Sari la conținut

GPZ ( EX 500 A ) 1991


Postări Recomandate

Am un GPZ sau EX 500 A :cheers: . Am inteles ca e una si acelasi lucru , am inteles bine ? An de fabricatie 1991 , motor de 500cmc . Intrebarea mea este daca se poate stinge faza scurta , sau motivul pentru care nu se stinge . Nu am buton numai pentru faza lunga . Am impresia ca o data s-a stins dupa vreo 5 minute cand era in garaj dar ieri nu s-a stins deloc . Multumesc anticipat :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu se stinge faza scurta ai varianta facuta pentru America sau daca nu este facuta asa de cineva.Varianta Ex500 este pt america,gpz pentru Europa si Asia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu se stinge faza scurta ai varianta facuta pentru America sau daca nu este facuta asa de cineva.Varianta Ex500 este pt america,gpz pentru Europa si Asia.

Excelent raspuns . Ii varianta pentru America Ex500 . Am kilometrajul in mile si sub el mai mic in km . Sa fie asta o prob la RAR ? Mersi .

 

ps: Am adaugat o fotografie sa vedeti cum este kilometrajul . Cel in km este intrerupt de la 40 la 180 km/h de catre nr de kilometrii.

post-45540-1238431999_thumb.jpg

Editat de rapboyhed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am si eu o intrebare ! Nu pot , cumva , sa ii pun un picior ? Momentan are cric ( ma refer ca trebuie sa o trag inapoi sa o urc pe cric ) si nu am un picior de ala sa o las in lateral ? Are cineva vreo idee ?

Ajutor ? Help ? Anyone ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-o sa ai treaba la RAR. Daca era de Anglia atunci mai era cum mai era.

 

Pentru "picior", adica cric lateral cauta si tu pe la sectiunea de Vanzari piese de schimb ca mai dezmembreaza baietii de-astea.

 

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar ce am schimbat bujiile ... Astazi trebuie sa vina cineva la mine sa imi schimbe ambreiajul ca mi s-a rupt si am sa ii explic si problema cu consumul.

Intra aici , e topic de gpz-uri, poti face schimb de opinii cu alti posesori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...