Sari la conținut

Detinatori de Suzuki RF


.BoBo.
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Numarul asa cum ii spuneam si lui Burlaco ... e pus ca la messenger pe INVISIBLE ... deoarece inca nu il am ... am doar talon si placuta e in curs de fabricatie la Cluj.

 

A fost super frumos drumul... cate o linie din asta intre munti si apoi numai serpentine ... iar prin Mures un asfalt de o f buna calitate.

 

Ploaia nu m-a prins .... dar era umed pe jos plouase toata dimineata ... asta a fost norocul meu.

 

Mie imi place pozitia pe ea si nu e f obositoare la drum lung insa lipsea o fata sa ma incalzeasca la spate :hurt: Ceea ce imi place f mult e ca trage super bine in orice treapta si ca are viata in el motorul.

 

@Burlaco : Accept invitatia la liniuta ... ti-am aratat in seara asta si un mic demo ca sa stii cum sa iti setezi voshodu sa traga :angryfire:

 

 

Astept sa iesim la plimbari insa nu din alea turbate in oras :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trecut o saptamana de la mare Achizitie :) si am parcurs 1200 km.

Pozele de la Tg Mures - Bucuresti sunt deja mai sus .

Am mai parcurs si traseul Bucuresti - Galati - Bucuresti insa nu am poze deoarece am mers ca un maniac si nu m-am coborat de pe motor :crack: .

La Galati am iesit cu baietii la o tura .Am mers pe soseaua ce ne desprate de fratii de peste Prut (70 de Km) in zona punctului de frontiera Oancea.

 

Acum niste poze :

 

post-2420-1145830436_thumb.jpg

 

post-2420-1145829475_thumb.jpg

 

 

Are si numar de inmatriculare "custom" :) :

 

post-2420-1145830098_thumb.jpg

 

Final de "ride" :

 

post-2420-1145829599_thumb.jpg

 

 

Acum dupa atatia km intra in marea Revizie si pana nu o termin nu mai vede asfaltul.

 

O motocicleta care se conduce super usor si care daca nu o enervezi este foarte intelegatoare cu tine.

 

Am mare nevoie de un loc de GARAJ ca sunt terminat de ideea ca sta pe afara.

 

Va urez o saptamana placuta pentru ca eu o incep intr-o ora cu munca ca sa nu uit de unde am avut banii sa ma plimb :baldy:

 

 

PS: Aveti grija ca pe E85 sau cat e ala dintre Urziceni si Buzau se foloseste si elicopterul pentru patrulare si urmarire.Un exemplu la intamplare :baldy: : Merge un motociclist cu viteza peste cea regulamentara... elicopterul il vede si merge in urmarirea lui .... pe directia de mers e o masina de politie cu radar ce incepe sa ruleze incet in momentul in care te apropii... daca aparatul de radar te ia cu viteza mai mare se pleaca in urmarirea ta.... sanse de scapare ... eu zic ca 0 ... chiar daca esti super bun la NFS Most Wanted :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor ... aveti vreunu habar cam ce compresie ar trebui sa am eu la un RF de 400 ? ca am gasit intr-un colt de site unu care isi dadea cu parerea ca ar trebui sa fie cam 11.8 ...... da mie mi se pare cam multisor......

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea dreptate, compresia la RF de 400 trebuie sa fie intre 11-12. Insa daca nu e perfect egala la toti cilindrii (diferenta max de 1 intre ei) nu cred ca ar fi o problema mare.

:)

Editat de LaurBalaur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca e prea mult 11,8 deoarece cam atat cred ca are RF-ul de 600, care scoate aproape dublu caii lui RF400 la doar 200cc in plus...oricum doar imi dau cu parerea...nu prea stiu nici eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mdea ...manualul pt 600 il am si eu ....pentru modelele '94 - '97 .... pe mine ma interesa la 400 ... ca p'ala nu il gasesc io de nici o culoare ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu o sa-l gasesti...tot ce gasesti pe net pt rf-ul de 400 sunt niste fise tehnice...sau daca stii japoneza atunci gasesti 100% pe pagini din asia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah am vb cu wolf si am inteles ca a gasit el la un moment dat un service manual pt asta de 400 in engleza sau germana ...nush sigur ...l-am rugat sa mai caute odata.... dak aflu mai multe o sa il postez aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat si eu rf-ul de care ziceam acu vreo 2 sapt.. am zis ca pun poze da' de o sapt juma de cand il am n-am prea avut rabdare de stat.. :blink:

