Sari la conținut

ENDURO-RALYE RACE 22-24 MAI


bogdan.andries
 Share

Postări Recomandate

daca tot s-a adus vorba VINERI SEARA LA ORELE 21,00 putem face o sedinta la care sa participe cine doreste dintre piloti,si obligatoriu organizatorii de event-uri enduro(sala ptr vreo 60 de persoane)..bem o bere si tainuim un pic pe baza regulamentului..asa ca astept pareri pro si contra..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut Bogdan, imi permit sa fac si eu niste precizari legate de discutia de mai sus.

Nu cred ca e drept sa vorbesti asa cu niste oameni care au venit de departe si au cheltuit destul de multi bani sa se simta bine la concursul vostru.

Sincer si eu am fost dezamagit de traseu, dupa ce am tras ca un caine (stiind ca nu-s asa bun ca primii care merg tare) sa fac track-ul corect astfel incat sa nu am penalizari, am impins lastarisul la deal, am facut buclele ciudate pe camp si prin padure, m-am bagat si am iesit din toate gropile cu namol, m-am intors din drum de zeci de ori, am facut ambele speciale si am ajuns la final la 19.30. - recunosc, greseala mea ca nu m-am uitat pe ceas, puteam lejer sa fentez jumatea aia de ora si intr-un final n-am aparut nici macar pe foaia cu clasament.

Daca noi scriem aici lucrurile care nu ne-au placut o facem pentru ca data viitoare sa se stie si sa se tina cont de ele nu ca sa dam cu pietre in organizator. Imi inchipui cata munca a fost pentru organizarea evenimentului si pentru asta din partea mea nota 10!! dar la traseu au fost probleme. De aceea parerea mea este ca:

1. CP-urile trebuie puse in zonele cheie nu in camp, respectiv trebuia verificat si prima speciala pe care mai mult de jumatate din concurenti au fentat-o.

2. Traseul trebuie sa fie verificat de un motociclist cu motocicleta cu 1-2 zile inainte de concurs. Erau nenumarate locuri de pe track unde nu trecuse nimeni niciodata (nici macar iarna nu puteai trece pe acolo)

3. Traseul se marcheaza cu un GPS de calitate si se reverifica.

4. Avand in vedere ca este vorba de "o preteneasca" ar fii bine sa fie cat mai putine descalificari, respectiv se poate da penalizare 10-30-50 ore, dar pentru enduristii de duminica conteaza destul de mult sa se vada fiecare pe lista acolo chiar daca e la mijloc, penultimul sau chiar ultimul.

Sper ca ce am scris mai sus sa fie abordat la modul constructiv, nu sunt reprosuri.

Numai bine, si sper sa ne vedem si la anul.

 

Mark

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Bogdan, imi permit sa fac si eu niste precizari legate de discutia de mai sus.

Nu cred ca e drept sa vorbesti asa cu niste oameni care au venit de departe si au cheltuit destul de multi bani sa se simta bine la concursul vostru.

Sincer si eu am fost dezamagit de traseu, dupa ce am tras ca un caine (stiind ca nu-s asa bun ca primii care merg tare) sa fac track-ul corect astfel incat sa nu am penalizari, am impins lastarisul la deal, am facut buclele ciudate pe camp si prin padure, m-am bagat si am iesit din toate gropile cu namol, m-am intors din drum de zeci de ori, am facut ambele speciale si am ajuns la final la 19.30. - recunosc, greseala mea ca nu m-am uitat pe ceas, puteam lejer sa fentez jumatea aia de ora si intr-un final n-am aparut nici macar pe foaia cu clasament.

Daca noi scriem aici lucrurile care nu ne-au placut o facem pentru ca data viitoare sa se stie si sa se tina cont de ele nu ca sa dam cu pietre in organizator. Imi inchipui cata munca a fost pentru organizarea evenimentului si pentru asta din partea mea nota 10!! dar la traseu au fost probleme. De aceea parerea mea este ca:

1. CP-urile trebuie puse in zonele cheie nu in camp, respectiv trebuia verificat si prima speciala pe care mai mult de jumatate din concurenti au fentat-o.

