Sari la conținut

Restaurare Aluminiu Inox ,crom


masterus
 Share

Postări Recomandate

pret? pt...de ex...crom janta pt suzuki sportiva (macar un pret aproximativ)

salut

nu pot cromajanta de sportiva. poate sunt altii care pot. substantele sunt foarte scumpe si numai de afara se aduc,concluzie nerentabil. ar ajunge pt janta de aluminiu aprox. 100 ,poate si ceva de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce inseamna restaurare?am un ghidon un pic ruginit....a sarit cromul.....se poate reface?

dar zgarieturile de pe tobe?

 

B.

 

se poate face un retus in asa fel incat sa fie o diferenta foarte mica chiar insesizabila intr ghidonul intact si zona afectata. toba in principiu se poate face,adica zgirieturile se pot diminua ,sau chiar sa dispara depinde de adincime si de material.presupun ca sunt cromate .daca sunt de la cazatura sunt probabi destul de adinci,deci se pot diminua putin

 

salut masterus

 

totusi ar fii bine sa dai niste detalii, unde esti ,ceva preturi la anumite chestii,ce se poate face ...etc

 

ceau

L&R roby

 

te salut si eu ,roby. sunt din ploiesti ,judetul prahova. am sa pun un tel in caz ca am omis. nu am preturi standard,fixe pt. anumite repere pt ca nu este corect si normal.pretul se face in functi de reper si de volumul de munca, cum este normal. in principiu omul imi spune ce ar vrea sa faca si eventual imi trimite o poza ,si atunci eu ii spun un pret estimativ, cit mai aproape de cel real.asta pentru ca in poza se pot omite anumite defecte(lumina,umbre,etc.)si atunci cind vad piesa pe viu'" sa fie mici diferente. dar asta nu ar fi o problema. sper ca am fost cit de cit clar ,despre stabilire de preturi. cit despre ce se poate face , sunt limitat de materiale si de dotare ca sa spun ca orice iti trece prin minte. ca sda-ti dau exemple ,pot sa-ti spun ca anumite repere de la motor care din fabrica nu sunt suficient finisate la dau un finisaj in plus dupa preferinta omului. ex. maneta de ambreiaj si de frina.se poate lustrui pina la luciu oglida cu linii curbe perfecte o sa pun si o poza .in rest daca ai ceva de facut intreaba-ma si eu iti spun daca pot sa fac sau nu.

 

Tel. 0720636028. numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult

 

ce team intrebat eu este PENTRU TOTI BIKERI IN GENERAL ca sa stie toti ce poti face, cum si unde te poate gasii LUMEA

 

in rest eu nu am nevoie de nimic

totul ce fac pt mine e facut de mina mea in mare parte

 

te salut

BINE AI VENIT IN GRUPUL CHOPPERISTILOR

 

L&R

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...