Sari la conținut

Imi Fac Motorul Varza


kata
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 225
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu sunt sigur dar cineva tre sa faca un kit de adaptare de la showel la evo, nu imi vine sa cred ca te gindesti la asta insa, heheheh ti-o ajus si tie de ''troublehead''-ul.

p.s. am primit e-mailul, se rezolva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt pe cale de a imi varzali motoru' da nu ma las pina nu il fac bucatzi

aa si uitatziva ce mi-am luat cu 250 parai (strung mic, vechi antic si de demult)

post-7361-1138068604_thumb.jpgpost-7361-1138068651_thumb.jpg

post-7361-1138068698_thumb.jpgpost-7361-1138068743_thumb.jpg

fain strungul! numa spor sa ai! :bigstar:

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

danke black! iaca am ajuns sa fac o poza evo-ului are vreo 18000 km si ii din aprox 95 in rest stoc , 80 ci sau 1340 cc motor orig de la hd nu aftermarket

 

post-7361-1204252045_thumb.jpg post-7361-1204252150_thumb.jpg

 

--- Mesaj completat în 06 Mar 2008 04:29 -------------
sa mor de nu, repar una se fute alta. acum stiu cum sa simte black-ul. am cumpart un set de telescoape negre de 11'' de la progresive, si mi se crapa teava de esapament de la cilindrul din fata unde iasa din chiuloasa, a trebuit sa imi pun tevile originale inapoi sa ma pot cara de la servici acasa. il vind sa mor eu si imi iau raiderul de la yamaha

 

post-7361-1204770483_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

danke black! iaca am ajuns sa fac o poza evo-ului are vreo 18000 km si ii din aprox 95 in rest stoc , 80 ci sau 1340 cc motor orig de la hd nu aftermarket

 

post-7361-1204252045_thumb.jpg post-7361-1204252150_thumb.jpg

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Mar 2008 04:29 -------------</small><br/>sa mor de nu, repar una se fute alta. acum stiu cum sa simte black-ul. am cumpart un set de telescoape negre de 11'' de la progresive, si mi se crapa teava de esapament de la cilindrul din fata unde iasa din chiuloasa, a trebuit sa imi pun tevile originale inapoi sa ma pot cara de la servici acasa. il vind sa mor eu si imi iau raiderul de la yamaha

 

post-7361-1204770483_thumb.jpg

 

yes an dead! are o linie superba! imi plac in mod deosebit jantele pline asemanatoare HOT ROD-urilor si balon mare(truely a bobber). :(

Kata! io nu inteleg ce legatura are telescoapele noi cu crapatul tevi de esapament de la primul cilindru?

sau sa deduc ca a crapat din cauza ca e prea rigida suspensia spate? :burnout: vibratii prea puternice :cheers:

care din ele de la yamaha?

te lasa inima s-o dai?

:hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am incurcat in explicatii, prima data se duce drecu telescopul stinga spate. imi comand un set de progresive de 11'' negre, frumoase etc. le pun sus pe motoru si observ ca teava de esapament din mi-e crapata la chiuloasa. din necaz in necaz . teava nu se mai poate suda deci trebuie sa imi pun tevile originale inapoi (bine nu in intregime ci doar tevile in sine, fara tobe). il dau sa imi trag una de nu. poate gasesc sa fac un trade-in cu un yamaha raider, oricum mai am evo-ul alalalt si cred ca ma combin si de un cadru rigid de pa undeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Beton tricou si marfa pozele, lupule :rolleyes:

 

 

Kata, pacat de beleaua care o ai.. chiar esti hotarat sa-l dai? Cam cati $ ai lua pe el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia de aici ceva pt Dia sa-ți treacă supărarea, ca mi-e lene sa le uploadez sa ti le dau pe mail

 

salut lupule cum dau de kata ce se intimpla cu el? stii ceva? nu raspunde la mailuri nici pe skype sa intimplat ceva cu el sau a disparut si el exact cum disparusem si eu o vreme??? daca stii ceva lasami mesaj pe mail...

 

salut L&R roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal Robi. Pos sa fi ramas fara net o perioada sau poate a venit pe acasa, ne da el de veste cand poate. Eu daca am nevoie de el, in paranteza fie spus, sa traiasca 1000 de ani, il sun pe telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

kata mine iti trimite maicamea rezervorul.....azi a fost si a intrebat daca se poate si au zis ca da, rideau baietii de la posta cind au vazut rezervorul, au zis catre maicamea ca de ce nu facem unul rezervor nou sau cumparam unul....ce sor fii gindint aia :crack: :unsure: imi inchipui moaca lor :makeout: hahaha

 

asa ca mine icepe calatoria sunt curios cit dureaza .... :makeout: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

danke, robi sa treiesti, nu stiu mutii aia de la posta ce preturi sunt pe aici, aste este fiecare dupa cit il duce capul. tu ce vrei sa faci cu springerul? il poti repara?

 

niste clip-uri de la plimbarile din weekend

 

 

cretinul de pe v-rod ii seful meu

 

 

 

nu a mers mai incerc odata cu link-uri de data asta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faine filmarile....da ce palaria mea nu ai dat camera la unul dintre ei sa te filmeze si pe tine .....daca ai vreo filmare cu tine cu motorul....atirno pe youtube sa vad cum areti pe motor....

 

am vazut oglinda ta in una din filmari, cum vezi in ea ok??? daca e ok vreau sami agat si eu una tot in aceiasi pozitie....

