Sari la conținut

Tura La Pecineaga


Postări Recomandate

Desi sunt destul de verde in ale motorului,de abia trei luni de la primul motor,DT de 125,m-am convins ca imi place ,vreau si pot mai mult.Da ,am exagerat un picut si mi-am luat un KLR de 600 de care sunt super multumit desi e cam greu la cazaturi...dar care ma scoate din necaz si merge super bine la ture mai lungi.Am inceput sa caut trasee,lucru greu dar nu imposibil.Cum vi se pare o tura de genul Rasnov-Zarnesti-Magura-Cabana Brusturet-Pestera Dambovicioara-CheilieDambovicioarei-Sirnea-Pestera-Bran-Sohodol-Cabana Diham-Trei Brazi-Cabana Secuilor-Glajarie-Rasnov.

Pentru cei interesati Adrian 0722 247 774

post-7851-1132061951_thumb.jpg

post-7851-1132062014_thumb.jpg

post-7851-1132062143_thumb.jpg

post-7851-1132062207_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi sunt destul de verde in ale motorului,de abia trei luni de la primul motor,DT de 125,m-am convins ca imi place ,vreau si pot mai mult.Da ,am exagerat un picut si mi-am luat un KLR de 600 de care sunt super multumit desi e cam greu la cazaturi...dar care ma scoate din necaz si merge super bine la ture mai lungi.Am inceput sa caut trasee,lucru greu dar nu imposibil.Cum vi se pare o tura de genul Rasnov-Zarnesti-Magura-Cabana Brusturet-Pestera Dambovicioara-CheilieDambovicioarei-Sirnea-Pestera-Bran-Sohodol-Cabana Diham-Trei Brazi-Cabana Secuilor-Glajarie-Rasnov.

Pentru cei interesati Adrian 0722 247 774

o tura mai "tampita", dar frumoasa: exista o poteca ce duce d la Paraul rece la glajarie, se iese pe langa centrala electrica->rasnov->zarnesti->prapastiile zarnestilor->sipotul vladusca(e poteca/drumul forestier f prost si plin de noroi de la poalele masivului)->se ajunge la o bifurcatie, la stanga ajungi la sirnea si la dreapta la brusturet, dupace se ajunge la dambovicioara, se iese din defileu si se urca pe asfalt spre brasov, treci de biserica de piatra, treci de cimitir si o sa se faca un drum la dreapta, spre Valea Cheii, urmati drumul distrus si nenorocit si ajungeti la o bifurcatie, la stanga se iese la Fundatica, la dreapta ...dracu stie, eu am luat-o prin stanga

have phun prin mocirla, io vin in primavara, dupace imi fac motorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o tura mai "tampita", dar frumoasa: exista o poteca ce duce d la Paraul rece la glajarie, se iese pe langa centrala electrica->rasnov->zarnesti->prapastiile zarnestilor->sipotul vladusca(e poteca/drumul forestier f prost si plin de noroi de la poalele masivului)->se ajunge la o bifurcatie, la stanga ajungi la sirnea si la dreapta la brusturet, dupace se ajunge la dambovicioara, se iese din defileu si se urca pe asfalt spre brasov, treci de biserica de piatra, treci de cimitir si o sa se faca un drum la dreapta, spre Valea Cheii, urmati drumul distrus si nenorocit si ajungeti la o bifurcatie, la stanga se iese la Fundatica, la dreapta ...dracu stie, eu am luat-o prin stanga

have phun prin mocirla, io vin in primavara, dupace imi fac motorul

 

Pe o portiune din drumul descris de tine au fost 2 speciale + 1 etapa de legatura la ultima etapa de rally raid. Super fun :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe o portiune din drumul descris de tine au fost 2 speciale + 1 etapa de legatura la ultima etapa de rally raid. Super fun :ok:

daca aflatzi unde ajung daca o iau la dreapta, spuneti-mi si mie, va rog. cine stie, o fi vreun traseu plin d mocirla :lol:

alt traseu super: plecare din targoviste->runcu>cabana leaota->stana de piatra->varful leaota(sunt 2 variante, ajungi in seaua strunga sau, dupace cobori d p varf, faci dreapta si cobori la Bratei, asta daca ai un motor usor, trseul l-am facut la picior)->seaua

Strunga, de aici sunt doua variante

1) coborare in Padina

2) coborare in Moeciu de Sus cu intrare in traseul mai sus mentionat, tot traseul are cam 40 km de la intrarea pe drumul forestier care duce la cabana Leaota

Editat de Achile
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum vi se pare o tura de genul Rasnov-Zarnesti-Magura-Cabana Brusturet-Pestera Dambovicioara-CheilieDambovicioarei-Sirnea-Pestera-Bran-Sohodol-Cabana Diham-Trei Brazi-Cabana Secuilor-Glajarie-Rasnov.

Pentru cei interesati Adrian 0722 247 774

 

La asta ma bag si eu (si nu numai ) daca ma anunti din timp si reusesc sa fac rost de transport pana acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...