Sari la conținut

centrare


motorist1
 Share

Postări Recomandate

Daca e vorba de roti spitate....am cateva intrebari ....

 

1)poti vopsi jantele... si butucul???

2) Repari spitele care se rup la desfacere pt comuniste ? (la fel si pt pt occidentale?) dealtfel le poti vopsii?

3)Poti face si non comuniste gen -aprilia pegaso - roata cu spite?

4) poti lipi contra greutati pe ele? ai aparatura necesara centrarii ?

 

 

Spunene cam care sunt pretentiile pt comuniste.... roti de 18 spitate...

Spunemi cat costa occidentalele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. ce operatii include centrarea si la ce bani?

 

exact,

 

se poate face si reparatia jantei prin vopsire sau cromare? daca da, la ce pertz?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor, din cauza extraordinarelor drumuri, in timp spitele rotilor se slabesc sau se rup. incet dar sigur roata se deformeaza si stim toti cum vibreaza motocicleta, cand ne e lumea mai draga.

 

nu ma ocup de vopsire sau cromare, ci doar de partea mecanica si anume, slabesc toate spitele, le inlocuiesc pe cele intepenite, ruginite, rupte si apoi le strang pe toate progresiv, astfel incat la invartire, sa nu exista nici o "bataie"

 

nu ma apuc de jante sudata pentru ca e imposbil de indreptat asa ceva si nici de echilibrat cu plumbi, greutati, etc nu ma ocup.

prefer o munca mai meticuloasa, dar cu rezultate pe termen lung

 

ca sa fie mai usor pentru mine si implicit mai ieftim pentru "client", fiecare sa slabeasca spitele o jumatate de tura la piulite, sa imi dea spitele ce trebuiesc inlocuite si de restul ma ocup eu.

 

maine seara plec din bucuresti si duminica ma intorc cu rotile "rezolvate"

 

PS: despre bani discutam in functie de roata, janta, spite, pe PM

 

asfalt uscat

 

 

exact,

 

se poate face si reparatia jantei prin vopsire sau cromare? daca da, la ce pertz?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua!! d-voastra rezolvati si bataia axiala si radiala? Va intreb pt ca eu am janta lovita...probabil am luat o bordura (sau mai multe). Deci daca invart roata se vede din lateral ca nu mai e perfect rotunda... se mai poate face ceva?

Editat de Comyny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salut

incerc sa evit o situatie urata si adaug o rugaminte aici: NU MAI DATI PM, SA STABILITI LOCURI UNDE SA NE VEDEM SA IAU ROTIle DE MOTO, daca nu ajungeti sau nu vreti sa veniti deloc, ci doar sa faceti o gluma proaspa.

multumesc pentru intelegere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
salut

incerc sa evit o situatie urata si adaug o rugaminte aici: NU MAI DATI PM, SA STABILITI LOCURI UNDE SA NE VEDEM SA IAU ROTIle DE MOTO, daca nu ajungeti sau nu vreti sa veniti deloc, ci doar sa faceti o gluma proaspa.

multumesc pentru intelegere

salut...pune o adresa unde sa vina lumea sa-ti aduca rotile,,,nu mai da intalnire ca sa-r putea sa faci si drumuri degeaba,

spune-mi si mie cum fac o roata de aluminiu sa luceasca iar ?sa curatat lacul (sau ce o fi ala)de pe ea si arata naspa acum...bafta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...