Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

de ce esti rau, scrie pe intelesul tuturor:

"di-fosfo-piridin-nucleotid-piro-fosfataza"

Ca sa fie foarte clar :rolleyes:

Bai,ce naiba? Mi se imbarliga limba'n gura.Mosu,atentie la mine:maine daca poti face un ocol sa mai luati si pe mine de la domiciliu in jurul orei 20.Asta daca mai aveti loc.dau o bere :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care va pricepeti ? Ptr. schimbarea culorii in talon , ce pasi trebuie sa urmez si cat ma costa ?

 

 

La R.A.R. trebuie sa te interesezi. Se face un fel de a doua autentificare, la modul grotesc vorbind... Noul certificat de inmatriculare va fi eliberat de Serviciul Inmatriculari (str. Vicentiu Babes). Ar trebui sa te coste contravaloarea eliberarii unui nou certificat de inmatriculare dar nu stiu sa-ti spun exact suma.

Anyway, astea sunt informatii orientative, s-ar putea sa se fi schimbat procedurile lor de lucru. La mine a fost trecuta culoarea motorului ''alb-rosu'' in certficatul de afara si nu am mai avut stress. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care va pricepeti ? Ptr. schimbarea culorii in talon , ce  pasi trebuie sa urmez si cat ma costa ?

post-7003-1256722763_thumb.jpg

1) RAR

In urma unei programari, care poate fi facuta si on-line aici, trebuie sa mergi la RAR, unde completezi cererea de mai jos

CerereActivitateRAR.pdf pentru modificarea in CIV.

 

2) Polita - serviciul inmatriculari

Dupa obtinerea modificarii in CIV, vei preschimba si certificatul de inmatriculare (talonul).

Documente necesare :

a)cererea solicitantului;

b)cartea de identitate a vehiculului, cu modificarile tehnice operate de catre Regia Autonoma ?Registrul Auto Român?, original si copie;

d)vechiul certificat de înmatriculare;

e)dovada de plata a contravalorii certificatului de înmatriculare;

Taxa pentru emiterea certificatului de inmatriculare este de 37 de lei. Aceasta poate fi achitata la orice sediu CEC sau BCR din tara.

f)actul de identitate al solicitantului, în original si în copie;

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lau.....................

Ai trecut azi pe langa mine cu motoru'... dimi pe la 9 in gradiste.. eram prima la semaforul rosu, cu un Volvo combi, negru... dar NU M-AI VAZUT :bow: :bow: :ok:

scuze sunt mai atent la motociclisti,nu bag in seama masinile ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-7003-1256722763_thumb.jpg

1) RAR

In urma unei programari, care poate fi facuta si on-line aici, trebuie sa mergi la RAR, unde completezi cererea de mai jos

CerereActivitateRAR.pdf pentru modificarea in CIV.

 

2) Polita - serviciul inmatriculari

Dupa obtinerea modificarii in CIV, vei preschimba si certificatul de inmatriculare (talonul).

Documente necesare :

a)cererea solicitantului;

b)cartea de identitate a vehiculului, cu modificarile tehnice operate de catre Regia Autonoma ?Registrul Auto Român?, original si copie;

d)vechiul certificat de înmatriculare;

e)dovada de plata a contravalorii certificatului de înmatriculare;

Taxa pentru emiterea certificatului de inmatriculare este de 37 de lei. Aceasta poate fi achitata la orice sediu CEC sau BCR din tara.

f)actul de identitate al solicitantului, în original si în copie;

 

;) :bow: :bow: ei ... asa , da . Cine stie ... cunoaste . MERSI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde-l vopsesti tu..ca tre sa-l vopsesc si eu CB-ul.. ;)

Mesaj completat

 

 

Eu il vopsesc la un amic , vopsitor mare :bow: , la servisul mare , din micalaca . Inca nu stiu cu cat . Trebuie sa ajung pe la el intai , sa il vada .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il vopsesc la un amic , vopsitor mare :bow: , la servisul mare , din micalaca . Inca nu stiu cu cat . Trebuie sa ajung pe la el intai , sa il vada .

Siiii....... cand ajungi pe la el,...nu intrebi si pt Cb...? eu n-am carene,.. nu-i asa de mult de lucru ;)

daca se poate... ;:bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Siiii....... cand ajungi pe la el,...nu intrebi si pt Cb...? eu n-am carene,.. nu-i asa de mult de lucru ;)

daca se poate... ;:bow:

 

 

O sa-ti spun cat m-a costat pe mine , ca sa sti asa aprox. O sa-ti fac lipeala :ok: si te descurci tu , ca esti fata mare . Inainte trebuie sa ti-o vadat (mobra) :( si dupa aceea iti zice ,ce , cat , si cum :bow: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa-ti spun cat m-a costat pe mine , ca sa sti asa aprox. O sa-ti fac lipeala :bow: si te descurci tu , ca esti fata mare . Inainte trebuie sa ti-o vadat (mobra) :ok: si dupa aceea iti zice ,ce , cat , si cum ;) .

:bow: De unde stii tu ca e fata mare,ha?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce culoare vrei s-o faci ?

 

Tot verde inchis, cum era... il vopsesc pt ca rezervorul si cv plasticuri necesita reparatii...

 

 

Mi-a zis ea ... te oftici ?

Danut, ma tem ca ma confuzi...poate ai avut astfel de discutie cu altcineva, numai ca erai...obosit ;)... sau cv de genu, si nu tii minte :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...