Sari la conținut

Kaliakra Rock Fest (1-3 liule)


Xomin
 Share

Postări Recomandate

pentru vineri, 2 transalp-uri pleaca din bucale cu destinatia dream theater/ kavarna... traseul va fi acesta. vom sta la cort. asteptam sugestii de cazare/ parteneri de drum :disappointed:

Pe la ce ora vreti sa plecati ? Si noi suntem doi la cort. Vrem sa stam de vineri pana sambata, plecam de dimineata si facem si o plimbarica in zona inainte de concert.

V-ati cumparat bilete ? Daca da, cat au fost si de unde le-ati luat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la ce ora vreti sa plecati ? Si noi suntem doi la cort. Vrem sa stam de vineri pana sambata, plecam de dimineata si facem si o plimbarica in zona inainte de concert.

V-ati cumparat bilete ? Daca da, cat au fost si de unde le-ati luat ?

tot de vineri pana sambata vom sta si noi... faza e ca vineri muncim... ma rog, n-are fi asta o problema, ca putem pleca mai devreme (probabil un 11-12) :disappointed: si oricum, pe traseul pe care vrem sa mergem sunt 288km... 4 ore cu tot cu lalait si bac, zic io. si cantarea nu cred ca incepe mai devreme de 5-6

bilete nu am luat (am citit ca ar costa 55 de leva), ma bazez ca vom gasi ceva de intrat p-acolo ;) buna ideea cu plimbarica daca reusim sa evadam devreme de la munci :kick:

voi cat de devreme vreti sa plecati? asta m-ar putea motiva sa chiulesc mai cu spor... :P

Editat de allvlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru vineri, 2 transalp-uri pleaca din bucale cu destinatia dream theater/ kavarna... traseul va fi acesta. vom sta la cort. asteptam sugestii de cazare/ parteneri de drum :disappointed:

Excelent. Foarte bun si traseul, am fost pe el anul trecut. Mergem impreuna! Eu zic sa plecam la ora 9 de undeva din Berceni.

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelent. Foarte bun si traseul, am fost pe el anul trecut. Mergem impreuna! Eu zic sa plecam la ora 9 de undeva din Berceni.

mai fata, unii oameni au, cum sa spun, asa un spin in coasta... se cheama job... hihihi... ora 9 e total indecenta, dat fiind ca ar trebui sa intru in birou, sa zic frumos "neatza" si sa ies in secunda 2 pentru a fi la 9 prin berceni... ce zici de un 12 pe la intersectia oltenitei cu vitan barzesti? :disappointed: daca e ok, va fi o placere sa mergem in grup largit... mai ales daca il stii (io personal n-am mai fost p-acolo)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator CristiBoroi

@Purghy

Poate ne spui si noua cam cum este drumul prin statul vecin si prieten, de ce sa ne ferim, ce arme sa avem la noi, sa nu ne trezim ca ne opreste orice padurar dandu-se drept militian, d'astea. Asta daca mergem separat.

Ca daca mergem in gasca, stati linistiti sunteti cu mine, n-aveti nici o nadejde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fata, unii oameni au, cum sa spun, asa un spin in coasta... se cheama job... hihihi... ora 9 e total indecenta, dat fiind ca ar trebui sa intru in birou, sa zic frumos "neatza" si sa ies in secunda 2 pentru a fi la 9 prin berceni...

Stiu... de-aia mi-am si luat concediu, special pentru Kaliakra si Bestfest. Noi o sa plecam pe la 9 sau 10, ramane sa comunicam pt. doritori si o sa ne intalnim cu voi acolo. Sa ne lasam contactele pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fata, unii oameni au, cum sa spun, asa un spin in coasta... se cheama job... hihihi... ora 9 e total indecenta, dat fiind ca ar trebui sa intru in birou, sa zic frumos "neatza" si sa ies in secunda 2 pentru a fi la 9 prin berceni... ce zici de un 12 pe la intersectia oltenitei cu vitan barzesti? :disappointed: daca e ok, va fi o placere sa mergem in grup largit... mai ales daca il stii (io personal n-am mai fost p-acolo)

In cazul asta cred ca o sa ne vedem pe acolo. Noi vrem sa si vizitam cate ceva in zona. Mai tarziu de 10 nu plecam.

