Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

Eu aud tramvaiele de la podul Micalaca si mai ales trenurile ca stau langa barierele de la liceul CFR. Asa ca propun interzicerea trenurilor si tramvaielor...a...si sa nu uit...politia care merge in patrulare pe E60 cu 40km.h...propun si interzicerea circulatiei masinilor de politie :kali:!

 

Si nu sunt avocat sa stiu bine legile...dar asta se cam chiama discriminare...ar trebui vazut si sincer ajuns cu ei si la Haga sau unde se merge pentru anumite drepturi...ha ha ha si motoarele politiei vor avea oare voie sa circule ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

situatzia asta ar face sa se vada tot kktu pe care sunt in stare sa il scoata din ei

si dupa cate stiu eu am fi al doilea oras din tzara cu o asemenea restrictzie dupa tg. mures cred siar veni in sprijinul autoritatzilor de acolo sa mentina restrictzia in ciuda petitziilor facute de motociclistii de acolo pt renuntzarea la ingradirea drepturilor lor

pe deasupra ar creea un precedent si pt alte orase sa instituie asemenea hotarari aberante

asa ca nu ne ramane decat sa facem cheta aia de care pomenea Kato si sa venim in sprijinul politziei sa isi faca treaba :kali:

sper totusi sa isi revina autoritatile imbatate de sumedenia de putere pe care o au si sa gaseasca alte solutzii pt a-i descoperii si sanctiona pe cei ce intradevar incalca legea fara a generaliza

 

salutare :kali:

 

cica sunt o scoala moto din japonia

ai nostrii credeti ca s-ar descurca asa dupa ce termina cursurile de conducere cu motocicleta?

http://www.motoflash.ro/stiri/evenimente/v...a_-_asa_da.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,nu mai avem voie sa mergem cu motorul decat in vitrina,

deranjatul urechilor este punctul slab a primarului reales?asa se pare

cum dracu se face ca exista in politie comunisti?

de ce sunt idioti crescuti in puf cu motoare tunate?

de ce au politaii salar mai mare ca profesorii si toti bugeterii?sa nu ia spaga? ASTA NU O MAI CRED

cum dracu poate sa-ti vina asa idee?

asta e discriminare si se poate rezolva in justitie

incalca dreptul fundamental al democratiei LIBERTATEA si DREPTUL LA LIBERA EXPRIMARE

cei din targu mures au incercat oare sa se uneasca sa plateasca un avocat si sa demonstreze ca masura e :

,,DISCRIMINATORIE si incalca drepturile CETATEANULUI LA LIBERA CIRCULATIE''

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

sper sa nu se intample asta aici chiar la intrarea in tzara ca ne facem de cacao cu asa inconstienta

cat dracu e un aparat de masurat decibelii?

sunt inconstienti pe 2 roti prunci rasfatati(cunosc vreo 2-3),care chiar fac pe smecherii,dar ,lor nu o sa li se intample nimic

lasa ca poate o patim noi astia care chiar iubim si traim cu motorul in suflet,cei care mersul pe 2 roti inseamna viata adevarata :kali:

si pentru idioti :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, clar, o punem de un protest. In fata casei la nenea falca :kali:

 

Eu de exemplu stau pe centru. Ce fac? Imi iau motoru in brate?

 

Ce oameni ne conduc tara, vai si amar :kali:)