 

salutare

 

L&R roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehehe, pe motor arat cu degetu' murdar si rad ca un badaran. cu oglinda aia nu prea sunt satisfacut ca nu prea vad multe in ea dar este bine ca m-am invatat sa intorc capul si sa ma verific si pina acum (bat in lemn) nu am avut probleme de nici un fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de forum m-am cam scarbit, nu de oameni de treaba dar de tot felul de teibilisti. pe skype mai sunt dar tre sa te gindesti ca sa marit diferenta de fus orar cu 3 ore, deci ii cam greu sa ne intalnim, tel cre ca il am pe aceelasi pe care il stii si tu. mare a crescut jr-ul! dia mai vrea poze cu el.

 

post-7361-1219339049_thumb.jpg post-7361-1219339063_thumb.jpg

 

post-7361-1219339025_thumb.jpg

 

eu nu stiu cum kakat se face upload-ul la poze , ii retardat sistemul asta nou!

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de forum m-am cam scarbit, nu de oameni de treaba dar de tot felul de teibilisti. pe skype mai sunt dar tre sa te gindesti ca sa marit diferenta de fus orar cu 3 ore, deci ii cam greu sa ne intalnim, tel cre ca il am pe aceelasi pe care il stii si tu. mare a crescut jr-ul! dia mai vrea poze cu el.

 

post-7361-1219339049_thumb.jpg post-7361-1219339063_thumb.jpg

 

post-7361-1219339025_thumb.jpg

 

eu nu stiu cum kakat se face upload-ul la poze , ii retardat sistemul asta nou!

 

maaama dar ce motorike fain ai ...modificat cu gust ...super fain

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam basty, inseamna mult asta de la cineva ca tine. nu am ''bilutele'' tale sa ma bag cu flexul si cu tortza de acetilena in el dar asa cite putin. multam inca odata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Kata veste buna....azi 2 sepembrie 2008 a plecat rezervorul spre tine, de la posta au zis ca dureaza cam 10 zile... dami un semnal de viata cind il primesti ok...

 

doame ajuta e pe drum deja.....

 

salut

 

kata zii si tu ceva man, iarasi ai disparut.....

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
multzam fain, e o ''ea'' (betsy), pai in primul rind vreau sa scot motorul din cadru (vopsesc cadrul si am niste piese pt performantza care trebuie instalate la motor), mai vreau sa il fac solo sa schimb aripa pe spate, alte jante (sau gentzi nu stiu cum sa le zic) spitzate si negre, butuci negrii, scos aripa pe fatza, alt rezervor, ghidon inalt (40-45cm), fire trase prin ghidon, semnalizari noi, stop nou, far nou (negru), vopsit juguri si partea de jus a telescoapelor negre, lasata totata garda mai jos cu vreo 10 cm (cam 5-6 cm de pamint) etc

cam atat in prima faza. cit despre atelier se ''cosntruieste'' inca si d.p.d.v. al constructziei cit si al sculelor, eh incet da sigur, sa treieshti! :cheers:

 

ADICA CHOPPER TATA !!! :) A IESIT MISTO :)

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

danke, danke!

am mai facut cite ceva la mobra in ultima vreme, am avut citeva indoituri de tava prin shop si m-am gindit eu ca tare fain ar arata cu un 2 in 1 de genul salt racer/hot-rod, le-am invelit dupa ce le-am sudat si ia ce iesit. am mai facut un suport pt placuta de inmatriculare verticala si in loc de stop de cruiser/chopper am folosit unul cu leduri adaptat de la o sportiva. mi-a trebuit un tool bag din piele (pe care tot eu l-am facut) pe care l-am montat pe bascula, pe sissy bar se vede infasurata banda elastica, ce mai tare inventie de la roata incoa. mi-am relocat si kilometrajul, l-am taiat din suportul original si l-am montat in aceeasi punct cu claxonul, in stinga rezervorului. oglinda am schimbat-o cu una de la un triumph truxton, a trebuit ''convinsa'' putin pt ca a fost proiectata pentru ghidon mai ingust decit al meu.

motocicleta are un strat protector de mizerie format din praf, ulei, gandaci, reziduu de benzina si noroi. l-as spala dar mi-e ca imi pica motorul de p-olalta data fiind calitatea extrem de proasta si de tot cacatul a produselor din milwuakee :burnout:

 

 

 

post-7361-1234591686_thumb.jpg post-7361-1234591764_thumb.jpg

 

post-7361-1234591907_thumb.jpg post-7361-1234592019_thumb.jpg

 

post-7361-1234592121_thumb.jpg post-7361-1234592244_thumb.jpg

 

post-7361-1234592347_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bestie frate, bestie!

Tobele arata bum-bum!

Toolbagul are potentzial dar e prea... nou...vopsit...etc. Eu cred ca ash lua o piatra ponce shi l-ash aranja putzin sa fie mai in distressed umpicutz . Asha, numai pe margini sa para antic

Shi eu vreau oglida! Merci de idee shi sper ca nu te superi daca o s-o copiez pe ici pe colo prin punctele principale... faza cu oglinda. ...nu tzi-ash face tzie de astea!

Vad ca ai revenit la tank mare. Ture lungi ha? Chiar ieri cautam pe ebay rezervor, shi ma gandeam sa il rog pe Basty sa imi faca unul cand m-o lovit un gand nashpa... Unde puii mei pun benzina?! Daaaaaaaaaahhhh!!! Nimic nu-i mai umilitor decat sa stai cu canistra.... asha ca nu cred ca pun "arahida".

 

Dreptate shi fratzie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...