2. Traseul trebuie sa fie verificat de un motociclist cu motocicleta cu 1-2 zile inainte de concurs. Erau nenumarate locuri de pe track unde nu trecuse nimeni niciodata (nici macar iarna nu puteai trece pe acolo)

3. Traseul se marcheaza cu un GPS de calitate si se reverifica.

4. Avand in vedere ca este vorba de "o preteneasca" ar fii bine sa fie cat mai putine descalificari, respectiv se poate da penalizare 10-30-50 ore, dar pentru enduristii de duminica conteaza destul de mult sa se vada fiecare pe lista acolo chiar daca e la mijloc, penultimul sau chiar ultimul.

Sper ca ce am scris mai sus sa fie abordat la modul constructiv, nu sunt reprosuri.

Numai bine, si sper sa ne vedem si la anul.

 

Mark

 

Te cred pe cuvant si accept faptul ca au fost foarte multe probleme la traseu , toate legate de gps , eu cred ca una din marile probleme legate de gps este si densitatea de puncte pe km din track.

Deasemenea acelasi lucru am patit si eu la Buzau , am vizionat lastarisuri , parauri etc , dar nu am inflamat pe nimeni si nu am blamat organizatorii sau arbitrii.

Traseul a fost verificat si refacut de zeci de ori , doar ca am inceput in februarie cand padurea era cheala si semnalul era impecabil , posibil ca in unele portiuni tu sa nu fi fost pe acel traseu din cauza abaterilor . Eu inteleg problema , este abaterea unui aparat cand faci traseul la care se adauga si cea a celui care urmareste trackul , lipsa de puncte ce transforma portiuni in linii drepte sau dinti de fierastrau in loc de curbe usoare , noi am gresit ca nu am marcat tot traseul , am gresit si gata .

Cel mai simplu este sa marcam traseul , in acest mod suntem obligati ca in dimineata cursei cineva sa treaca pe acolo , insa acest lucru este aproape imposibil la 123 km lungime .

Cred ca banda , impreuna cu gps eventual ( dar numai orientativ ) pot pune aceste tipuri de intalniri pe fagasul corect.

Cineva a spus la inceputul sezonului sa facem un regulament comun , IONUT si chiar si altii.

Intreaba-l pe Ionut daca eu nu am dat regulamentul de cursa la 5-6 persoane sa aduca observatii la el si la asta s-a ajuns:

S-au vrut penalizari mari ca lumea sa fie corecta , coroborate cu premii mari , invidii si GPS care face figuri.

 

Sfaturi pertinente astept oricand , merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu le multumesc organizatorilor pt intrunire si o sa vin cu placere si data viitoare, pt ca sunt convins ca vor stii sa pastreze ce a fost bun si sa indrepte ce nu a iesit.

post-72-1243359573_thumb.jpg

post-72-1243359759_thumb.jpg

post-72-1243359850_thumb.jpg

post-72-1243359890_thumb.jpg

post-72-1243359974_thumb.jpg

post-72-1243360097_thumb.jpg

post-72-1243360155_thumb.jpg

post-72-1243360302_thumb.jpg

post-72-1243360417_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu le multumesc organizatorilor pt intrunire si o sa vin cu placere si data viitoare, pt ca sunt convins ca vor stii sa pastreze ce a fost bun si sa indrepte ce nu a iesit.

 

Multumim mult pentru poze si pentru aprecieri , ne cerem scuze echipa X-cape pentru ce nu a fost pus la punct.

 

De maine trimit si eu poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Andreea!!!!

 

Stiu ce inseamna sa organizezi evenimente si la sfarsit sa fii acrit de atatea lipsuri si scapari de organizare.

Unii au mai multa experienta decat altii, unii au de unde sa se inspire, altii nu si incearca sa improvizeze sau sa inventeze. DAR, deci DAR cred ca o facem cu intentii cat de bune posibil. Nu cred ca cineva se pune pe organizat un concurs cu gandul sa castige el sau cineva anume, pentru ca ii este prieten sau mai stiu eu ce.

Petrica, cel care s-a ocupat de gps-uri, este membru in clubul nostru XMRaid, si cum am auzit barfe pe tema ca ar fi favorizat pe cineva l-am rugat sa posteze track-urile suprapuse ale castigatorilor cu care fiecare poate sa confrunte ce are el in gps.

Sper sa gaseasca modul de a face lucrul asta.

Toti vrem sa castigam si e normal, dar trebuie sa stim si sa acceptam ca nu mereu e posibil. din diferite motive. Erorile sunt greu de evitat numai daca organizezi. Daca nu, atunci nu ai unde sa gresesti si nu te doare capul, nu te enervezi si nu raspunzi urat nimanui. Dar asta vrem? sa nu sufere nimeni?