vai de noi Razore ca si eu stau pe acolo.Vom merge pe langa el pana trecem ,,zona interzisa,, si dupa aia ne putem bucura de el.Dar eu cred in final ca nu se v-a ajunge la treaba asta din cauza unor imbecili care ne fac tagma de ras.Si nu cred ca nu se poate lua masuri impotriva celor care intr-adevar fac ca numele de motociclist sa fie caracterizat altfel. Majoritatea dintre noi avem motocicletele conform normelor si standardelor in vigoare. Fara tobe neomologate si fara figuri in cap. Domnii politisti de la circulatie sa nu se mai planga ca nu pot lua nicio masura impotriva trebilistilor care sarjeaza pe centru,circula fara casca sau mai grav fara carnet sau moto neanmatriculata.Ia sa vad si eu 2 echipaje de politie in fiecare wee-end postate in puncte diferite si la un interval de timp sa se mute de acolo in alt loc.Cum sa spun domnilor politai ma apuca rasul cand va vad stand la panda cate 2-3 zile in acelasi loc.Pana atunci afla intreaga tara ca e filtru in locul respectiv.Faceti si voi un efort si luati-ne prin surprindere,eu motociclist care circul corect si respect regurile de circulatie si pe toti din trafic va cer sa faceti asta.Ia sa vedem si noi unul ,nu zic dintre noi cei buni,dintre cei care fals poarta denumirea de motociclist cu permisul suspendat,talon si amenda pentru ca merge cu viteza prin localitate,nu poarta casca si restul de abateri care mai sant ele.Clar ,nu am vazut nicio actiune de-a dumneavoastra in acest caz. Stati si luati masuri. Nu mai va plangeti de banalul aparat de masurat decibelii,sant sigur ca nu ati facut nicio cerere la ,,centru,, pentru ca sa va trimita unul. va este mai usor sa luati aceasta masura pentru ca veti scapa de noi,de o grija in plus la circulatia infernala care e pe centru cateodata.Sa o credeti voi domnilor.Vizavi de aceasta masura trebuie consultati si cativa dintre noi.In definitiv e o masura luata pe plan local o masura administrativa,pentru a ne interzice noua,motociclistilor sa circulam pe strazile din centru orasului ar trebui sa mergeti si peste granite sa vedeti cateva orase europene si sa mai cititi legislatia Europeana in acest caz.Majoritatea oraselor care se respecta nu interzic circulatia motocicletelor mopedelor sau scuterelor pe centru ci dimpotriva incurajeaza acest mijloc de transport si INTRZIC CIRCULATIA AUTOTURISMELOR pe aceste segmente de sosea.Se evita traficul aglomerat,timpii de parcurgere a unei portiuni de drum se reduc,ambuteiajele,poluarea de la gazele de esapament,praf etc.O motocicleta condusa corect la o viteza regulamentara de abia se aude la 2000 de ture sa zic. Poluare fonica normal la turatii mari si viteza excesiva treaba care ii priveste pe cei de la circulatia rutiera,treaba pe care vedem cu totii ca nu se face.Doar ridicari din umeri si solutii comuniste.Eu in locul ministrului v-as da afara din lipsa de incompetenta domnilor politai.Masuri radicale si as numi unul care stie ce trebuie sa faca,sa gandeasca si sa ia masuri.Am observat ca sant multe camere amplasate in diferite locatii,ce se fac cu ele,isi au rostul la ceva vizavi de circulatia prin oras sau sant camere false puse la intimidare. Cred ca domnul primar nu v-a pune semnatura pe acest aberant proiect fara sa cunoasca bine problema daca s-a facut ceva in cazul asta sau nu. Nu sa se ia o masura abuziva fara a se incerca ceva,masura pe care multi dintre noi asteptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai de noi Razore ca si eu stau pe acolo.Vom merge pe langa el pana trecem ,,zona interzisa,, si dupa aia ne putem bucura de el.Dar eu cred in final ca nu se v-a ajunge la treaba asta din cauza unor imbecili care ne fac tagma de ras.Si nu cred ca nu se poate lua masuri impotriva celor care intr-adevar fac ca numele de motociclist sa fie caracterizat altfel. Majoritatea dintre noi avem motocicletele conform normelor si standardelor in vigoare. Fara tobe neomologate si fara figuri in cap. Domnii politisti de la circulatie sa nu se mai planga ca nu pot lua nicio masura impotriva trebilistilor care sarjeaza pe centru,circula fara casca sau mai grav fara carnet sau moto neanmatriculata.Ia sa vad si eu 2 echipaje de politie in fiecare wee-end postate in puncte diferite si la un interval de timp sa se mute de acolo in alt loc.Cum sa spun domnilor politai ma apuca rasul cand va vad stand la panda cate 2-3 zile in acelasi loc.Pana atunci afla intreaga tara ca e filtru in locul respectiv.Faceti si voi un efort si luati-ne prin surprindere,eu motociclist care circul corect si respect regurile de circulatie si pe toti din trafic va cer sa faceti asta.Ia sa vedem si noi unul ,nu zic dintre noi cei buni,dintre cei care fals poarta denumirea de motociclist cu permisul suspendat,talon si amenda pentru ca merge cu viteza prin localitate,nu poarta casca si restul de abateri care mai sant ele.Clar ,nu am vazut nicio actiune de-a dumneavoastra in acest caz. Stati si luati masuri. Nu mai va plangeti de banalul aparat de masurat decibelii,sant sigur ca nu ati facut nicio cerere la ,,centru,, pentru ca sa va trimita unul. va este mai usor sa luati aceasta masura pentru ca veti scapa de noi,de o grija in plus la circulatia infernala care e pe centru cateodata.Sa o credeti voi domnilor.Vizavi de aceasta masura trebuie consultati si cativa dintre noi.In definitiv e o masura luata pe plan local o masura administrativa,pentru a ne interzice noua,motociclistilor sa circulam pe strazile din centru orasului ar trebui sa mergeti si peste granite sa vedeti cateva orase europene si sa mai cititi legislatia Europeana in acest caz.Majoritatea oraselor care se respecta nu interzic circulatia motocicletelor mopedelor sau scuterelor pe centru ci dimpotriva incurajeaza acest mijloc de transport si INTRZIC CIRCULATIA AUTOTURISMELOR pe aceste segmente de sosea.Se evita traficul aglomerat,timpii de parcurgere a unei portiuni de drum se reduc,ambuteiajele,poluarea de la gazele de esapament,praf etc.O motocicleta condusa corect la o viteza regulamentara de abia se aude la 2000 de ture sa zic. Poluare fonica normal la turatii mari si viteza excesiva treaba care ii priveste pe cei de la circulatia rutiera,treaba pe care vedem cu totii ca nu se face.Doar ridicari din umeri si solutii comuniste.Eu in locul ministrului v-as da afara din lipsa de incompetenta domnilor politai.Masuri radicale si as numi unul care stie ce trebuie sa faca,sa gandeasca si sa ia masuri.Am observat ca sant multe camere amplasate in diferite locatii,ce se fac cu ele,isi au rostul la ceva vizavi de circulatia prin oras sau sant camere false puse la intimidare. Cred ca domnul primar nu v-a pune semnatura pe acest aberant proiect fara sa cunoasca bine problema daca s-a facut ceva in cazul asta sau nu. Nu sa se ia o masura abuziva fara a se incerca ceva,masura pe care multi dintre noi asteptam.

