Sari la conținut

Intrebari Generale


[kamikaze]
 Share

Postări Recomandate

1. dc actzipildul de la rar care e lipit pe cadru e lovit/zgariat in doua locuri...shi placutza cu serii e lovita intr-un loc are ceva ? ar fi mai bine ca atunci cand vopsesc cadrul sa las gatul nerevopsit?...nu de alta dar zarieturile/loviturile de pe actzipild shi de pe placutza au continuitate pe cadru...adica se vede ca erau pe acelashi cadru cand le-am zgariat?? asta in ideea sa nu zica careva ca am facut manarii!!!

 

2. la minsk, spre deosebire de ij [de exemplu], intre boltz shi biela este o colivie cu cu nishte role ca shi nishte ace in loc de bucsha cum are ij-ul. bun...mie, ultima data din anu asta cand am ieshit cu minsku mi s-a spart aceasta colivie shi vreo doua ace mi-au sarit in capul pisonului [...o placere] ...va imaginatzi ce s-a intamplat...ma rog...intrebarea este cum e mai bine sa fac acu...sa pun tot colivie sau bucsha?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@1: daca nu ai si seria epansionata pe cadru, cind o s-o vinzi o sa ti-o bata ei oricum. daca ai, se poate constata ca e vorba de aceeasi motocicleta, si deci nu conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,Dec 28 2003, 03:47 PM] aha...10x a lot!!!

 

dar cu bucsha aia cum zicetzi sa fac???

indicat ar fii sa pui tot pe role cum e original daca ai de unde sa faci rost daca nu merge si cu o bucsa de bronz grafitat

dar ai grije cineti face bucsa sa iti puna bronz grafitat nu alt material

salut :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, o luam " stiintific" :D :

1. Daca moto are abtipildul de RAR trebuie sa aiba si carte de identitate ....daca are trebuie sa aiba si seria batuta pe cadru de rusi sau de RAR'ul nostru. Daca nu are inseamna ca raru care a facut cartea nu a batut seria-->tre sa te duci cu moto exact la raru ala si sa-i strici la cap pana iti bat seria. Un prieten a trebuit sa alerge buc-galati si galati-buc in 12 ore pentru faza asta :P

Seria de pe placuta de aluminiu e doar orientativa ca aia poate fi schimbata usor...e bine sa o lasi nevopsita , ca si stickeru ala cu codul operatiunii in rar.La vopsire pui o banda adeziva pe ele...

2. E bine ca la boltul biela-piston sa pui tot colivie....e mai eficienta si se uzeaza mai greu. Daca nu gasesti poate fi si bucsa de bronz grafitat dar trebuie sapat in ea pe interior un sant de ungere elicoidal ca sa asiguri vapori de ulei. Fara asta se uzeaza ultra-rapid. La ij bucsa aia are o fanta care se potriveste pe una din capul bielei...pe acolo intra uleiul.

 

Spor la treaba ca timp ai....e iarna full-power deocamdata :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU am carte la mz, dar serie pe cadru canci. astia vor sa ma bage in "comisie mixta". cartea e facuta la rarul din voluntari. sa inteleg ca tre sa-i fuck la cap si sa nu-i las sa ma "bage" ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...