Suparati am fost cu totii cand vedeam ca track-ul o lua razna prin balarii si trebuia sa rupem liane cu gatul (am vazut ca aproape toti avem gaturile insemnate) injuram si mergeam mai departe sau ne intorceam si reintram in track de unde am iesit. Cu totii am facut asta si fiecare ar merita un premiu dar e greu de realizat.

O prietena mi-a sugerat sa fac la concursul viitor premierea ca la six days cu medalii pentru toata lumea. Dar ce implica asta stie cineva? Sunt convins ca toti stim. Multi bani si multe persoane implicate.

Baietii de la Bacau sunt norocosi pentru ca sunt multi si au si puteri financiare nu indiferente. Data viitoare sunt convins ca vor sti mult mai bine ce si cum trebuie facut.

Pana atunci eu zic sa nu mai tragem in pianisti. Vor ramine din ce in ce mai putini si ar fi pacat sa ramanem fara muzica pentru distractia noastra preferata.

Hai sa ne italnim odata la o prieteneasca unde sa ne dam cu motorul de la 09.00 pana la 13.00 si apoi sa punem la punct un regulament. Pe stuctura celui propus de prietenul nostru Jumba eu cred ca o sa iasa beton armat .

Si atunci putem taia capul celor care se abat.

 

Pana atunci hai sa ne vedem la Sibiu si sa facem planul.

 

Ovidiu

 

salut,

nu multi dintre voi au participat la curse de ENDURO din Campionatul National si nu numai. Fratiilor, am mai spus si o mai spun. TRASEUL MARCAT ESTE SFANT! mai bine facem 3 ture de 50-60 km pe un traseu marcat decat 120 km pe unul cu GPS. Numai cu CP, proba contracronometru ENDURO si eventual MOTOCROS daca se poate. Clasicul enduro si cu aceasta ocazie va invit sa mergeti la Gheorghieni la Patrick sa vedeti ce inseamna.

ENDURO= mers pe motocicleta, tehnica si pilotaj, cursivitate!!!!!!!!!!!!!! NU defrisari de copaci, taietori de lemne, si scafandri!!!!!!!!!!!!!!! Putini dintre organizatori au participat si la curse de enduro cf regulament FIM/FRM si nu inteleg. Au iesit la o tura cu baietii sau au vizionat Romaniacs.

Asa ca fenomenul risca sa degenereze si vor veni din ce in ce mai putini la curse "prietenesti".

Mai sunt o categorie de enduristi care au "vizionat Romaniacs" si cica vor si ei sa imite. Nu iese decat o imitatie ieftina de 2 lei!

 

GPS = RALLY RAID

De ex cursa de la BZ de asta toamna a fost F bine organizata. chiar si cea de la Valcea. Parerea mea.

salut si pacat ca nu pot ajunge la Sibiu. Avem etapa Nationala de EnduroCross la Tg Mures.

bafta,

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca am zis ca nu mai postez pe forum acum se intimpla la cererea lui bogdan

 

Nu am avut intentia de discreditare, sspalare pe jos , etc.

Am vrut sa punctez problemele pentru corectia lor la V2.0 . Traseul a fost ok ( poate prea lung si usor ), atmosfera ok, stradania organizatorului remarcabila dar gps-taskforce incepatori.

Nu sunt singurul ce afirma ca desisul de liane nu are legatura cu enduro . Nu s-a plins nimeni de urcari, coboriri, pietre, namol. De fapt acestea condimenteaza traseul si il fac interesant, solicitant ii confera acel farmec cautat de noi toti.

 

Corectia traseului punct cu punct si vizualizarea lui pe google earth pot evita defrisarea unei zone care mie mi s-a parut plantata de mina omului ( traseu exportat in google earth ). Nu are rost sa stricam o plantatie indiferent daca e lucerna sau tufe de mure ? doar penru a nu incasa penalizari datorate erorilor de gps. Am mai spus, nu eroarea de gps trebuie sa stabileasca clasamentul.

 

Bogdan a cedat datorita stresului si a supracompensat defensiv. Eu consider ca a constientizat ce trebuie imbunatatit.

Ne revedem la editia viitoare.

Editat de blue_led
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogdane, ...welcome to the club....succes in continuare...