Motoru' este super, nici o problema, merge de rupe, am facut dja cam 2800 de km intr-o sapt juma, am ajuns si pe la mare.. mi se pare perfect pt mine, nu mi se pare nici prea mic nici prea mare la putere (avand in vedere ca am avut IJ inainte :crack:), are cuplu bun, peste 9.000 de ture incepe iadu', cam nimic pe 4 roti nu iti sta in fata, viteza max am ajuns la 210 (pana acuma :crack: ). Mi s-a parut comod si la drum lung desi am auzit o gramada de povesti ca ar avea probleme la capitolul asta. Eu n-am avut probleme nici cu pasager in spate - si nici pasagerul :moto:

 

Btw, de admirat atitudinea motociclistilor din toate locurile pe unde am trecut, toti saluta si se ajuta la nevoie :ok:

 

pun si ceva poze de prin excursii :)

post-9248-1146651221_thumb.jpgpost-9248-1146651242_thumb.jpgpost-9248-1146651264_thumb.jpgpost-9248-1146651275_thumb.jpgpost-9248-1146651289_thumb.jpgpost-9248-1146651308_thumb.jpgpost-9248-1146650578_thumb.jpgpost-9248-1146650534_thumb.jpgpost-9248-1146651298_thumb.jpgpost-9248-1146651256_thumb.jpgpost-9248-1146651325_thumb.jpg

post-9248-1146651232_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate si pe mine gandul sa trec pe RF, si din ce am citit pe-aici toti sunteti multumiti, acum mai trebuie numa sa gasesc unu calumea, si la bani putini :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are legatura cu RF-ul in mod principal dar stie careva de unde se pot face rost spray pt vulcanizat si niste doze din acelea cu aer comprimat pt umflat roata in caz ca e pe janta?

 

 

Si niste cauciucuri SH ( in stare buna ) sau noi (dar la un pret mai mic ) :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat si eu rf-ul de care ziceam acu vreo 2 sapt.. am zis ca pun poze da' de o sapt juma de cand il am n-am prea avut rabdare de stat.. :crack:

Motoru' este super, nici o problema, merge de rupe, am facut dja cam 2800 de km intr-o sapt juma, am ajuns si pe la mare.. mi se pare perfect pt mine, nu mi se pare nici prea mic nici prea mare la putere (avand in vedere ca am avut IJ inainte :crack:), are cuplu bun, peste 9.000 de ture incepe iadu', cam nimic pe 4 roti nu iti sta in fata, viteza max am ajuns la 210 (pana acuma :crack: ). Mi s-a parut comod si la drum lung desi am auzit o gramada de povesti ca ar avea probleme la capitolul asta. Eu n-am avut probleme nici cu pasager in spate - si nici pasagerul :ok:

 

Btw, de admirat atitudinea motociclistilor din toate locurile pe unde am trecut, toti saluta si se ajuta la nevoie :)

 

pun si ceva poze de prin excursii :blink:

post-9248-1146651221_thumb.jpgpost-9248-1146651242_thumb.jpgpost-9248-1146651264_thumb.jpgpost-9248-1146651275_thumb.jpgpost-9248-1146651289_thumb.jpgpost-9248-1146651308_thumb.jpgpost-9248-1146650578_thumb.jpgpost-9248-1146650534_thumb.jpgpost-9248-1146651298_thumb.jpgpost-9248-1146651256_thumb.jpgpost-9248-1146651325_thumb.jpg

 

Iti urez multi kilometri fara nici un incident! Felicitari pt achizitie! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate si pe mine gandul sa trec pe RF, si din ce am citit pe-aici toti sunteti multumiti, acum mai trebuie numa sa gasesc unu calumea, si la bani putini :moto:

ce mai astepti,da gs-ul si mai pune ceva :ok:

eu gata am iesit din criza si nu il mai vand,poate peste 2 sezoane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...