Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

MotocicliÂştii morți în accidentul de duminică nu aveau permis! ...

"Ar trebui schimbat titlul stirii. Acestia doi nu erau motociclisti. Erau doi insi care mergeau pe motoare. Ca sa fi motociclist trebuie sa posezi permis categoria A."

...eugen, ca sa stii si tu....carnetul(bucata aia de plastic) nu te face motociclist!..doar te pune in legalitate!..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil Eugen se gandea , k pooate aia nu aveau nici o treaba cu BIKERITUL,, din moment ce nu aveau carnet se putea sa fie doar sezonieri, care dupa un an de moto se plictisesc si renunta... cine stie.... Dumnezeu sa ii ierte, unul mai avea si familie :)( ... trist..pe o sosea inchisa circulatiei publice sa se lovesca intre ei cand doar ei erau pe sosea... incredibil....

Editat de JVC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit in ziarul de Arad mai acus cateva zile...si am ramas masca cand am citit ca,anul acesta,pe strandul Neptun,este interzis accesul cu motocicletele...cum ii posibil asa ceva? iara ne baga in aceeasi oala cu scuteristii care fac ravagii vara pe strand? Falca pute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil e o "proasta interpretare" a deciziei. Cred ca se vorbeste de acces pe aleile strandului...si e normal sa fie interzis accesul pe alei.

Si oricum, nu cred ca e cazul sa ne aventuram cu motorul printre "puhoiul" de oameni care umbla vara pe strand. Din cate stiu si pana acum erai nevoit sa-ti lasi motorul chiar la intrare, unde este rastelul de biciclete.

Decat sa-l "facem cu ou si otet" pe Falca mai bine sa-l laudam ca ne-a facut drumuri mai bune si nu mai avem probleme asa mari cu gropile...macar pe strazile principale.

Vad ca esti pe enduro...de ce nu te bagi si tu cu noi la sfarsit de saptamana in plimbari prin judet? Am fost cu "transalpistii" saptamana trecuta si vreau sa zic ca e foarte-foarte misto...lasa mai bine strandul si hai cu noi.

P.S: cred ca si tu esti pe Transalp, asa-i?:D

Salutare.

Editat de Picasso_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah ficior...nu-i o proasta interpretare,si eu am citit zilele trecute despre asa ceva..inca nu se stie exact...si nu e vorba de aleele de pe strand...ci de intrare pe tot strandu'...chiar si pe acolo pe unde intra masinile...si sa stii ca noi astia care motociclim de mai mult timp nu ne-am bagat cu mobrele niciodata pe aleele pe unde umblau oamenii...ci doar pe drumu' de masini ca sa ajungem eventual in spate la nerv...

auzi bah stane....cica sa te bagi si u cu ei la neste plimbari asa la sfarsit de saptamana...sa invetzi si u cum i cu datu' pe motor... ;) ...ca suntem mici si nu stim nimic... :D

n-am nimika cu tine da inainte sa vorbesti baga ochiu si citeste mai multe pe forumu' asta mai in spate,acilea pe arad.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand nu era vorba de alee...ci de intrarea aia prin spate,sa ajungi la Nerv...pe unde merg masinile la casutze and stuff...si Falca ii un porc ordinar,sa moara masa!!! si nu il fac cu ou si otet...l-as face cu cacao,dar nu irosesc kktu' pe un asa jeg de om...o facut strazile principale...nu de la mine vin multumirile,de la torpilari...ca acuma pot face ravagii noaptea si pe centru...si la faza de iesit in weekend,chiar asa mai cucun...ar trebui sa ma duc si eu cu ei...poate mai invat una alta...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca are voie belei cu hummeru sa intre pana langa VOX MARIS la el acolo ...de el de ce nu se ia falca? si taranii cu septari lor :-j se duce si aradu asta de rapa NU VAD CARE E PROBLEMA CU MOTOARELE pe strand .... infine falca e un gunoi de om. el o oprit si constructia discotecii de la intrare pe strand aia mare de fier

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca are voie belei cu hummeru sa intre pana langa VOX MARIS la el acolo ...de el de ce nu se ia falca? si taranii cu septari lor :-j se duce si aradu asta de rapa NU VAD CARE E PROBLEMA CU MOTOARELE pe strand .... infine falca e un gunoi de om. el o oprit si constructia discotecii de la intrare pe strand aia mare de fier

 

:D un nou carcotas...iti dau eu tot in... Falca...

