Sari la conținut

Locuri pentru Urban Riding


mmisulicaa
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Tocmai m-am intors de la o tura prin si pe langa Buc. si tin sa spun ca inca nu mi-a disparut ranjetul de pe fata.

 

Avand in vedere ca sezonul este aproape deschis, as vrea sa imi fac o lista cu locuri de joaca prin oras sau prin apropiere.

 

O parte din voi stiti despre ce e vorba, pentru cei care nu, fac o mica descriere. terenuri virane, parcuri, fabrici parasite, in general locuri unde am putea sari, urca scari, drifturi pe iarba, unde am putea face un mic traseu de indemanare, trasee de soft enduro (ca doar avem roti de sosea :rolleyes: ) etc.

Cateva astfel de locuri sunt:

- padurea Pipera si imprejurimile ei tot aici am gasit o bucata de drum cimentata unde putem incerca diverse, departe de ochi suspiciosi

- Verdi

- terenul viran din spatele statie de metrou politehnica

- campul de langa bd. Timisoara

 

Sper ca ati prins ideea.....

 

Asa ca daca va vine in minte un astfel de loc, share.

 

Mr. Misu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare,

 

Tocmai m-am intors de la o tura prin si pe langa Buc. si tin sa spun ca inca nu mi-a disparut ranjetul de pe fata.

 

Avand in vedere ca sezonul este aproape deschis, as vrea sa imi fac o lista cu locuri de joaca prin oras sau prin apropiere.

 

O parte din voi stiti despre ce e vorba, pentru cei care nu, fac o mica descriere. terenuri virane, parcuri, fabrici parasite, in general locuri unde am putea sari, urca scari, drifturi pe iarba, unde am putea face un mic traseu de indemanare, trasee de soft enduro (ca doar avem roti de sosea :rolleyes: ) etc.

Cateva astfel de locuri sunt:

- padurea Pipera si imprejurimile ei tot aici am gasit o bucata de drum cimentata unde putem incerca diverse, departe de ochi suspiciosi

- Verdi

- terenul viran din spatele statie de metrou politehnica

- campul de langa bd. Timisoara

 

Sper ca ati prins ideea.....

 

Asa ca daca va vine in minte un astfel de loc, share.

 

 

adauga acolo fosta groapa de gunoi de langa pipera-tunari (acum e o movila de pamant cu o panta destul de mare de urcat- pt enduro- , dar si 2 trambuline )

- traseul din padurea andronache

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe...

exact cine ma gandeam ca o sa posteze poze a postat...

probabil ca voi iesi si eu cu voi cu toate ca am enduro (cu probleme la electrica) nu sm...si enduro cam mic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes:) tinand cont ca eu n-am incercat sa ma arunc pe damburi pana acum esti mult peste inaltimea asteptarilor mele...dar pana la urma de aia ii zice Urban Riding :cheers: sper sa repar si eu harbul in curand...sa mai ies si eu la plimbare

 

LE: ontopic: ar mai fi campul din spatele parcului Tineretului, campul Vacaresti, malul Argesului...

Editat de Supapa_Jr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nightwish: Cand am zis Padurea pipera si imprejurimile ma refeream tot la groapa de gunoi si minitraseul acela din padure.

Supapa_jr: Nu conteaza cc-ul. Nu mergem cu viteza, deobicei e de joaca si nu e nevoie de power. Trecem cu vederea ca e enduro :rolleyes:.

CrashTestPilot: Eu as zice, ca inainte sa te bagi in campionat, sa apuci sa petreci ceva timp pe circuit (daca nu ai facut asta deja). Cum incepe primavara voi incepe sa merg pe Amckart si Bacau, o sa deschid un topic cand o sa fie cazul.

 

Vad ca au mai aparut vreo 2-3 locuri noi de care nu stiam. Abia astept sa le vizitez.

 

Care sunt amatori de iesiri de genu? Inafara de cei care s-au anuntat deja.

 

Mr. Misu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- padurea Baneasa (ce a mai ramas din ea); se preteaza in special noaptea :rolleyes:

- "coclaul" de la fabrica de medicamente, spre iesirea pe A2; e destul de periculos totusi cu roti de SM :cheers:

- lacul morii & imprejurimile

- lacul celalalt (de la big), desi nu m-as incumeta, e plin de capcane pe acolo: cioburi&cuie, tigani&caini, baltoace fara fund...

