Sari la conținut

Hyper


ElSpa
 Share

Postări Recomandate

:cheers:

toate piesele de design au fost montate pe motor, inclusiv toate carboanele, placa presiune usurata, etc.

 

Ieri am facut rar-ul la motoreta, deci am scapat, si tot ieri (dupa rar bineinteles):

 

am pus centralina race, am taiat si golit catalizatorul (3 ore m-am chinuit, incredibil ce a putut fi acolo), l-am resudat la loc, am anulat sonda lambda, am invelit toata evacuarea in banda termoizolanta, am mutat sensorul de 02 in interiorul gurii de admisie (l-am pozitionat inaintea duzei pentru nos, ca sa suplineasca cu benzina la activarea acestuia). Astept sa vina sistemul de nos sa vad ce poate face...

 

Ieri a fost prima zi cand am iesit mai mult cu motorul, totusi la prima vedere e mai moale ca monster-ul, parca nu are acelasi feeling the bruta....

Editat de ElSpa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

PS Nu stiu cat de bine ai facut sa anulezi lambda ......cred ca tre sa ii schimbi si harta pt evacuare directa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are centralina race Ducati Performance, facute sa anuleze lamba plus ceva performante in plus...normal ca daca nu puneai un ECU setat pentru evacuare directa nu mergea motocicleta cum trebuie.

 

poza o sa fac, sper azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

azi am scos-o prima oara, momentan nu am testat nos-ul, astept sa se mai incalzeasca sa o scot pe autostrada (trebuie dat minim treapta 3 si cu gaz-ul full).

 

e decenta jucaria, cuplu de jos rau, se cam pierde in ture, vitezele etajate bine pentru oras, daca vrei stai pe o roata mereu...

 

la prima vedere monster-ul tragea parca mai bine (cu toate ca si asta are evacuare full, catalizator scos, centrala race)...sa vad cum e la drum lung....

post-575-1237819590_thumb.jpg

post-575-1237819600_thumb.jpg

post-575-1237819608_thumb.jpg

post-575-1237819618_thumb.jpg

post-575-1237819628_thumb.jpg

post-575-1237819636_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sa vad cum e la drum lung....

 

curent... :bounce:

 

acuma, revenind...frate credeam ca a vazut multi nebuni in viata mea...cand am aflat despre tine si monstrul tau si acum monstrul astalalt, imi dau sama ca aia erau oameni cuminti (sau cu minti) ce-am intalnit eu...

ce pot sa spun...sper sa ajung la fel de nebun ca dvs intr-o zi!

jos palaria!

 

P.S. aaaaa...cand te dai cu nos si toate alea, vezi cum faci poate iti acoperi numerele si etc sa se bucure si ochiul nostru pe vreun youtube, ftp sau ceva la genul....

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...