Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

:crack: Salutare ! :cheers:

 

:P La Multi Ani .. pt toti motociclistii din Arad ! :blink:

 

:crack: Dealul e deschis si anul asta !!! Mai haideti pe la deal .. asa dupa masa .. sa mai vorbim si noi ! :crack:

 

Cand e ziua de intalniri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

azi am asamblat hondita (am primit carenele de la vopsit, nu prea multumit de ele)

si am mers 5 km, dupa o pauza de 2 luni :crack: :crack: :crack:

maine o sa fie 10 grade, poate vin la deal :cheers:

 

 

se mai inscrie cineva la o iesire azi?e destul de placut afara....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,asa e;nu vom avea vreme buna in wkd;ploaia va fi cu "noi";

n-au intrat zilele-n sac;azi ,de ex,a fost super vremea,pt o plimbarica... :cheers:

 

sal

cum va fi vremea in wekend? Hmm grea intrebare?

sa ma gandesc cat mananc un chokotof.

Dupa O analiza serioasa a siturilor care prezinta vremea si dupa lungi analize calitative si cantitative am ajuns la concluzia ca tre sa vina ziua de sambata ca sa vedem cum va fi vremea

Nu te poti lua dupa ei : :lol: la unii ploua, la unii ninge,la altti soare

Sambata? o partida de pescuit la stiuca

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.intrebare:pt moto trebuie platita taxa de drum ,aia cu vigneta :lol:

 

 

...ar fi chiar culmea sa o mai vadem si pe asta... :cheers: ...nu se plateste deocamdata... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E Romania, e ceva normal sa fim in anormalitate.

 

Nu stie nimeni cat e pentru un motor de 998cc si 2006? Am inteles de la un tip ca e in jur de 2500 euro dar imi vine greu sa cred asa ceva.

 

 

Edit later: am sunat acum la RAR si Politie si deocamdata nu stiu sa zica Taxele ce trebuie platite. Mi-a spus sa platesc 75.000 pentru placuta cu numere temporare, iar apoi voi afla taxa full.

Editat de HellsAngels
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citeste aici (ziarul Ziua) ce s-a intamplat intre timp:

"Uniunea Eurpeana ne da in judecata la Curtea Europeana de Justietie (CEJ) din cauza taxei pentru prima inmatriculare considerata a fi neconforma cu legislatia europeana in domeniu. In cazul in care CEJ va decide ca taxa este in contradictie cu normele UE, Romania va trebuie sa-si revizuiasca legislatia. Mai mult, Romania, alaturi de Ungaria si Polonia (impotriva carora UE a declansat proceduri similare) ar putea primi si o amenda usturatoare."

 

deocamdata iti poti calcula taxa aici http://www.autovit.ro/taxainm.php

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citeste aici (ziarul Ziua) ce s-a intamplat intre timp:

"Uniunea Eurpeana ne da in judecata la Curtea Europeana de Justietie (CEJ) din cauza taxei pentru prima inmatriculare considerata a fi neconforma cu legislatia europeana in domeniu. In cazul in care CEJ va decide ca taxa este in contradictie cu normele UE, Romania va trebuie sa-si revizuiasca legislatia. Mai mult, Romania, alaturi de Ungaria si Polonia (impotriva carora UE a declansat proceduri similare) ar putea primi si o amenda usturatoare."

 

deocamdata iti poti calcula taxa aici http://www.autovit.ro/taxainm.php

 

 

Am gasit pe alt site tot asa un calculator, mi-a iesit 650 acolo, aici 330. E clar ca nu te poti lua dupa calculatoarele astea de pe internet, cand nici macar cei de la Politie habar nu au despre cum sta treaba.

 

PS: pana se termina litigiul ala cu UE, banuiesc ca va mai trece o perioada. Intre timp, :cheers: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.autosos.ro/taxe-inmatriculare.html

 

cica asta ar fi cel bun, incearca si aici

 

 

iar articolul cu pricina se gaseste aici

http://www.ziua.ro/display.php?data=2007-01-09&id=213855

 

 

... important ca astazi nu incasa nimeni taxa de prima inmatriculare

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.autosos.ro/taxe-inmatriculare.html

 

cica asta ar fi cel bun, incearca si aici

iar articolul cu pricina se gaseste aici

http://www.ziua.ro/display.php?data=2007-01-09&id=213855

... important ca astazi nu incasa nimeni taxa de prima inmatriculare

 

 