- palatul copiilor; pe undeva prin spate e niste spatiu verde + obstacole; din nou, preferabil noaptea, ca mai umbla lume pe acolo

- lacul plumbuita & imprejurimi parca mai oferea cate ceva; la fel si lacul fundeni & imprejurimi

 

In afara de ce s-a mai zis. Trebuie sa tinem cont totusi ca prin unele din locurile astea, deranjam, fie ca vrem fie ca nu vrem, deci fac un apel la bun-simt si spirit de raspundere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mihaio07: Cred ca vorbesti de lacul Vacaresti. De asta am uitat, chiar am fost pe acolo anul trecut si nu mi s-a parut chiar atat de rau.

 

S-au strans ceva locuri de vizitat. Se anunta weekend cald, asa ca probabil o sa vizitez cateva din ele.

 

Misu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am fost prezent cand el a facut chestia aia....in aer fara motoreta...tind sa cred ca e trucata :rolleyes:

aceasta este o jigodie nerecunoascatoare

 

ce face photoshopul ala a? :cheers:)

 

mai am eu un loc interesant o parcare de tiruri pt exercitii de stunturi o sa va anunt pe PM dupa ce apuc sa vizitez si sa dau acceptul

ba ia luati-va voi amandoi de mana trucatilor .. mai pupati voi poze frumoase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceasta este o jigodie nerecunoascatoare

 

 

ba ia luati-va voi amandoi de mana trucatilor .. mai pupati voi poze frumoase

 

aloo aloo domnu!

umblati cu mincioage sau ni se pare? :cheers:

 

oricum ati tradat grupul....te-ai dat cu turcii bah....huoo huoo bleah bleah..!

lasa ca ne vedem la vara pe viraje....

sa iti iei casca...sa avem ce sa iti invartim in cap :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai, te rugam frumoooos, mai pune poze! :cheers:

 

si nu suntem trucati, noua pur si simplu nu ne plac strugurii - ca sunt acri.

 

 

nu ii mai merge photoshopu ma ! :ok: ;) si mai ales acum de cand s-a dat pe "turcesti" :bow: vb lu dani ii dam cate o palma pe ceafa pe cheia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ii mai merge photoshopu ma ! :ok: ;) si mai ales acum de cand s-a dat pe "turcesti" :bow: vb lu dani ii dam cate o palma pe ceafa pe cheia :)

fraiere . ..ia nu mai comenta ..sau ai uitat prima cazatura la sarituri in Verdi ? :cheers:

 

lasa ca ne vedem la vara pe viraje....

ca veni vorba de viraje ...sa ma cauti cand vrei sa-ti cureti gumele pana in margine , da ?

 

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ii mai merge photoshopu ma ! :cheers: si mai ales acum de cand s-a dat pe "turcesti" ;) vb lu dani ii dam cate o palma pe ceafa pe cheia :ok:

ca veni vorba de viraje ...sa ma cauti cand vrei sa-ti cureti gumele pana in margine , da ?

buueeyyy tu aveai caucioace pe albina aia....

lasa ca vedem la vara.....

acum vorbele sunt de prisos.... :)

 

ce am scris este referitor la "turcu" ....hahahahahhahaahahah

Editat de COLD AS ICE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fraiere . ..ia nu mai comenta ..sau ai uitat prima cazatura la sarituri in Verdi ? :cheers:

 

 

ca veni vorba de viraje ...sa ma cauti cand vrei sa-ti cureti gumele pana in margine , da ?

 

 

ba ce te ataci la glume...eu nu mai zic nimic ca ne certam ...post only ontopic (supermoto) :ok:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt mine perioada neagra

 

uleiul trebuie schimbat

cred ca si lantul de distributie

carburatoru trebuie curatat ca deja face prea urat( l-am cutat cat de cat vad maine efectul)

 

de 5 zile sunt oficial somer

si peste alte 20zile o sa fie ziua prietenei ...(deci...nici bani de umblat pe la moto nu sunt ..) ...astept!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...