 

cip, cel mai perfect traseu este gps si banda...nu ai semnal , ai banda.... nu ai banda , ai track.... asta este viitorul la enduro...

 

andreea...esti fantastica...ce mai discurs... :) ...o sa te rog sa imi tii discursul-briefing de la breaza... daca mai apuc sa fac traseul anul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogdane, ...welcome to the club....succes in continuare...

 

cip, cel mai perfect traseu este gps si banda...nu ai semnal , ai banda.... nu ai banda , ai track.... asta este viitorul la enduro...

 

andreea...esti fantastica...ce mai discurs... :) ...o sa te rog sa imi tii discursul-briefing de la breaza... daca mai apuc sa fac traseul anul asta...

bah valeo,vorbe din astea stiu si eu ca am facut liceul si am si dictionar :P

sa inteleg ca la breaza mor de foame???

 

si dupa cum spuneam enduro se face pe banda si atat..chiar daca "Wunderlich-u" insista ca se schimba generatiile si gps-ul este un instrument modern de navigatie,chiar daca organizatorul trage 3 saptamani sa faca marcajele prin padure,chiar daca trebuie sa ai zeci de oameni in traseu la check point-uri,etc...penalizarile astea stupide din cauza GPS-ului au umplut forumul cu discutii si nu va imaginati ce discutii si lamentari sunt in particular...deci la sb va astept la o masa rotunda pe aceasta tema..

 

PS cip te astept totusi la sb fiindca am auzit ca etapa s-a suspendat??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

nu multi dintre voi au participat la curse de ENDURO din Campionatul National si nu numai. Fratiilor, am mai spus si o mai spun. TRASEUL MARCAT ESTE SFANT! mai bine facem 3 ture de 50-60 km pe un traseu marcat decat 120 km pe unul cu GPS. Numai cu CP, proba contracronometru ENDURO si eventual MOTOCROS daca se poate. Clasicul enduro si cu aceasta ocazie va invit sa mergeti la Gheorghieni la Patrick sa vedeti ce inseamna.

ENDURO= mers pe motocicleta, tehnica si pilotaj, cursivitate!!!!!!!!!!!!!! NU defrisari de copaci, taietori de lemne, si scafandri!!!!!!!!!!!!!!! Putini dintre organizatori au participat si la curse de enduro cf regulament FIM/FRM si nu inteleg. Au iesit la o tura cu baietii sau au vizionat Romaniacs.

Asa ca fenomenul risca sa degenereze si vor veni din ce in ce mai putini la curse "prietenesti".

Mai sunt o categorie de enduristi care au "vizionat Romaniacs" si cica vor si ei sa imite. Nu iese decat o imitatie ieftina de 2 lei!

 

GPS = RALLY RAID

De ex cursa de la BZ de asta toamna a fost F bine organizata. chiar si cea de la Valcea. Parerea mea.

salut si pacat ca nu pot ajunge la Sibiu. Avem etapa Nationala de EnduroCross la Tg Mures.

bafta,

cip

:) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, cu nr 4 trebuia sa fiu pe locul II si sa primesc 500 ron.

Alex cu nr 3 pe locul I trebuia sa primeasca 1000 ron.

La premiere, mi s-a spus ca am fost in echipa cu nr 3, sunt pe locul I si trebuie sa impartim premiul.

Nu mai vorbesc cat de penibil m-am simtit sa fac poze cu capacul de la cupa lui Alex.

Am considerat ca nu era momentul de discutii in timpul premierii, dar acum cred ca putem indrepta lucrurile.

Eu la cei 500 ron ma refer pe care trebuia sa-i primesc pentru locul II. M-am inscris intr-un concurs, am platit o taxa de participare, am respectat regulamentul, nu am nedreptatit pe nimeni si nu vreau sa fiu nedreptatit de nimeni.

Nu vreau sa primesc eu personal acei bani ci as vrea sa fie donati Mariei Chiritescu.

Daca am gresit cumva la calcule te rog sa ma corectezi.

 

Nu cred ca ai personal nici o vina in asta, dar cred ca ar da bine si pentru clubul vostru sa indreptati lucrurile.

Astept pozitia voastra.

 

Astept si eu un raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah valeo,vorbe din astea stiu si eu ca am facut liceul si am si dictionar :)

sa inteleg ca la breaza mor de foame???

