Sari la conținut

Bikers Of Lesser Tolerance,


Ancalagon
 Share

Postări Recomandate

"Human history began

with an act of disobedience,

and it is not unlikely

that it will be terminated

by an act of obedience."

ERICH FROMM

 

BOLT - un tip de organizatie care ne-ar prinde si noua bine.

 

http://www.usff.com/BOLT/home.html#position

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda.. o tema de atitudine dar in acelash timp o problema cam greu de rezolvat ... Parerea mea e ca numai imreuna putem avea o vorba de zis ( asta ein legatura si cu ce am vb ieri pe mess) dar suntem cam putini adica cei activi cat de cat si avem si zeci de probleme de diverse soiuri pe cap ( financiare, etc) plus ca nu avem probabil gusturi asemanatoare. Eu unul , ti-am zis ... sunt mai individualist dar mi-ar place sa se plece la un festival in grup de 60- 70 de motoare ,, ar fi altceva( aici e vb si de motoare asemanatoare tehnic , etc,etc//) ar fi intr-adevar ceva care ar reprezenta o fortza! Una e sa apara 3 sau patru indivizi pe motoare la un bar , si alta sa apara 40 , sunt convins ca nu vor mai fi curioshi care sa" testeze " motocicletele in lipsa proprietarilor sau asa cum am auzit ca s-a intamplat la la sibiu, sa se creada in filmele cu Van Damme!!!! Cu sigurantza nu ar mai fi probleme cu jegoshii pe shosea cand te inghesuie pe marginea drumului numai ca sa arate ca au o conserva si 6 oua moi si cum am patzit acum multi ani sa fii luat la mishto de cate un handicapat ,,,macar in momentul ala nici nu prea aveam ce face ca ij-ul mergea ca noaptea si m-am multumit sa ai bag in ..... masii ! Avantajele motociclistilor se vor vedea imediat... si sunt sigur ca stiti asta dar diverse interese va separa... :ok: Bineintzeles ca o grupare mare v-a naste conflicte de interese , gelozii , scandaluri de aceea eu nici nu m-am mai bagat in vre-un club , dar daca exsista niste indivizi care au o onoare si pretzuiesc pe celalalt macar ca si partener de drum eu zic ca pana la stadiul de grupare chiar se poate realiza ceva . In principiu interesele sau iubirea dezbina sau unesc indivizii , parerea mea este ca daca nu se urmaresc altfel de interese,, decat placerea plimbarii pe motor si o bere bauta cu alti motoristi totul e ok. Daca se reusheste ajungerea la un numitor comun e ok.

 

 

 

 

 

 

 

Eu cred ca e utopie in conditiile actuale de aici .. dar mai sti ? poate .. Shi nu uitatzi de rock!!!

 

 

 

 

:peace:

 

BAFTA MAREEEE!

Editat de spire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, mie mi se pare destul de trist citatul. Pare declaratia unui pacifist, care incearca sa avertizeze lumea sa fie mai cuminte, altfel gata cu noi. in plus, nu spune nimic despre ce se intampla intre inceput si sfarsit.

 

sau pur si simplu declara ca violenta si disobedienta sunt trasaturi caracteristice speciei umane :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbiti discutii....nu va fi nici un grup mare de motoare care sa plece la vre-o intrunire,pana nu te bagi intr-un grup/club/organizatie care are niscaiva reguli.....pana atunci,doar o sa fie multi care zic"face,dregem",dar cand v-a fi sa fie,o sa plece fiecare cu motorul lui cum il taie capu...

asa ca doar o organizatie,de ce fel o fi ea,iti poate apara drepturile...

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate in legatura cu apararea drepturilor dar eu vorbeam despre niste indivizi care vor sa faca ceva de comun acord si fara nu stiu ce interese .... simplu ,doar sa mearga alaturi... In legatura cu o organizatie , parerea mea este ca prietenia si respectul sincer intre niste indivizi face mai mult decat orice organizatie de aia si sunt multe oragnizatii dar putini indivizi ok.

