Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.aradon.ro/stiri/arad/articol/ra...080805-10330993

 

 

Mi se pare mie sau asta e Thundercat?

E un CBR. A trecut un prieten pe acolo chiar dupa accident. Noroc ca nu a avut viteza motocicleta caci altfel...Si asha e destul de rau gagica. Zicea ca el avea o rana urata la mana in rest ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...mai una draguta!... 'tui masina masii!.. :kiss:

...

Editat de GIV 32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un nou accident, in jur de 16.40 la RAR, am trecut pe acolo si am vazut un Opel Vectra A lovit in partea din spate, si o motocicleta naked rasturnata pe carosabil, poate stiti voi mai multe...

Aveti grija....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un nou accident, in jur de 16.40 la RAR, am trecut pe acolo si am vazut un Opel Vectra A lovit in partea din spate, si o motocicleta naked rasturnata pe carosabil, poate stiti voi mai multe...

Aveti grija....

 

Pai...de ce n-ai oprit tu sa vezi :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ramane sa ne pazim noi de noi si de altii, fie ca suntem cu masina sau pe doua roti..., prostia si teribilismul este regaita in ambele categorii.

 

"sunt regasite" - sa nu se ia nimeni de mine...ma gandeam numai la prostie ca este mai des intalnita :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Limitele de zgomot pentru motocicletele noi, conform normelor europene valabile din aprilie 2001 si prezentate in actul primariei, sunt:

- Motorete - 71 decibeli (dB) (A)

- Motor cu capacitate cilindrica de pana la 80 de centimetri cubi (cc) inclusiv - 75 dB (A);

- Motor cu capacitate intre 80 si 175 cc - 77 dB (A);

- Motor cu capacitate peste 175 cc - 80 dB (A)

___________________________________

In Arad, politia a fost insotita de un reprezentant de la garda de mediu pentru a face niste teste de masuratori, in trafic asupra motocicletelor.

Sa ne spuna Vali si Sergiu cat le-a iesit lor masuratoarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Arad, politia a fost insotita de un reprezentant de la garda de mediu pentru a face niste teste de masuratori, in trafic asupra motocicletelor.

Sa ne spuna Vali si Sergiu cat le-a iesit lor masuratoarea.

 

 

 

Da, sa ne spuna !

Eu i-am cautat in trafic pe stimabilii politisti sa-mi faca si mie un test, dar nu am dat de ei... .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Limitele de zgomot pentru motocicletele noi, conform normelor europene valabile din aprilie 2001 si prezentate in actul primariei, sunt:

- Motorete - 71 decibeli (dB) (A)

- Motor cu capacitate cilindrica de pana la 80 de centimetri cubi (cc) inclusiv - 75 dB (A);

- Motor cu capacitate intre 80 si 175 cc - 77 dB (A);

- Motor cu capacitate peste 175 cc - 80 dB (A)

___________________________________

In Arad, politia a fost insotita de un reprezentant de la garda de mediu pentru a face niste teste de masuratori, in trafic asupra motocicletelor.

Sa ne spuna Vali si Sergiu cat le-a iesit lor masuratoarea.

Corect! Asteptam echipele mixte de control sa ne ia la puricat...poate pentru catva timp se mai raresc ,,sarjatorii,, de noapte de pe strazi...ca si eu mai tresar cateodata,pe Marasesti cand mai trec cativa pe langa mine cu moto turat...si bineanteles cu tobele modificate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.aradon.ro/stiri/arad/articol/sf...080821-04412436

 

 

 

Sfaturi pentru motocicliÂşti

ARAD - Pentru evitarea evenimentelor rutiere nedorite, Poliția Rutieră recomandă motocicliÂştilor să evite accelerările excesive Âşi să nu depăÂşească limitele legale de viteză. MotocicliÂştii trebuie să Âştie că deplasarea nu se face între benzile de circulație Âşi că este interzis ca printre autovehicule să se facă slalom.

 

 

De asemenea atât motociclistul cât Âşi pasagerul care îl însoțeÂşte trebuie să poarte cască de protecție. Este interzisă conducerea sub influența băuturilor alcoolice. De asemenea motocicliÂştii trebuie să se asigure că dispun de spațiu suficient de frânare în cazuri de urgență.

 

I.C.

:makeout: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi la el, tie de fapt ti-e ciuda ca al tau nu suna asha....de ce nu recunosti? :P :makeout:

bine mai raptore...oricum toba mea ramane asa cum e...originala,clar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

batman,batman...:kali:

:scratch: ce ai mai copile,...iar ai visat cu Batman?Vezi ca am vazut la piata de la Obor pe taraba un Batman din ala de care ai uitat tu sa-ti cumperi de la mare! Nu mai plange...poate maine iti iau unul...naniii...naniii...puisor....dormi cu tata somn usor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: ce ai mai copile,...iar ai visat cu Batman?Vezi ca am vazut la piata de la Obor pe taraba un Batman din ala de care ai uitat tu sa-ti cumperi de la mare! Nu mai plange...poate maine iti iau unul...naniii...naniii...puisor....dormi cu tata somn usor....

deci daca imi cumperi unu din ala...esti the man...:kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun sa nu se mai faca slalom.....

eu propun sa stam toti la semafoare, cuminti, cu 3 metri fatza de cel din fatza ca sa fim siguri sa evitam orice obstacol,

si sa circulam toti asa,...sa vedem, le convine?

cand ne parcam sa avem grija sa ocupam in spatiu de parcare...

 

sa ma pupe`n dos..

 

cand m`o masurat o zis sergiu ca aveam 113 dB, deci ii oke ..

 

un mesaj pt politia romana!

 

:scratch: :kali: :D :crack: :peace: :finger

:lol: :lol: :lol: ;) ;) :D

:baldy: :rock:

 

Atat!

 

oricum nu am sanse sa citeasca vreunu forumu, ca is analfabeti 98%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...