 

si dupa cum spuneam enduro se face pe banda si atat..chiar daca "Wunderlich-u" insista ca se schimba generatiile si gps-ul este un instrument modern de navigatie,chiar daca organizatorul trage 3 saptamani sa faca marcajele prin padure,chiar daca trebuie sa ai zeci de oameni in traseu la check point-uri,etc...penalizarile astea stupide din cauza GPS-ului au umplut forumul cu discutii si nu va imaginati ce discutii si lamentari sunt in particular...deci la sb va astept la o masa rotunda pe aceasta tema..

 

PS cip te astept totusi la sb fiindca am auzit ca etapa s-a suspendat??

salut,

as dori sa ajung, dar stiu ca etapa de la tg mures este OK.

succes

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept si eu un raspuns.

 

Man , aveti acelasi timp de start , ceea ce inseamba echipa , e corect , greseala de calcul s-a facut pentru Bacanu si Chebac , pentru ei ne cerem scuze .

Ati mers foarte bine , va felicit sunteti si castigatori ai clasei OPEN .

 

Toata stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

as dori sa ajung, dar stiu ca etapa de la tg mures este OK.

succes

cip

mii de scuze cip,am confundat evenimentele..stiu ca s-a suspendat o etapa de rally raid si am crezut ca despre aia e vorba..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut numar de concurs 5 si am plecat imediat dupa Florin si Alex (3, 4) in ambele zile. Pot sa confirm ca au luat startul separat, la 30 secunde unul dupa celalalt, si sambata si duminica.

 

In plus, in prima zi, inainte de start, organizatorii au chemat persoanele care isi propusesera sa mearga in echipa si i-au notat pe o lista (cred ca e o alta varianta de verificare). Florin si Alex nu s-au dus, tocmai in ideea ca urmau sa concureze separat.

 

Sper ca informatia mea sa fi ajutat cumva.

 

Man , aveti acelasi timp de start , ceea ce inseamba echipa , e corect , greseala de calcul s-a facut pentru Bacanu si Chebac , pentru ei ne cerem scuze .

Ati mers foarte bine , va felicit sunteti si castigatori ai clasei OPEN .

 

Toata stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut numar de concurs 5 si am plecat imediat dupa Florin si Alex (3, 4) in ambele zile. Pot sa confirm ca au luat startul separat, la 30 secunde unul dupa celalalt, si sambata si duminica.

 

In plus, in prima zi, inainte de start, organizatorii au chemat persoanele care isi propusesera sa mearga in echipa si i-au notat pe o lista (cred ca e o alta varianta de verificare). Florin si Alex nu s-au dus, tocmai in ideea ca urmau sa concureze separat.

 

Sper ca informatia mea sa fi ajutat cumva.

 

Eu citesc pur clasamentul concurentilor asa cum l-au dat arbitrii.

Premiile s-au dat conform podiumului dat de abitri , nu de mine.

Pe clasamentul fiecarei zile apare timp comun de start , rezulta echipa.

Nu organizatorii au chemat concurentii , ci arbitrii si s-a hotarat ca echipele se pronunta la start prin plecare in acelasi moment.

 

Bravo pentru rezultat , Florin si Alex au mers foarte bine.

 

Cu Stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha Ha.. Nu ati trecut peste asta?? Vedem la Sibiu cum va fi treaba.. :) POZE FILMULETE CEVA??

 

 

Merci de ajutor , cred si eu ca te pufneste rasul.

Ai vre-un sfat pentru mine???

 

Si nu mai rade atata ,. ca o sa ai ochelarii aburiti la Sibiu .

 

Vezi ca Honda are ambreiajul sensibil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man , aveti acelasi timp de start , ceea ce inseamba echipa , e corect , greseala de calcul s-a facut pentru Bacanu si Chebac , pentru ei ne cerem scuze .

Ati mers foarte bine , va felicit sunteti si castigatori ai clasei OPEN .

 

Toata stima

 

Bogdan, cred ca ati dat o groaza de bani pentru arbitraj. V-a pacalit. La ce folos un aparat care masoara precizie de sutime, daca apare eroarea umana pe traseu. Eu am plecat al treilea iar Alex dupa 30 s si m-a prins departe in padure la o intersectie. Poti verifica si in poze si filmarile de la start.

Nu au cum sa apara doi concurenti cu acelasi timp chiar daca pleaca simultan.

