Sari la conținut

Vreau Un Sfat Pentru Virago 125


totalul
 Share

Postări Recomandate

Eu am mers pe xvs de 125.....Mi-a placut la nebunie,asta prima oara.A doua oara mi s-a parut mic,iar a treia oara nu mai incapeam pe el.

Parerea mea....mai cauta.Am vazut pe forum o Kawa El 250 de 32 de cai in 1400 de dolari.E mult mai buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P Din partea mea poti sa o cumperi dar gandestete ca daca esti la inceput de drum o sa ti se para extra primele dati cand te plimbi dar dupa o sapt o sa zici exact ca si majoritatea ca e prea mic pt tine. Gandestete ca totusi 2000 sant ceva bani si nu se stie daca tii mai iei inapoi dupa inca un sezon. Sa inceput si in rom sa se uite la an de fab si km nu mai e ca o data cand pe strada vedeai o jawa modificata si ziceai oooaaaauuu!!!!! si ca idee intra si tu pe www.ebai.de si uitate acolo cu cat se vind in licitatii si adauga si tu vama si accize pt un motor de 125 care nu poate sa fie mai mult de 300 de euro si o sa vezi daca se merita sau nu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9000 de km nu e mult. pe de alta parte motorul e cam mic, s-ar putea sa te plictisesti repede.

incearca-l si vezi cum te simti pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un shadow de 600cc si mi se pare deja mititel... Zau, nu exagerez.

Totusi, sa sti ca am inceput cu o honda NSR125. E adevarat insa ca era in doi timpi, urca bine in ture si era mai nervoasa. Am avut o vara in curte o Virago de 125, m-am si dat cu ea dar nu tin minte sa ma fi impresionat cu ceva anume - nici rau, nici bun...

2000 sunt totusi bani multi. Cheltuieste-i cu minte. Mai stai ceva timp si chibzuieste. E foarte adevarat ce spune "motocros" - peste un an nu stiu daca ti-i mai recuperezi pe toti 2000.

 

Multa bafta.

 

Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Depinde ce vrei sa faci cu motorul. Daca vrei doar sa te deplasezi fara prea mult deranj merge si 125. Dar sincer e cam putin. Daca ai peste 80kg cauta ceva peste 600 cmc, eventual 750. Eu de exemplu am 95kg si 1,90m si am o Suzuki Intruder VS 1400 de 1360cmc cu 61cp. Vezi si puterea dar uitate si la cuplul motor. Asta daca vrei chopper. De exemplu un scuter la 125 cmc e bunutz. Dar are cuplu mic. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...