 

Adica voiam sa spun ca o plecare de genul asta ar trebui sa fie fireasca, fara ca cineva sa impuna reguli , . Singura regula sa fie ,respecta-i pe ceilalti asa cum te respecti pe tine, pleaca la drumul respectiv fara sa urmaresti nu stiu ce.. si nu cauta sa devi shef .. nu de alta dar cu sigurantza vei gasi pe inca cineva care v-a dori sa fie shef si uite asa incepe hartza!! In fine , o dau in utopii... e clar ca individul uman e facut sa vrea sa se impuna , sa urmareasca nu stiu ce laude ,etc,etc...

 

 

Hai noi sa fim sanatoshi si sa facem cat mai multi km!!

 

 

 

 

Tot ceeace am spus in aceste topicuri se refera strict la o plecare sau la un drum impreuna cu alti motoristi. Sunt alte contexte in care sunt de acord cu organiztiile, legile si alte formalitatzi de tot felul , le recunosc necesitatea si daca nu am de ales ma supun. Dar nu ash adera din prorie initiativa la ele...

 

Bafta si la multe CHOPPERE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BLACKRIDER are dreptate,si pacat ca lati inteles gresit,pt a merge in grup mare de motyoare,neaparat ai nevoie de niste reguli de drum care fara de ele este foarte riscant mersul in grup....este nevoie de mai multi oameni care sa faca acest lucru cind e vorba de mers in grup mare.....primul ar fii deschizatorul de drum,cel ce inchide grupul la sfirsit.....si multe alte reguli de mers in grup,care sunt spre binele grupului de a fii discutate si stabilite inainte de a incepe o asa excursie in grup

 

citeva exemle de semne,reguli, folosite destul de des de motociclistii de afara in momentul mersului in grup...pun citeva poze

va salut...

L&R

roby

post-66-1136563898_thumb.jpg

post-66-1136563908_thumb.jpg

post-66-1136563918_thumb.jpg

post-66-1136563927_thumb.jpg

post-66-1136563941_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate in legatura cu apararea drepturilor dar eu vorbeam despre niste indivizi care vor sa faca ceva de comun acord si fara nu stiu ce interese .... simplu ,doar sa mearga alaturi... In legatura cu o organizatie , parerea mea este ca prietenia si respectul sincer intre niste indivizi face mai mult decat orice organizatie de aia si sunt multe oragnizatii dar putini indivizi ok.

 

Adica voiam sa spun ca o plecare de genul asta ar trebui sa fie fireasca, fara ca cineva sa impuna reguli , . Singura regula sa fie ,respecta-i pe ceilalti asa cum te respecti pe tine, pleaca la drumul respectiv fara sa urmaresti nu stiu ce.. si nu cauta sa devi shef .. nu de alta dar cu sigurantza vei gasi pe inca cineva care v-a dori sa fie shef si uite asa incepe hartza!! In fine , o dau in utopii... e clar ca individul uman e facut sa vrea sa se impuna , sa urmareasca nu stiu ce laude ,etc,etc...

Hai noi sa fim sanatoshi si sa facem cat mai multi km!!

Tot ceeace am spus in aceste topicuri se refera strict la o plecare sau la un drum impreuna cu alti motoristi. Sunt alte contexte in care sunt de acord cu organiztiile, legile si alte formalitatzi de tot felul , le recunosc necesitatea si daca nu am de ales ma supun. Dar nu ash adera din prorie initiativa la ele...

 

Bafta si la multe CHOPPERE!

 

.....vorbesc din experienta: plecare la drum, in grup,nu prea functioneaza fara reguli.....

candva am umblat si eu asa,cu gasca,la intruniri.....abia reuseam sa ne adunam sa plecam deodata,pe urma pe drum ne pierdeam unii de altii,ca la final sa ajungem pe rand la destinatie,cel mult cate 2....

binenteles ca ramanand singur pe drum,nu avea cine sa te ajute....plus ca "masinistii" isi faceau de cap cand te vedeau singur...

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...