Sari la conținut

Kawasaki Zxr 400


dr.silviu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 338
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sper ca nu ai dat mai mult de 500 de euro pe ea ? am si eu una din 95

:(( am dat 800 acum un an din grecia.....cand am vazuto pe net cum arata(ma refer la culoare) si apoi cand a venit omu cu ea si am si auzito.....nu ma mai interesat pretu sau sa negociez...am luato si gata.....!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca merge bine e ok, maneta frana gasesti la MyMoto

Asta ramane la aprecierea unui expert,ramane sa o dau la test.in privinta manetei...mam ingrozit.am fost la vreo 2 serviceuri si iar mam ingrozit...maneta numai pe comanda,nu stiu de unde,italia parca si numai de ka 180 lei in sus.....:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta intre maneta asta si cea cum am la Honda e f mica, iar la honda costa 30 si ceva de lei. Du-te cu maneta pe la la MYMOTO daca ai in zona, la ei vazusem manete destul de ieftine. Sau eventual uita-te si la magazinele de scutere, uneori am vazut marfa la fel de buna ca in alte magazine, doar ca mult mai ieftina. Si daca nu si nu, baga pe google: maneta frana kawasaki si uita-te dupa poze asemanatoare de la alte modele si dupa cauti pe google preturi si pt. manete pt. modelele alea. Nu o fi chiar asa o buba mare. Motociclismul e totusi un sport scump, dar trebuie uneori si sa fii smecher un pic. A nu se citi sa umbli cu improvizatii sau tiganeli :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Diferenta intre maneta asta si cea cum am la Honda e f mica, iar la honda costa 30 si ceva de lei. Du-te cu maneta pe la la MYMOTO daca ai in zona, la ei vazusem manete destul de ieftine. Sau eventual uita-te si la magazinele de scutere, uneori am vazut marfa la fel de buna ca in alte magazine, doar ca mult mai ieftina. Si daca nu si nu, baga pe google: maneta frana kawasaki si uita-te dupa poze asemanatoare de la alte modele si dupa cauti pe google preturi si pt. manete pt. modelele alea. Nu o fi chiar asa o buba mare. Motociclismul e totusi un sport scump, dar trebuie uneori si sa fii smecher un pic. A nu se citi sa umbli cu improvizatii sau tiganeli :)

Undes mymoto astea???sunt din militari....am gasit asemanari dar erau doar modele diferite,nu si constructori...cum e din 93'...diferentele erau la alte modele de ani,max pana in 99'.....

 

daca merge bine e ok, maneta frana gasesti la MyMoto

Maneta frana gasit la unimotors 70 lei.....sunt fff entuziasmat!!!

 

salutareee..imi poate spune si mie cineva ce ulei de motor sa folosesc la kawa meu zx400?un tip anume sau cum e??multumesc mult!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Desi nu s-a mai postat de cateva luni, dupa ce am citit cam tot ce era de citit pe aici, imi dau seama ca acesta a fost cel mai animat topic pt zxr 400. In cateva zile, in mod normal, devin posesorul unei astfel de ¨jucarii¨. Sunt curios, cati posesori de zxr 400 mai sunt prin Bucuresti. Un mic recensamant, asa. Daca o voi achizitiona, voi reveni cu poze si detalii.

O iarna calduroasa va doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte bun pentru incepatori,nu ii asa de greu ... nu merge incet precum unu de 125 sa te plictisesti pe el si sa aiba un sunet absurd si nici de 1000 sa plece de sub tine fiind incepator!
greu este fata de unele motoare italience din '98-99 de 1000. si fata de japonezele de 600 chiar.
Nu cred ca e '93. Este modelul H daca nu ma insel si am impresia ca s-a facut doar pana in 89. E diferenta pe la cadru, carena din fata, etrierii la fel ca pe zxr750 (sunt mai mari fata de cei de la L, eu am facut upgradeul asta la mine). ZXR-ul e un motor foarte bun, totusi prea puternic pt. un incepator. Eu am carnet de vreo 2 ani si zxr in primul an, dupa enduro de 650, dupa V4 de 750, iar acum 125cc :grinbandit: Vandusem zxr-ul unui prieten, el a cazut si l-am recuperat si vreau sa zic ca si azi inca ma surprinde placut, chiar spre teama un pic si are doar 65 de cai. Bine, in momentul asta, nu prea mai are 'look' de zxr, e ceva in genul streetfighter si usurat cam la maxim, scos senzorii in plus, taiat codita, refacut toba crapata (scurtat din yoshimura si adaugat una bucata sebring). Mai am de vazut ce fac cu suportul motor din dreapta, ca este crapat in 2 si sa dau 1/4 din cat am dat pe motor doar pt suportul ala, nu imi surade ideea smile.gif PS: daca ai nevoie de oglinzi originale, iti pot oferi eu unele originale, pretul il facem impreuna. Eu nu am mai putut sa le folosesc, carena fata fiind bucatele smile.gif
daca 65 de cai (apropo, nu-s 65 dar ma rog) de pe zx4r te-au speriat ori nu ai reglat suspensiile alea neam ori esti tu varza... Editat de Performance Solutions
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Salut.

Cam ce consum are un ZXR 400 in stare buna (sincronizat, filtru curat) urban / extraurban la un mers normal, fara "curse" pe strazi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 11 months later...

Salutare tuturor, de curand am achizitionat un zxr 400 L din 1996 stare ok.. adica arata bine doar ca mai trebuie corectate una alta... este cineva din bucuresti? care are si pot schimba unele pareri? ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...