Sari la conținut

There's A New Bike In Town


Postări Recomandate

din iarna asta, cu ajutorul lui Luci din Bistrita (nu spun "de la motoleasing"ca e reclama :friends: ), am devenit posesor de DR 650 RE (1994). Problema este ca nu stiu prea multe despre acest model asa ca , va rog, ajutati-ma si pe mine cu ceva info, manuale, link-uri etc. Ma intereseaza tot ce se poate spune despre aceasta motocicleta, asa ca nu va sfiiti (mai caut si un electrician pt ea dar asta e subiectul unui alt topic)

 

va multumesc anticipat

 

 

SARBATORI FERICITE :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un raspuns normal ar fi fost: "vezi ca poti folosi acelasi manual pt toate modelele din gama DR" in cazul in care este adevarat. eu nu stiu,de-asta intreb.

in alta ordine de idei, ma intereseaza orice fel de informatie despre aceasta motocicleta.

si, in final, gurule, esti prea sofisticat pt epoca in care traiesti. te rog, cand mai intalnesti un contemporan de-asta ,ca mine,asa,mai de la periferie si cu rosatura de traista la gat,repet cu respect, te rog ignora-l. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...tare rau... :friends:

usurel k sperii omu'..

totusi,o poti lua de aici..cartea: http://www.webartwiz.com/suzuki%20manual/S...atthandbuch.zip

 

 

multumesc dar incerc sa intru si nu se intampla nimic( el zice "done" dar pagina e goala)

nu m-am lamurit, inca, daca manualul e comun pt toate modelele. linkul tau este spre dr 650 se (sp 46 :friends:. motorul meu e dr 650 re (sp 45 b ). s-a fabricat numai in 94 si 95

 

in legatura cu speriatul, nu e cazul. mai degraba mi-era teama ca am de-a face cu minori :friends:

Editat de hawkeye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc dar incerc sa intru si nu se intampla nimic( el zice "done" dar pagina e goala)

nu m-am lamurit, inca, daca manualul e comun pt toate modelele. linkul tau este spre dr 650 se (sp 46 :friends:. motorul meu e dr 650 re (sp 45 b ). s-a fabricat numai in 94 si 95

 

in legatura cu speriatul, nu e cazul. mai degraba mi-era teama ca am de-a face cu minori :friends:

 

 

1. hai ca a mers :friends:

 

2. am citit topicurile lui okesz. abia acum sunt dezamagit, cand vad ca e ceva mai vechi in bransa.

oricum, bine v-am gasit si astept feed-back.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi sustin in continuare ideea, ca nu trebuia sa deschizi topic nou, insa nu vroiam sa te jignesc,

imi cer scuze pentru ca te-am facut prost.

Nu trebuie sa fii "avansat" in motociclism ca sa-ti dai seama ca mai este un topic pe aceeasi tema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din iarna asta, cu ajutorul lui Luci din Bistrita (nu spun "de la motoleasing"ca e reclama :D ), am devenit posesor de DR 650 RE (1994). Problema este ca nu stiu prea multe despre acest model asa ca , va rog, ajutati-ma si pe mine cu ceva info, manuale, link-uri etc. Ma intereseaza tot ce se poate spune despre aceasta motocicleta, asa ca nu va sfiiti (mai caut si un electrician pt ea dar asta e subiectul unui alt topic)

 

va multumesc anticipat

SARBATORI FERICITE :peace:

 

 

calareste-o cat mai mult si ai sa afli tot despre ea :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi sustin in continuare ideea, ca nu trebuia sa deschizi topic nou, insa nu vroiam sa te jignesc,

imi cer scuze pentru ca te-am facut prost.

Nu trebuie sa fii "avansat" in motociclism ca sa-ti dai seama ca mai este un topic pe aceeasi tema.

 

 

am deschis un topic nou deoarece in cel la care faceai trimitere se cauta DR 650 RS. motocicleta mea este DR 650 RE. nu stiu daca pot folosi acelasi manual si pana acum nimeni nu mi-a raspuns

 

suzuki dr 650 RE a fost fabricata numai in anii 1994 si 1995. probabil din aceasta cauza informatiile sunt destul de putine si in germana :peace: . putina istorie am gasit pe suzukicikles.org (parca asa era) iar louis.de ma trimite la MOTORRADFAHRER 7/94, 5/95, 6/95. DACA MA POATE AJUTA CINEVA SA FAC ROST DE REVISTE SAU COPII DUPA ARTICOLE, DAU BERI (chiar daca germana mea e sublima dar lipseste cu desavarsire - am ramas la nivelul " ich bin ein schuler" si "guten tag genossen lehrerin")

 

in tara nu prea am vazut sa aiba cineva chiar modelul RE (cu electro-starter). aparuse un anunt pe bikeshop acum cativa ani si atat.

 

IN CONCLUZIE INCA MAI ASTEPT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

650 re-ul tau e doar electric in plus,rest e dr 650.Intre anii '92-'96 dr-urile sunt la fel dpdv al motorului,amortizoarelor,unghiurilor.Singura diferenta intre toate modelele din'92si pana in'96 este pur estetica.

Dr 650 R are aspect off-road iar dr 650 RS e carenat si 2 tobe.Da mai bine du-te tu pe site-ul de mai jos si o sa te lamuresti singur ce si cum cu dr-ul,ca pe net sunt tot felu de..............motociclisti.

 

http://www.suzukicycles.org/All-Suzuki/all...uki_models.html Cauti "DR series" si ai toata istoria dr-ului cu specificatii si poze.

post-4060-1136713499_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

650 re-ul tau e doar electric in plus,rest e dr 650.Intre anii '92-'96 dr-urile sunt la fel dpdv al motorului,amortizoarelor,unghiurilor.Singura diferenta intre toate modelele din'92si pana in'96 este pur estetica.

Dr 650 R are aspect off-road iar dr 650 RS e carenat si 2 tobe.Da mai bine du-te tu pe site-ul de mai jos si o sa te lamuresti singur ce si cum cu dr-ul,ca pe net sunt tot felu de..............motociclisti.

 

http://www.suzukicycles.org/All-Suzuki/all...uki_models.html Cauti "DR series" si ai toata istoria dr-ului cu specificatii si poze.

 

 

multumesc. un site f bun, intr-adevar. daca mai ai si alte info (experienta personala, din auzite sau articole citite prin reviste, etc) te astept sa postezi. orice feed-back este binevenit :peace:

Editat de hawkeye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...