Sari la conținut

Pareri Despre Zx9r


mumy
 Share

Postări Recomandate

Viteza reala este mai mica decat cea aratata pe bord, stie toata lumea.Aici era vorba numai de satisfactia personala atunci cand vezi acul la 300.Ca in realitate are 280, nu cred ca-l mai intereseaza pe cel de pe sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrati pe http://www.bikez.com/statistics/index.php Top 10 Lowest 0-100km/h

nu cred ca sunt reale cele 2.9 secunde dar spune multe.......

 

Penal site ul: pe langa faptul ca datele sunt aberante (inclusiv acceleratia pt ZX 9-R), lipsesc o groaza de mobre din topuri. Asfel in TOP 100 accel 0-100 km/h gasim pl locul 5 cu 2,9 sec :moto: o Yamaha XJR 1300. Dar nici vorba de Hayabusa sau ZX 12-R. Foarte profesional. Chiar nu sunt deloc adeptul top speedului si a unor mofe gen Busa&co da nu poti ignora asa o mobra la un top 0-100...

 

Parerea mea

 

:laugh:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, baza de date e incompleta. Am verificat la Hayabusa, toti anii, daca apare undeva rubrica respectiva.

Nu apare.

Cu toate astea s-ar putea ca nu Hayabusa sa aiba 0-100 cel mai mic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o panarama de site dar nu asta era ideea, vroiam sa arat ca e o motocicleta de top (nu neeaparat top 10 2006)

E un motor care se poate tine si de o haiabusa in limitele bunului simt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o panarama de site dar nu asta era ideea, vroiam sa arat ca e o motocicleta de top (nu neeaparat top 10 2006)

E un motor care se poate tine si de o haiabusa in limitele bunului simt

 

Categoric, ZX-9 R e beton mai ales cel de dupa 1998 ca e mai slabutz (la sunci) :laugh:...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ZX9C(98-99)

din punct de vedere ale caracteristicilor dinamice asa cum s-a mai spus e o motocicleta relativ rapida ,motorul fiind destul de elastic permite rularea in treapta 6 rezultand si un consum destul de avantajos in regim touring @140-160km/h sub6 litri/100km manevrabila aproape ca un 600 (de generatie mai veche evident) eu personal nu am intalnit probleme la acest capitol nici sub 60km/h. Suspensiile permit o plaja mai larga la reglaje comparativ cu modelul ZX9D 00-01(pretensionare amortizare la comprimare si amortizare revenire).

Modelele D si e au mai scapat de ceva kg (inclusiv blocul motor a fost usurat) carena e mai aerodinamica.

In ceea ce priveste cutia ...pana la urma uzura depinde de utilizator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o panarama de site dar nu asta era ideea, vroiam sa arat ca e o motocicleta de top (nu neeaparat top 10 2006)

E un motor care se poate tine si de o haiabusa in limitele bunului simt

Pai e cam relativa tinutul dupa o hayabusa ,se uita un element FOARTE important si anume:PILOTUL ,face mai bine de 80% ,restul fiind "meritul" motocicletei :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, cred sincer ca incurci forumul asta cu cel de pe SBZ. Mare atentie! De la ironie la atac direct e cale lunga si deja ai inceput cu un mare stang!

 

"Prietene" ...poate se gaseste cineva sa-ti explice termenul asta inainte sa-l folosesti.

 

De la a spune ca se misca ca un camion de marfa in oras, cadru mult prea greu, mult prea agresiva si consuma cat nu face, etc despre una dintre cele mai ravnite, vandute, reusite, admirate... motociclete super sport, pana la a avea pretentia sa-ti fie luate in seama sfaturile, mergi in directie total opusa cu toata exeprienta ta de forumist non sbz-ist :yikes:.

 

Parerea mea e ca: stai in cap pe ea; are mobilitatea unui camion de marfa in oras, cadru prea greu, mult prea agresiva, consuma cat nu face, se incinge ca toti dracii vara. si e dric pe 2roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost un test acum un an parca intre busa, zx 12, bmw k 1200 s si mai era una da numai tin minte.

Acoolo dadeau hayabusa parca cu 2.9 secunde.

 

... si CBR 1100 XX Superblackbird... :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost un test acum un an parca intre busa, zx 12, bmw k 1200 s si mai era una da numai tin minte.

Acoolo dadeau hayabusa parca cu 2.9 secunde.

Stai linistit ca nici Rossi ,daca il pui de 10 ori sa faca o acceleratie la o motocicleta(sa zicem pana la 100km/h) ,NU O SA OBTINA aceleasi valori ale acceleratiei mereu. Asa ca si 600-le si 1000-le au cam aceiasi acceleratie pana la suta ,acceleratie care TEORETIC ar trebui sa fie mai buna la un miar decat la un 600 ,dar pt faptul ca pur si simplu sant PREA multi cai putere ,nu prea poti sa ii pui pe asfalt pe toti. Asta pana la 100-120km/h ,dupa aceea se distanteaza CLAR un miar :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit ca nici Rossi ,daca il pui de 10 ori sa faca o acceleratie la o motocicleta(sa zicem pana la 100km/h) ,NU O SA OBTINA aceleasi valori ale acceleratiei mereu. Asa ca si 600-le si 1000-le au cam aceiasi acceleratie pana la suta ,acceleratie care TEORETIC ar trebui sa fie mai buna la un miar decat la un 600 ,dar pt faptul ca pur si simplu sant PREA multi cai putere ,nu prea poti sa ii pui pe asfalt pe toti. Asta pana la 100-120km/h ,dupa aceea se distanteaza CLAR un miar :yikes:

 

In ce revista ai citit?! :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...