Daca se afisa clasamentul inainte de premiere, se puteau rezolva multe. Uite-te pe clasamentul primei zile, eu am avut o ora penalizare fata de Alex. Pana la premiere nu am stiut si nu am avut cum sa va atrag atentia ca arbitrul ne-a considerat echipa din greseala fiindca aveam timpi diferiti.

 

 

"Eu citesc pur clasamentul concurentilor asa cum l-au dat arbitrii.

Premiile s-au dat conform podiumului dat de abitri , nu de mine."

 

 

cred ca directorul de concurs este in masura sa corecteze erorile arbitrilor.

 

 

" Pe clasamentul fiecarei zile apare timp comun de start , rezulta echipa."

 

Nu are nici o legatura forma de start cu echipa. Se poate pleca in grup la start cu acelasi timp, asta nu inseamna ca pleaca in echipa.

La plecare in prima zi s-a stabilit foarte clar cine vrea sa concureze in echipa. Noi nu am declarat nici o data ca am fi in echipa.

 

"Nu organizatorii au chemat concurentii , ci arbitrii si s-a hotarat ca echipele se pronunta la start prin plecare in acelasi moment."

 

E treaba lor ce au hotarat fiindca noi nu am plecat in acelasi moment.

 

"Bravo pentru rezultat , Florin si Alex au mers foarte bine."

 

Merci pentru aprecieri dar nu e cazul sa fi ironic.

Repet : Eu am concurat duminica strict pentru bani, pe care aveam intentia declarata sambata seara catre prieteni sa-i donez Mariei.

 

E urat din partea voastra ca incercati sa gasiti motive sa nu dati acei bani.

Nu am cerut refacerea clasamentului, nu am cerut acesti bani pentru mine si nu am cerut sa-mi faceti un favor.

Editat de free2000alex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan, cred ca ati dat o groaza de bani pentru arbitraj. V-a pacalit. La ce folos un aparat care masoara precizie de sutime, daca apare eroarea umana pe traseu. Eu am plecat al treilea iar Alex dupa 30 s si m-a prins departe in padure la o intersectie. Poti verifica si in poze si filmarile de la start.

Nu au cum sa apara doi concurenti cu acelasi timp chiar daca pleaca simultan.

Daca se afisa clasamentul inainte de premiere, se puteau rezolva multe. Uite-te pe clasamentul primei zile, eu am avut o ora penalizare fata de Alex. Pana la premiere nu am stiut si nu am avut cum sa va atrag atentia ca arbitrul ne-a considerat echipa din greseala fiindca aveam timpi diferiti.

 

 

"Eu citesc pur clasamentul concurentilor asa cum l-au dat arbitrii.

Premiile s-au dat conform podiumului dat de abitri , nu de mine."

 

 

cred ca directorul de concurs este in masura sa corecteze erorile arbitrilor.

 

 

" Pe clasamentul fiecarei zile apare timp comun de start , rezulta echipa."

 

Nu are nici o legatura forma de start cu echipa. Se poate pleca in grup la start cu acelasi timp, asta nu inseamna ca pleaca in echipa.

La plecare in prima zi s-a stabilit foarte clar cine vrea sa concureze in echipa. Noi nu am declarat nici o data ca am fi in echipa.

 

"Nu organizatorii au chemat concurentii , ci arbitrii si s-a hotarat ca echipele se pronunta la start prin plecare in acelasi moment."

 

E treaba lor ce au hotarat fiindca noi nu am plecat in acelasi moment.

 

"Bravo pentru rezultat , Florin si Alex au mers foarte bine."

 

Merci pentru aprecieri dar nu e cazul sa fi ironic.

Repet : Eu am concurat duminica strict pentru bani, pe care aveam intentia declarata sambata seara catre prieteni sa-i donez Mariei.

 

E urat din partea voastra ca incercati sa gasiti motive sa nu dati acei bani.

Nu am cerut refacerea clasamentului, nu am cerut acesti bani pentru mine si nu am cerut sa-mi faceti un favor.

[/quot

 

BUNA.

AM FOST SFATUIIT DE PERSOANE PERTINENTE , RESPECTABILE SI STIMATE SA NU MAI COMENTEZ FORUMUL.

DE ACEEA , CU TOATA STIMA SI FARA NICI O IRONIE VA TRANSMIT CA NU MAI AM COMENTARII.

 

STIMA

 

BOGDAN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...