 

@P.C. : tu de cand pleci si unde te cazezi ? Pe mine ma streseaza ideea de a lasa bagajul nesupravegheat cat suntem la concert. :kick:

Editat de FanFane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Purghy

Poate ne spui si noua cam cum este drumul prin statul vecin si prieten, de ce sa ne ferim, ce arme sa avem la noi, sa nu ne trezim ca ne opreste orice padurar dandu-se drept militian, d'astea. Asta daca mergem separat.

Ca daca mergem in gasca, stati linistiti sunteti cu mine, n-aveti nici o nadejde.

Eu sunt fan Bulgaria si pot sa va spun doar sa zambiti frumos la politisti, sa fiti amabili cu toata lumea, sa nu exagerati cu viteza si sa va bucurati de peisajele frumoase si lipsite de forfota romaneasca. Dar asta oricum faceati, asa ca nu v-am zis nimic nou. Si recomandarea mea e sa prindeti un rasarit sau un apus cu bacul. :disappointed: Stati linistiti, ca dracul e mult mai alb decat se spune, mai ales daca nu il provocati. Cate mii de km am facut pe acolo n-am patit nimic rau, ba din contra, am ramas super impresionata de ospitalitatea lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt fan Bulgaria si pot sa va spun doar sa zambiti frumos la politisti, sa fiti amabili cu toata lumea, sa nu exagerati cu viteza si sa va bucurati de peisajele frumoase si lipsite de forfota romaneasca. Dar asta oricum faceati, asa ca nu v-am zis nimic nou. Si recomandarea mea e sa prindeti un rasarit sau un apus cu bacul. :disappointed: Stati linistiti, ca dracul e mult mai alb decat se spune, mai ales daca nu il provocati. Cate mii de km am facut pe acolo n-am patit nimic rau, ba din contra, am ramas super impresionata de ospitalitatea lor.

 

subscriu pentru fun Bulgaria ;)

Am facut exact drumul asta w=endu trecut. Drumul este asa: pe unele portiuni bun si in rest...excelent...america frate!

Mai multe va las sa descoperiti singuri...numai de bine :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu plec maine si cred ca o sa stau cate o noapte aici si poate in vama, in rest cred ca o sa stau in campingul de langa stadion

 

cat priveste siguranta in bulgaria, e relativa - eu cati km am facut pe la ei nu am patit nimic chiar imi sunt simpatici (in comparatie cu alti vecini)

si despre romania in afara se spune ca te mananca balauri pe drum insa nu e chiar asa ... depinde ce asteptari ai de la ei

despre siguranta la stadion nu cred ca o sa fie o problema pentru o noapte :disappointed:

 

drumurile sunt OK si libere fata de aglomeratia din romania

 

drumul pana in kavarna nu e complicat, de ex. pentru cei care o iau prin Silistra: intre sokolovo si balchik e o portiune de 2-3 km unde se lucra in primavara se punea canalizare in rest drum de voie

 

cei care nu stiu, evenimentul e sponsorizat de harley davidson care in bulgaria are sediul pentru europa de est si cred ca vor face cateva evenimente destul de frumoase pe acolo

 

in rest va doresc drum bun si sa sa ne intalnim vineri la o bauta party-drunk.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 80% sigura ca playlist-ul va fi acesta:

 

IN THE PRESENCE OF ENEMIES PT.1.

BEYOND THIS LIFE

MISUNDERSTOOD

A RITE OF PASSAGE

HOLLOW YEARS

CAUGHT IN A WEB

FORSAKEN

EROTOMANIA

VOICES

SOLITARY SHELL

CONSTANT MOTION

AS I AM

---------------

MEDLEY:

I. METROPOLIS

II. LEARNING TO LIVE

III. ACOS: THE CRIMSON SUNSET

 

Deci, se anunta un show de exceptie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bilete se gasesc la sediul Eventim, in Bucuresti, pe str. Magura Vulturului 34, prin curier pe site-ul lor sau chiar si la Kavarna, daca ajungeti la timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ajungeti pana in ora 16.00 in Kavarna veti gasi bilete si case de schimb deschise. Un bilet costa 55 de leva, adica 130 de lei. Ne vedem acolo! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

uichendul asta 23-25 iulie:

 

The first day of the festival will feature Leave's Eyes, Epica, Doro, Tarja and Atrocity as headliners. On the following day, July 24, the line up consists of Korpiklaani, Destruction, Sodom, Kreator and Autumn Sun.

 

Finally, on July 25, are Voivod, Primal Fear, Annihilator and Accept.

 

link

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...