Sari la conținut

Un HD custom - cine stie motocicleta asta?


stealthTT
 Share

Postări Recomandate

Catalin acum e in vacanta,dar am sa-i cer detalii dupa ce revine...probabil e unul dintre kit-urile pe care le aduc ei.

ce iti pot spune concret este ca numai kitul de 300 fara janta si cauciuc este 10.000e :D

motorul pe care este Cata se vinde in jur de 35.000euro iar al meu ar fi ceva .........MAI mult.

Editat de old school
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

aista este Piscaciosu' pe ... grigore

 

* bey, ...tu te-ai sculat cu noaptea-n cap sa termini primul chopperul ptr. concurs...? :D :D

 

cine-i grigore?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce iti pot spune concret este ca numai kitul de 300 fara janta si cauciuc este 10.000e :finger:

motorul pe care este Cata se vinde in jur de 35.000euro iar al meu ar fi ceva .........MAI mult.

 

fara sa nasc antipatii sau ceva de genu intreb : daca e fara janta si cauciuc pt ce platesti 10g :bigstar: ????????? numai bascula,aripa spate plus ''surubelele'' de rigoare ?! :)

 

tati fara suparare da sa nu uitam ca apx. 10mii de cocos costa un boulevard si vine direct cu 240 ...stiu ca nu'si are rostul comparatia dar era oarecum necesara...

 

de la ce firma vine ''kitul'' ....thunderbike ?

 

inca o data mentionez ca intreb in detrimentul unor lamuriri .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce iti pot spune concret este ca numai kitul de 300 fara janta si cauciuc este 10.000e :)

motorul pe care este Cata se vinde in jur de 35.000euro iar al meu ar fi ceva .........MAI mult.

 

 

hai sa nu exageram cu preturile pt kituri...si asta o spun din experienta!!

post-16629-1240712536_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa nu exageram cu preturile pt kituri...si asta o spun din experienta!!

 

experienta cu? ai si tu unul identic? al meu , cu reducerea de rigoare pt cele 5 motocilcete cumparate noi , a fost 32.000+tva la care am mai adaugat cateva mii in accesorii. Deci, hai sa nu exageram CE?

 

Am un rolling chasis Waltz cu furca 'out of this world' si mono bascula . Din experienta ta ,cat costa asa ceva?

 

fara sa nasc antipatii sau ceva de genu intreb : daca e fara janta si cauciuc pt ce platesti 10g :bigstar: ????????? numai bascula,aripa spate plus ''surubelele'' de rigoare ?! :)

 

tati fara suparare da sa nu uitam ca apx. 10mii de cocos costa un boulevard si vine direct cu 240 ...stiu ca nu'si are rostul comparatia dar era oarecum necesara...

 

de la ce firma vine ''kitul'' ....thunderbike ?

 

inca o data mentionez ca intreb in detrimentul unor lamuriri .

 

hai sa va spun cum e cu kiturile. Acum 3 ani eram printre primii proprietari de custom ,un Nemesis verde metal pe care poate multi dintre voi il stiu. F frumos,f scump dar orice ii faci, nu va fi HARLEY niciodata. In state, diferentele dintre customuri -no name- si customuri harley sunt extrem de mari. Ca mai exista si customuri Brand X la preturi mari , asta e altceva dar in general un custom 240 no name e $15.000. Kitul de 300 , cel putin cel care este pe motocicleta mea , a fost primul produs pt Harley'ul Night Train. PRIMUL. A fost cumparat din showroom de pe stand. Ca 3 ani mai tarziu exista mass production si acum costa 6000e asta e altceva. La timppul respectiv, acum 15 luni a fost aproape 10.000. You chose to be diferent- you pay.

Editat de old school
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

experienta cu? ai si tu unul identic? al meu , cu reducerea de rigoare pt cele 5 motocilcete cumparate noi , a fost 32.000+tva la care am mai adaugat cateva mii in accesorii. Deci, hai sa nu exageram CE?

 

Am un rolling chasis Waltz cu furca 'out of this world' si mono bascula . Din experienta ta ,cat costa asa ceva?