Nu incaseaza nimeni taxa dar nici sa inmatriculezi nu poti. Ti-am zis, am sunat si mi-a zis sa-mi iau numere rosii si pe urma, dupa 15, o sa stie ei exact ce si cum. Chestia asta m-i se pare o aberatie, adica imi aduc motor, imi pun numere rosii deci urmeaza sa o inmatriculez iar ei doar dupa o data anume imi pot zice cat voi platii. Cam la ghici... oricum mai astept, sa vedem ce se intampla (parca vad ca astept pana la toamna si tot asa va fi :cheers: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrem nu vrem , chestia asta continua ... (posibil) o s-o ia (i)responsabilii peste bot de la UE , dar pana atunci se vor face bani care sa acopere mult si bine iminenta amenda "usturatoare". si cei care au platit , raman cu buza umflata ...

asta e ... cazul clasic de win-win pe care statul roman o perfectioneaza de multa vreme ( vrei legal - platesti , te risti ilegal - mai devreme sau mai tarziu tot platesti :cheers: ).

in cazul statului roman in general nu ma pot gandi decat la un citat " zambeste , maine va fi mai rau "

 

(imi cer scuze anticipat pentru cei care au convingerea ca sistemul este perfect si se simt lezati )

 

acu ma uit la stiri ... pana in martie daca nu schimba situatia guvernul , comisia europeana se va plange la justitiile europene :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca-i vremea nasoala ma duc sambata la pastrav la .......METRO :cheers:

...vin si yo!!... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

manevra e facuta sa castige Tariceanu (citroen) si alti smecheri care au actiuni la marii importatori de auto noi in Romania, pe ei ii doare in penis, sa vanda masini noi cat mai multe cat pot, sa castige, ca oricum amenda data de UE nu din banii lor o platesc (oare din a cui?)

:cheers: guvern

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ia uitati ce zice una despre romani!!...

.

 

 

..You Know You're Romanian When.... You grew up on liver sandwiches.... and thought that was normal. You make your own noodles. You had to share a room until you were 21. Everything you eat is savored in garlic and onions. You try and reuse gift wrappers, gift boxes, and of course aluminum foil. You are standing next to the two largest suitcases at the airport. You arrive one or two hours late to a party - and think its normal. All your children have nick names, which sound nowhere close to their real names. You know someone with 20 kids You talk for an hour at the front door when leaving someone's house. You can fit 10 people into a Dacia. Your parents never throw anything away and if you by some chance manage to get something to make it to the garbage can... it mysteriously appears back where it was again. You have lace curtains. You have lace tablecloths. You have rugs covering every inch of your house. You have or had rugs on your walls. You ever heard of 'stomach stew'. Girls cant have boyfriends when they are 17 but they have to be married at 18. Your parents tell you not to care what your friends think but they won't let you do certain things because of what other 'frati' and 'surori' will think. You know someone that married his girlfriend of 2 months. Your mom is a doctor and force feeds you medicine for anything ranging from a headache, stomach ache to a stubbed toe. Your house is full of Romanian medicine that is probably illegal here. You and your friends have ever been kicked out of a restaurant or recreational park for being too loud or rowdy. Your mom recycles plastic cups and paper plates, and sandwich bags by washing them. You dont know how to use a dishwasher. You have a vinyl tablecloth on your kitchen table. You use grocery bags to hold garbage. Your dad ever butchered a pig or lamb. You keep leftover food in your fridge in as many numbers of bowls as possible. Your kitchen shelf is full of jam jars, varieties of bowls and plastic utensils (Got free with some household items). Your parents call you farm animals when you get them mad. Your mom ever chased you with a rolling pin or a broom telling you to stop so that she could hit you. Your dad ever told you to smack yourself over the mouth for being disrespectful. You're twenty years old and your parents are trying to send you to Romoville to get you married cause your old. A new tax being passed by the government is simply a cover up because the end of the world is really coming. Asking if you can get a discount at a discount store on clearance items is normal and not embarrassing for your parents. You don't use measuring cups when cooking. You feel like you've gotten a good deal if you didn't pay tax. You can only travel if there are 5 persons at least to see you off or receive you whether you are traveling by bus, train or plane. You only make long distance calls after 11 p.m. If you don't live at home, when your parents call, they ask if you've eaten, even if it's midnight. When your parents meet strangers and talk for a few minutes, you discover you're talking to a distant cousin. Your parents don't realize phone connections to foreign countries have improved in the last two decades, and still scream at the top of their lungs when making foreign calls. You have bed sheets on your sofas so as to keep them away from getting dirty. It's "normal" if your wedding has 600 people. You dont know half the people at your wedding cuz your parents invited them. You've seen the ground while inside the lavatory of a train. You have mastered the art of bargaining in grocery shopping. You walk out of the grocery store with no less then two packed shopping carts weekly. You're proud to be Romanian - and you pass these jokes on to all your Romanian friends! .... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...