Sari la conținut

Ati scos vitezana la plimbare?


SuperMoto
 Share

Postări Recomandate

O intrebare am si eu, voi ati iesit la plimbari, mai lungi sau mai scurte, in acest an, cu vitezanele? Mie mi-e cam frica sa o scot pe frigul asta. Daca ati iesit, ati fost echipati bine, sau ca baietii de la categoria SUPERMOTO care inca calaresc in adidasi? :laugh:

 

Cum se comporta vitezana pe o vreme ca asta, tinand cont ca bate vantul, e frig si mai sunt portiuni de apa/gheata pe carosabil!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am mai scos mobra la cate o plimbare scurta dar numai daca asfaltul era uscat si temperatura macar peste 5 grade..Se comporta bine...doar trebuie avut grija mare la nisipul ramas pe carosabil...si la faptul ca nu mai ai aceeasi aderenta ca vara la +25 de gr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai scos mobra la cate o plimbare scurta dar numai daca asfaltul era uscat si temperatura macar peste 5 grade..Se comporta bine...doar trebuie avut grija mare la nisipul ramas pe carosabil...si la faptul ca nu mai ai aceeasi aderenta ca vara la +25 de gr

 

corect! am iesit si eu , o singura data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jumatate de ora nu te omoara oricum... geaca +pulover= :laugh: in rest tenisi si blugi... bulanele cam ingheata dar asta e acum :wink:

daca nu ploua e ok chiar daca e ud pe alocuri (important e sa nu inghete). aderenta nu e ca vara dar merge :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am iesit 5 minute sa ma dezagit...dar rupe repede adrenta , afara e frig + asfalt rece ...mai bine mai astept...dar asa 5 minute de o tura mica merge :laugh: dupa cum se vede nici echipamentul nu il aveam pe mine

post-15835-1233574473_thumb.jpg

Editat de VladSpeed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patience :wink: Si-n plus eu am mers toata iarna, acum pentru mine e lux :lol:

Deh, standarde diferite :D Eu merg mai touring, tu esti cam SS :laugh:

 

shinuli e destul de frig :laugh: oricat de touring ai merge tu , asfaltul tot e rece , tot rupe aderenta cand bagi mana in gaz...trebuie mers cu grija...plus ca o motocicleta ti-o si cere sa ii dai cand vezi un loc liber si daca apar situatii neprevazute pe astfel de conditii e cam nasol sa apuci sa faci ceva...

Editat de VladSpeed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cere daca vrei pe jos :laugh: Am mers pe -10 si cand m-am intalnit cu Wizzu erau -8, chiar el mi-a zis, crezi ca nu stiu :wink: ?

Aderenta am rupt-o o singura data, toata iarna, pe ud, am dat cu ea jos. A fost nevoie o data ca sa nu mai rup deloc aderenta,

toata iarna :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cere daca vrei pe jos :wink: Am mers pe -10 si cand m-am intalnit cu Wizzu erau -8, chiar el mi-a zis, crezi ca nu stiu :lol: ?

Aderenta am rupt-o o singura data, toata iarna, pe ud, am dat cu ea jos. A fost nevoie o data ca sa nu mai rup deloc aderenta,

toata iarna :laugh:

 

lasa ca vine caldura si o sa fim toti fericiti :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te mai lua ma dupa corina ca aia e o impostoare... romica e miezul :wink:

 

in orice caz, o cazatura pe frig cand esti tot inghetat sigur e foarte nasoala :laugh: era sa ma fac placinta de vreo doua ori cand am plecat mai grabit si mi-a fugit de spate....

 

 

 

 

...si azi.... am lasat-o un pic pe o parte cand am urcat o bordura.... am urcat cu roata din fata si am ramas cu picioarele in aer :laugh: (dar asta nu are legatura cu frigul... poate cu frigul din capul meu)

Editat de metoxil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am iesit 5 minute sa ma dezagit...dar rupe repede adrenta , afara e frig + asfalt rece ...mai bine mai astept...dar asa 5 minute de o tura mica merge :crack: dupa cum se vede nici echipamentul nu il aveam pe mine

 

vezi ca este o chestie care se numeste spray de lant :blink:

Editat de guy.til
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...