 

 

 

hai sa va spun cum e cu kiturile. Acum 3 ani eram printre primii proprietari de custom ,un Nemesis verde metal pe care poate multi dintre voi il stiu. F frumos,f scump dar orice ii faci, nu va fi HARLEY niciodata. In state, diferentele dintre customuri -no name- si customuri harley sunt extrem de mari. Ca mai exista si customuri Brand X la preturi mari , asta e altceva dar in general un custom 240 no name e $15.000. Kitul de 300 , cel putin cel care este pe motocicleta mea , a fost primul produs pt Harley'ul Night Train. PRIMUL. A fost cumparat din showroom de pe stand. Ca 3 ani mai tarziu exista mass production si acum costa 6000e asta e altceva. La timppul respectiv, acum 15 luni a fost aproape 10.000. You chose to be diferent- you pay.

 

experienta cui?? A MEA!! eu am luat HARLEY-ul acum 3 ani jumate NOU (si fara reduceri de rigoare) nu conteaza cit a costat dar kitul complet cu jeanta,cauciuc..etc nu a depasit de 7000EURO!! (cu tot cu montat)

Si iti mai spun ceva...atunci cind a iesit pe piata STREET ROD-ul nu existau kituri pt. roata larga pe spate,nici macar de la HARLEY...,am asteptat 3 luni sa iasa ceva...(eu am cumparat si modificat tot in italia,pt ca atunci, aici nu am gasit pe nimeni care sa faca sau sa comande asa ceva...in fine,de asta iti spuneam "din experienta...mea".

 

in fine daca vrei sa faci un KUSTOM costa, cind e vorba de mii de euro....

e frumos al tau,si sa te bucuri de el,long..long time!dar mai mult imi place al meu...:)asfalt uscat...

post-16629-1240768485_thumb.jpg

post-16629-1240768567_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un rolling chasis Waltz cu furca 'out of this world' si mono bascula . Din experienta ta ,cat costa asa ceva?

 

furca din aia de la goldammer ?

 

like dis ????!!!!!!!

 

post-44001-1240769330_thumb.jpg

 

 

numa' aia stiu k e vreo 4>5mii de cocos (da fara sa exagerez...) ...eram eo tanar si nelinistit si am dat de urma uneia ca aia din poza...da nush daca ol'school vorbeste de acelasi model....

 

ps : nu va incingeti prieteni...vorbim,dezbatem astea...ca pasionatii; ce p*lm (asta ca sa oftic un moderator...2) ?! :bigstar: :)

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

experienta cui?? A MEA!! eu am luat HARLEY-ul acum 3 ani jumate NOU (si fara reduceri de rigoare) nu conteaza cit a costat dar kitul complet cu jeanta,cauciuc..etc nu a depasit de 7000EURO!! (cu tot cu montat)

Si iti mai spun ceva...atunci cind a iesit pe piata STREET ROD-ul nu existau kituri pt. roata larga pe spate,nici macar de la HARLEY...,am asteptat 3 luni sa iasa ceva...(eu am cumparat si modificat tot in italia,pt ca atunci, aici nu am gasit pe nimeni care sa faca sau sa comande asa ceva...in fine,de asta iti spuneam "din experienta...mea".

 

in fine daca vrei sa faci un KUSTOM costa, cind e vorba de mii de euro....

e frumos al tau,si sa te bucuri de el,long..long time!dar mai mult imi place al meu...:)asfalt uscat...

 

la 7000E ai luat 240 sau kitul de 300? Ca e mare diferenta.

 

Oricum mai putin conteaza- fiecare stie cat a scos din buzunar :bigstar:

 

furca din aia de la goldammer ?

 

like dis ????!!!!!!!

 

post-44001-1240769330_thumb.jpg

 

 

numa' aia stiu k e vreo 4>5mii de cocos (da fara sa exagerez...) ...eram eo tanar si nelinistit si am dat de urma uneia ca aia din poza...da nush daca ol'school vorbeste de acelasi model....

 

ps : nu va incingeti prieteni...vorbim,dezbatem astea...ca pasionatii; ce p*lm (asta ca sa oftic un moderator...2) ?! :finger: :)

 

 

da, am kitul din poza, furca este aceiasi dar bascula si jantele difera. Rolling chassis a fost $28.000

Motorul pt care optez mai costa $12.000 (astept la el de 2 ani) si nu asi fi nici pe departe aproape de a o termina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca ne cunoastem dar astept invitatia la bere

 

* ah! "Pitulice"! ...bun si-asa :)

ne stim de pe traseul Daytona (fotografii salon) - BigMamou (Racila).

 

o sa bem bere, da' sa iasa o data soarele din nou!...