 

 

Ai perfecta dreptate,sunt niste incompetenti,cum poate un sef al politiei rutiere sa debiteze asa aberatii. Nu se gaseste nici un superior de-al lui care sa gindeasca rational si sa il dea AFARA pe acest incompetent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa isi interzica ei drepturile de luare de mita si sa stea in plm pe centru noaptea la "vanatoare" de shmecherashi care se intrec cu motociclete de viteza,toba goala sau kiar si KTM-urile alea care nu pot merge pe doua roti,numa intr-una...cea mai mare porcherie care am auzit-o si citit-o in viata mea...sa interzica numa...sa vedem ce se intampla...ca mutam sectia cu tot cu gaborii din ea!!! :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca au fost cateva cazaturi de motociclete Duminica.Au cazit vre-o 4 sau 5 de-ai nostri! Cine stie rugam sa posteze pe aici,daca putem ajuta cu ceva! o vizita sau orice fel de ajutor! Asteptam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca au fost cateva cazaturi de motociclete Duminica.Au cazit vre-o 4 sau 5 de-ai nostri! Cine stie rugam sa posteze pe aici,daca putem ajuta cu ceva! o vizita sau orice fel de ajutor! Asteptam!

cazaturile de la endureala pe coclauri,nu se pune,nu? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit azi cu amandoi cei din spital si sunt ok... mai mult sau mai putin. ceva coaste rupte, o clavicula, un picior gaurit dar "supravietuiesc".

 

Pt cei ce ii cunosc, sunati-i ca le prinde bine... stiu cum e si chiar ajuta la recuperare.

 

Numa bine la tot "impatimitu`" si cat mai putine evenimente de genul!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit azi cu amandoi cei din spital si sunt ok... mai mult sau mai putin. ceva coaste rupte, o clavicula, un picior gaurit dar "supravietuiesc".

 

Pt cei ce ii cunosc, sunati-i ca le prinde bine... stiu cum e si chiar ajuta la recuperare.

 

Numa bine la tot "impatimitu`" si cat mai putine evenimente de genul!!!

eu l-am sunat pe Luca ,cu gixeru...noroc ca a scapat numa cu contuzii...mai serioase dar nicio ruptura sau fractura.Nu spun povestea aici ,daca o vrea sa o spuna el sa o zica pe limba lui.De dr. Stanut am auzit ca e nasol.In strainatate a avut loc accidentul.La festival a fost o cazatura am auzit ,in afara campingului...una la peste 100 h...wee-end negru pentru aradeni.5 cazuti,toti la pat o perioada.Echipati-va fratilor in ciuda caldurii de afara cu cotiere,genunchiere,casca si manusi,nu se stie ce ne rezerva mersul pe moto din clipa care ne-am urcat in sa.O adevarata aventura...ce-ti mai mtrebuie viteza cand conservarii de langa noi ne-au declarata razboi...adevarata adrenalina...maine vom umbla pe motoare echipati in armura ca si cavalerii teutoni...Insanatosire grabnica tuturora!

post-23049-1214864556_thumb.jpg

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-ti mai trebuie viteza cand conservarii de langa noi ne-au declarat razboi...adevarata adrenalina...maine vom umbla pe motoare echipati in armura ca si cavalerii teutoni..

Ma, cei care au un copil sau mai multi stiu ca daca copilului i se interzice ceva va face tot posibilul sa incalce interdictia

De fapt, asta nu e valabil doar in cazul copiilor, ci a oamenilor in general

Ce vreau eu sa spun aici este ca daca conservarii ar sta linistiti si si-ar vedea de treaba mare parte dintre noi ar face acelasi lucru (inclusiv eu)

Dar avand in vedere circumstantele ma fac si eu rau, le tai calea, ma bag printre masini si le arat degetul potrivit

Ca nu se mai poate, mai fratilor: te vede, se uita la tine si apoi trece prin fata ta ca si cum nu ai exista

Apoi, daca m-am bagat in fata lui si am franat, tot dobitocul de sofer claxoneaza, atunci ma vede, da?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi o explicație :jump:

 

 

:P De maicamea sunt sigur ca e ardeleanca...de tata nu poti fi sigur,o fi fost oltean :jump: moldovean sau o fi asta pe care il stiu banatean...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...