Sari la conținut

CBR600RR, R6, GSX-R 600 , 2004


sorinm
 Share

Postări Recomandate

Ca, performante..sunt tot cam aceeasi apa..dar oricum ai zis ca nu te intereseaza asta ! Nici de probleme de fiabilitate nu putem vorbi...pentru ca e in functie de intretinerea fiecaruia in parte ! Daca ai grija de el nu vei avea probleme ! Asta bineinteles tine si de in ce stare o cumperi ! Ca aspect nu stiu ce sa zic pentru ca tind sa fiu subiectiv ! Pana la urma tu stii cel mai bine care te atrage...alege cu inima si sa fie intr-un ceas bun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc, chestia cu intretinutul e normala, vreau sa stiu doar daca vreuna are buba specifica , cum a fost la srad-uri intinzatorul de la distributie.

 

Vad ca nici R6 si nici CBR nu au furca upside down, doar gsx-r. Sa renunt la honda doar pentru ca nu are furca up-side down ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut de toate,pot spune ca gsxr -ul k4-k5 e foarte reusit ,as indrazni sa zic ca e mai resit ca si k6-k7 ,spun asta fiindca am un k7 acum ,ma refer la motor aici ,e mai putin zgomotos,si in general e o motocicleta reusita,nici honda nu e rea,atat ca nu are furca usd,si nici frane radiale ,acum tu alegi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu ai zis sa facem gasca mare? :( avem nevoie de membrii !!! :laugh:

 

Salut !

 

Pe mine ma intereseaza fiabilitatea si aspectul.

 

Mentionez ca nu ma intereseaza performantele etc etc.

 

Care din cele 3 se merita, toate din 2004.

 

Multumesc anticipat.

 

Eu vad in semnatura ta un gixxer :moto: mergi tati pe gixxer :o

Editat de gabibuton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai l-am calarit destul, am zis sa iau ceva mai nou. Pana acum SRAD-ul mi-a lasat numai impresii bune, mai ales la manevrabilitate.

 

 

Gabibuton se referea sa iti iei atunci tot gixxer ! :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu detin o honda cbr 600 rr 04 , am fost in situatia ta si eu , ce pot sa `ti spun :D e foarte jucausa , sta bine pe curbe si centru de greutate foarte bine stabilit . despre furca ca e usd nu prea cred ca o sa te bucuri prea mult pe drumurile noastre de performantele ei

 

ca fiabilitate se zice ca honda ar fi tata lor , da asta depinde de fiecare :P

ce poti aprecia la honda in special fata de r6 e faptu ca trage bine si in ture mai mici pe cand r6 e o bestie doar de la 10k in sus care iar nu cred ca ai pe unde sa te dai la asemenea turati pe frumurile noastre

 

 

de design ce sa mai zic :huh: nu e o printesa ? ===> hai zi ca nu e asa ?

:scratch:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiii... foarte tare reclama :D

 

gsxr! ...mai era un poll pe undeva cu r1 vs gsxr... pana la urma blonde, brune sau roscate? :P e cam la fel, numai ca de o motocicleta te atasezi mai mult :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu detin o honda cbr 600 rr 04 , am fost in situatia ta si eu , ce pot sa `ti spun :D e foarte jucausa , sta bine pe curbe si centru de greutate foarte bine stabilit . despre furca ca e usd nu prea cred ca o sa te bucuri prea mult pe drumurile noastre de performantele ei

 

ca fiabilitate se zice ca honda ar fi tata lor , da asta depinde de fiecare :P

ce poti aprecia la honda in special fata de r6 e faptu ca trage bine si in ture mai mici pe cand r6 e o bestie doar de la 10k in sus care iar nu cred ca ai pe unde sa te dai la asemenea turati pe frumurile noastre

 

 

de design ce sa mai zic :huh: nu e o printesa ? ===> hai zi ca nu e asa ?

:scratch:

 

sunt fost posesor de r6 01 (model pe carburatie). de asemenea am avut deosebirea placere sa calaresc un rr 04. m-a impresionat ciclistica si franarea fata de r6 ele meu(model mai vechi). la capitolul gaz am fost foarte dezamagit, era foarte puturoasa in toate turele. abia de la rr 05 lucrurile stau mai bine la capitolul fuga :P.bafta

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu le am pe toate trei....+ un 636 :scratch:

Daca e sa ma intrebi ordinea celor trei la care faci referire, in functie de aspect ... 1. R6....2. liber :D ..3. GSXr 4. CBR RR

La evaluarea in functie de performante,....1 GSXr , 2 CBR RR 3. R6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la confort?:cheers:)

 

Depinde f mult de " cotele de gabarit" ale pilotului ....oricum, la 1,84 si 90kg ale mele GSX-R ..CLAR :laugh:

 

MAC, ai "legatura" (cu mai multe detalii ) :laugh:

Editat de Edgji
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa ii fac concurenta lui Mac :laugh:

Si asta e de vanzare la 4400 euro :laugh: . Intradevar RR-ul 2007-2008 e din alta lume ... . Strict la anii de fabricatie 2004-2005 GSxr-ul e pe primul loc ( parerea mea ) .

post-3961-1233343463_thumb.jpg

post-3961-1233343577_thumb.jpg

post-3961-1233343611_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...