 

te duci si te intorci pe jos atunci ... ''alcoolul dauneaza....'' :baldy:

 

* asta clar! (pacat sa nu mai mearga cu asa motor, ...pentru o bere! :wacko: )

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ah! "Pitulice"! ...bun si-asa :)

ne stim de pe traseul Daytona (fotografii salon) - BigMamou (Racila).

 

o sa bem bere, da' sa iasa o data soarele din nou!...

 

 

 

* asta clar! (pacat sa nu mai mearga cu asa motor, ...pentru o bere! :wacko: )

ok asteptam soarele

 

te duci si te intorci pe jos atunci ... ''alcoolul dauneaza....'' :baldy:

ai dreptate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Custom-urile prezentate sunt foarte frumoase, sunt bucuros ca si in tara asta a inceput sa misca ceva pe teritoriul asta. DAR un custom adevarat nu in bani se masoare, ci in MUNCA. Iar aici vad discutii despre multe mii de euro, despre pretul accesoriilor si asa mai departe, insa a avea bani si a plati pentru un custom nu egaleaza nici de departe munca respectiva. Un customizer adevarat isi face singur motocicleta, sau cu ajutorul prietenilor. Daca nu stie ce si cum, si e dispus sa plateasca pt. motocicleta e ok si asa (macar avem mai ulte custom-uri pe strazi), dar meritul nu este a lui. Nu ma refer acum la Daytona Twins, ci la proprietari. Parerea mea.

 

p.s. Cum stati cu ITP, RAR, etc.? Kit-ul si marimile schimbate sunt trecute in talon? Intrebarea e serioasa. Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Custom-urile prezentate sunt foarte frumoase, sunt bucuros ca si in tara asta a inceput sa misca ceva pe teritoriul asta. DAR un custom adevarat nu in bani se masoare, ci in MUNCA. Iar aici vad discutii despre multe mii de euro, despre pretul accesoriilor si asa mai departe, insa a avea bani si a plati pentru un custom nu egaleaza nici de departe munca respectiva. Un customizer adevarat isi face singur motocicleta, sau cu ajutorul prietenilor. Daca nu stie ce si cum, si e dispus sa plateasca pt. motocicleta e ok si asa (macar avem mai ulte custom-uri pe strazi), dar meritul nu este a lui. Nu ma refer acum la Daytona Twins, ci la proprietari. Parerea mea.

 

p.s. Cum stati cu ITP, RAR, etc.? Kit-ul si marimile schimbate sunt trecute in talon? Intrebarea e serioasa. Cheers!

E custom si e a mea :baldy: sa zicem ca "din bani putini"

post-14165-1241512856_thumb.jpg

post-14165-1241512878_thumb.jpg

post-14165-1241512924_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat te-a costat porksteru?

 

ce an, km, stare, de unde etc...

 

cum e de pe viroaga pe 883? :wacko:

E "o alta viata si senzatie", e modelul XL1200S, an de fab. 2002, cu carburator si filtru S&S,2 bujii/cilindriu, telescoape progresive pe spate pe fata reglabile in 3 pozitii,ghidon custom, semnalizatoare Kellermann, bord mini de 42mm,far custom, tobe Samson, comenzi avansate si are 13600 km, mai vreau sa schimb jugurile pe niste juguri mai late + tija + distantiere ce mai trebe ...Starea?-> perfecta :baldy:

Editat de Barna
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bey, ...tu te-ai sculat cu noaptea-n cap sa termini primul chopperul ptr. concurs...? :wacko: :moto:

 

cine-i grigore?

 

pai ce sa fac ... asa ma trezesc zilnic ca sa pot face ceea ce fac ... pina la chopperul ala mai am f multe de facut

 

Grigore este motocicleta :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E "o alta viata si senzatie", e modelul XL1200S, an de fab. 2002, cu carburator si filtru S&S,2 bujii/cilindriu, telescoape progresive pe spate pe fata reglabile in 3 pozitii,ghidon custom, semnalizatoare Kellermann, bord mini de 42mm,far custom, tobe Samson, comenzi avansate si are 13600 km, mai vreau sa schimb jugurile pe niste juguri mai late + tija + distantiere ce mai trebe ...Starea?-> perfecta :moto:

 

Faina bestiutza ti-ai tras! Nimic nu stie sa puna ranjetul pe buze ca un Harleyash. Ride hard!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...