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah ficior...nu-i o proasta interpretare,si eu am citit zilele trecute despre asa ceva..inca nu se stie exact...si nu e vorba de aleele de pe strand...ci de intrare pe tot strandu'...chiar si pe acolo pe unde intra masinile...si sa stii ca noi astia care motociclim de mai mult timp nu ne-am bagat cu mobrele niciodata pe aleele pe unde umblau oamenii...ci doar pe drumu' de masini ca sa ajungem eventual in spate la nerv...

auzi bah stane....cica sa te bagi si u cu ei la neste plimbari asa la sfarsit de saptamana...sa invetzi si u cum i cu datu' pe motor... :D ...ca suntem mici si nu stim nimic... :D

n-am nimika cu tine da inainte sa vorbesti baga ochiu si citeste mai multe pe forumu' asta mai in spate,acilea pe arad.... ;)

:D

De ce esti rautacios :D ? Sau crezi ca daca ai cateva mii de km pe motor nu mai ai nimic de invatat sau nu ti se mai poate intampla nimic? Sunt oameni care fac km intr-un sezon cu zecile de mii si nu-i vad sa dea asa raspunsuri! Si sa nu-mi zici ca daca tu intri acum pe un forum nou care are peste 100 de pagini te pui si le citesti.

 

Picasso ss sper sa ne intalnim la o tura poate mai invatam cate ceva unul de la altul (eu mai am de invatat fata de altii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal. Luf, eu chiar sunt nou si nu mi-e rusine de asta, chiar daca am carnet moto din 2000...chiar pot sa spun ca sunt boboc si chiar ma bucur ca sunt persoane de la care pot invata una alta. Nu mi-a fost niciodata rusine sa recunosc ca sunt altii cu mai multa experienta indiferent de ce domeniu este vorba aici. Saptamana trecuta am petrecut super in prezenta a 2 persoane de pe acest forum si ma gandeam ca mai sunt si alte persoane interesate de "calatorii", de prezenta carora sa te poti bucura. Imi pare rau ca am ajuns sa-mi bag nasul unde nu-mi fierbe oala si sa-mi exprim parerea vizavi de Falca. In fine...nu doream sa invat pe nimeni sa se dea pe motor...ci pur si simplu am facut o invitatie prieteneasca cuiva si mi-am exprimat parerea despre un subiect incadrat intr-un topic care pare cat se poate de "deschis". Dupa postul de mai sus doresc sa-mi retrag invitatia...intrucat nu imi doresc asemenea companie in preajma. Un om care se agata de o persoana necunoscuta in halul acesta nu este tocmai modelul de "partener de plimbari" pe care mi-l doresc si nici nu am de gand sa-i raspund pe acelasi ton.

Luf, daca esti in continuare deschis la plimbari de weekend poti sa-mi lasi mesaj pe privat si ne auzim.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare lucru care il faci are un inceput (indiferent din ce domeniu) si cat traiesti tot inveti. Crede-ma ca si eu cand mi-am luat motocicleta nu cunosteam pe nimeni. Prima mea motocicleta a fost o chinezarie de 125 si m-am bagat in seama cu unii de pe aici ( Giv 32 si altii) si culmea cu toate ca nu aveam experienta nimic si calaream un mic ponei am fost acceptat fara comentarii.

Cat despre iesiri: ne auzim pe week-end-ul viitor ca acesta sunt ocupat dar tu citeste pe aici pe forum ca sunt multi care te accepta asa cum esti si poate fac vreo plimbare azi sau maine

Editat de Luf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca pe forum nu ar trebui sa se faca politica

Contre de genul celor de mai sus au fost, sunt si vor mai fi, dar una e sa discutam intre si despre noi si cu totul altceva este sa ataci o persoana publica

 

In caz ca nu ati observat, vremea e superba

Haideti sa ne bucuram de ea si sa discutam de ale noastre

 

CuCun, pe care am onoarea sa-l cunosc, este tinar si nelinistit

Probabil ca si Picasso_ss e tot asa

Eu zic sa va intalniti la un suc sau o cafea si va veti da seama ca aveti multe in comun si va veti intelege

:baldy:

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnule luf,...unu la mana...nu am fost rautacios,i-am atras doar atentia ca nu e bine informat...iar despre ceea ce zici in legatura cu nr de km eu nici macar nu m-am gandit sa aduc in discutie asa ceva...voi doar ati interpretat asa,pt ca oricine are de invatat cate ceva de la altcineva oricati km ar avea facuti,iar in legatura cu plimbarile si datu' pe motor am vrut sa fiu putin ironic,care se datoreaza tot dezinformarii,pt ca daca citea putin mai in urma pe forum pe alte topicuri de pe arad vedea ca noi mergem de ceva vreme cu "transalpistii"(care de fapt sunt prietenii atti si berty) la ture si deci invitatia lui nu isi avea rostul...

si doi la mana...cand intrii intr-o comunitate eu cred ca e de datoria celui ce intra sa se intereseze cat de cat despre acea comunitate ca sa se evite discutii de genul celor pe care le facem noi acum....si da ...eu cand am intrat prima data pe forum m-am pus si am citit tot ce scria pe topicurile ce ma interesau(si unde erau zeci/sute de pagini scrise le citeam macar pe ultimile 30-40)...ca sa fiu cat de cat in tema

domnule picasso_ss...nu m-am "agatat" de tine in nici un fel mai ales ca nu ne cunoastem...in ceea ce am zis se afla doar putina ironie spusa pe un ton mai direct pe care tu l-ai gasit poate agasant

Cat despre "modelul de "partener de plimbari" pe care mi-l doresc" nu m-as grabii sa fac asa afirmatii pt ca nici tu nu ma cunosti pe mine ca sa stii cum sunt

sper ca polemica pe aceasta tema sa se fii terminat aici si sa ne vedem cu bine pe drum :)

 

Ideea e ca pe forum nu ar trebui sa se faca politica

Contre de genul celor de mai sus au fost, sunt si vor mai fi, dar una e sa discutam intre si despre noi si cu totul altceva este sa ataci o persoana publica

 

In caz ca nu ati observat, vremea e superba

Haideti sa ne bucuram de ea si sa discutam de ale noastre

 

CuCun, pe care am onoarea sa-l cunosc, este tinar si nelinistit

Probabil ca si Picasso_ss e tot asa

Eu zic sa va intalniti la un suc sau o cafea si va veti da seama ca aveti multe in comun si va veti intelege

:baldy:

ne intalnim la suc/cafa da numa dc vii si tu ca sa o dai :lol: ...stii tu pt ce...bafta sa ai de ea...si drumuri multe

cat despre politica,falca si altele de genu...i dont' give a damn :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate bune si frumoase in cazul asta:)

Am incheiat discutia...si cu Falca si cu oricare alt politician.

Saptamana viitoare facem o iesire ?:baldy:

gasiti locatie si ma bag si eu(daca nu deranjez) :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi mergem de ceva vreme cu "transalpistii"(care de fapt sunt prietenii atti si berty)

Esti cam limitat, baiete

Baga nasul pe transalp.ro, si ai sa vezi ca exista mult mai multi transalpisti decat cifra magica "doi"

 

ne intalnim la suc/cafa da numa dc vii si tu ca sa o dai :baldy: ...stii tu pt ce...bafta sa ai de ea...si drumuri multe

Primesti suc/cafa/ceai/uischi doar daca iti corectezi eroarea de mai sus :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o zis kato de ceva intrunire la timisoara weekendu urmator,sambata mi se pare ...o sa posteze el knd are timp :baldy:

Mai junior...poate domnul Kato(cu K mare). La Timisoara mergem sambata.Asteptam inca vesti unde v-a fi adunarea,ora de plecare si locatia chefului de dupa. http://www.timisoarabikers.ro/index.php?p=...-accidente-2009 aici o mica introducere in campanie! Probabil in jurul orei 11-12 v-a avea loc parada. Preconizez o plecare de la Arad in jurul orei 9,30 din fata primariei.Cine se baga?

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti cam limitat, baiete

Baga nasul pe transalp.ro, si ai sa vezi ca exista mult mai multi transalpisti decat cifra magica "doi"

sper ca nu la mine te referi pt ca treaba cu "transalpistii" nu eu am spus-o ci interlocutorul meu caruia i-am raspuns in acel post ...citeste tot ce scrie intr-un post... :wacko:

 

Primesti suc/cafa/ceai/uischi doar daca iti corectezi eroarea de mai sus :lol:

cum am zis...n-am ce corecta...eu doar am raspuns la o tema ce continea anumite cuvinte/sintagme,si am pus si eu asa ca sa ma fac inteles...da ca sa fie bine si sa primesc suc/cafa/ceai/uischi ...sunt mai multi transalpisti...4,5,6... :baldy: :)

Editat de CuCun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...