...ca la tomina inca nu au venit ...da nu mai puteam fara filtru.... deci ... problema e momentan carpacita .... cand or veni filtrele , atunci skimb si eu improvizatia . Vezi ca e patent propriu ... ai grija cum il vinzi :blbl:

 

:goodposting:

Bah ce de motoare asta seara la ARC ..... probabil din cauza lu' Taricescu ala ...... Io m-am retras subit asa ...ca .....aveam un proiect la care trebea sa ma manifest .... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gixx tu esti tipul care avea RF-ul ala negru ?

De cat ai cauciucul ala pe spate?

 

you mean this one?

post-7741-1144357497_thumb.jpg

:goodposting:

 

dar nu stiu de cat e cauciucu...ma uit maine si-ti zic daca vrei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zona militari

 

nimeni nu vrea sa dea o tura , vad!!

 

astept in continuare - sgeorgica@yahoo.com , ori messenger , ori 0722350439

maine chiar as vrea sa dau o fuga pana la sinaia....! ceva voluntari??

 

a , ce vroiam sa va mai spun .. am luat o printr un baiat din mures , sebi , pt care garantez oricand.

deci , cum se procedeaza:

-ii zici modelul p e care l vrei sau pur si simplu ti o gasesti singur pe mobile.de

-dai 200 euro avans

-iar fata de pretul afisat pe site , -50-100 euro , cam atat se discuta , adaugi 1350 euro si o ai acasa , cu nr , talon , etc , inmatriculata p o firma de leasing din mures iar dupa un an se trece pe numele tau.

mi a placut ideea , si eu asa am luat o .mai am cativa prietei care au facut la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine luni 17.04 ma duc la Tirgu Mures sa imi aduc motorul.

Asa ca de acum pot zice prezent la plimbari si intruniri :angryfire:

 

Ia uitati cum sta el si astepta :angryfire: :

 

post-2420-1145177707_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

PS:

Nu vreau sa para a reclama dar e un lucru care te ajuta cand iti cauti motor, eu unul am stat aproape o iarna de vorba cu fiecare si am analizat oferte .Alegerea e personala.

Poate ar fi bine sa scriem fiecare cum le-am luat si asa fiecare vede o oferta mai larga si alege.

L-am ales de pe mobile.de , omul a fost si a vazut motorul ,l-a adus fara nici avans( pe riscul lui - daca nu il vreau el il vinde ) si fara nici o obligatie de cumparare, a negociat aprope cu 250 euro pretul din germania iar partea lui in care intra motorul la cheie cu tot cu numere si inmatriculari - 1000 euro.

Modalitati de contact : Fox-Motors

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Vecine'.

Abia astept sa vad jucaria.

 

Motoreta mea are (din pacate) o mica bucatica lipsa dar sper sa o rezolv repede.

Daca afli cumva de unde pot sa cumpar si eu bucatica lipsa anunta-ma si pe mine.

 

 

Despre asta este vorba. Capacelul mic din partea dreapta-sus a carenei care, din pacate, l-am piedut in timpul Mitingului Comemorativ din 14/04. (OFFFF)

 

post-5695-1145178625_thumb.jpg

Editat de AdyBoby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca te poate ajuta hellryder avand in vedere ca o ai pe cea din partea opusa si iti poate face una cred.Mai bine vorbesti cu omul e super de treaba a incercat sa ma ajute de cate ori a putut.

Uite nr de tel : 0745640897(Radu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am fost la Bistrita la Luci sa imi vad si eu RF-u, o ajuns vineri noaptea.. din '94, gri metalizat, fara zgarieturi, impecabil, :angryfire:

 

mai dureazaz cateva zile cu inmatriculatu, vama, numere, hartogaraie

Pe sapt viitoare pun si poze :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am fost la Bistrita la Luci sa imi vad si eu RF-u, o ajuns vineri noaptea.. din '94, gri metalizat, fara zgarieturi, impecabil, :hurt:

 

mai dureazaz cateva zile cu inmatriculatu, vama, numere, hartogaraie

Pe sapt viitoare pun si poze :eek:

 

Asta ? :angryfire:

 

post-2420-1145197859_thumb.jpg

 

 

Are o poveste mai ciudata RF-ul ala poate il intrebi si poate iti explica tie ...

In februarie exact RF-ul ala era fabricat in 93 si avea 18 mii de km... am vrut sa il cumpar de la el ..dar pana dimineata il vanduse ... ( eu eram 99 % hotarat seara si i-am lasat instant message seara )

Acum a aparut la vanzare cu un an mai tanar si cu inca 7000 de km in plus.

Daca nu e acelasi motor scuzele mele dar pozele sunt exact aceleasi si nu vad rostul sa fi pus pozele altui motor decat al celui pe care il vindea. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca l-a inmatriculat in loc de anul de fabricatie 93 cu 94, ca iti garantez ca se poate, iar anul trecut nu era inmatriculat si pe acte era 93, deci cum sa-l dea cu 94...dar acum ca are hartia cu 94... :angryfire:

 

...dar la o adica, sa fim seriosi, ce conteaza 93...94, tot un drac e, sa-l folosesti sanatos si voios! :angryfire:

Editat de KristaKe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar ca daca asta e motorul au fost ceva manevre la mijloc.

Eu l-am vazut de ceva vreme pe site din nou dar nu am zis nimic....insa poate pentru baiatul asta conteaza lucrurile astea mai ales cand cumperi de la el pe incredere .... avand in vedere ca acest leasing este o miscare financiara si banii care ii dai nu figureaza concret pe acte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bestiuta a invatat drumul spre casa ...

 

Frumos peisaj, si soseaua parea perfecta, tot sa mergi cu motorul.

Cum ti se pare la drum lung, e obositor ?

P.S.: Unde ai ascuns numarul ?

:angryfire:

Editat de LaurBalaur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...