Sari la conținut

Un HD custom - cine stie motocicleta asta?


stealthTT
 Share

Postări Recomandate

Salut tuturor. Nu am stiut unde sa postez poza asta, este facuta de mine pe DN1 si imi place foarte tare cum arata aceasta motocicleta, se remarca printr-o roata spate IMENSA !! stie careva ce dimensiuni are cauciucul spate? eu nu am crezut ca exista asa ceva, cu atat mai mult in Romania.

felicitari posesorului, daca e pe aici sa imi dea un email ptr ai trimite poza in rezolutie mare.

 

 

dscn1047pluand2more2.jpg

Editat de stealthTT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Roata e de 300 si nu stiu daca e interesat de poze...desi e chiar frumoasa poza

 

sigur 300 ? ca eu as zice ca e un 240 . si e un h-d springer :D

 

ps: superbe pozele ...

ERATA !!! GATA MI-AM ADUS AMINTE.....! STIU MOTORUL...L-AM VAZUT IN FAZA DE ''PROIECTARE'' . E 300 DA ! SORRY... BESTIAL MOTORU ALA.... (chiar ma intrebam cum o sa iasa )

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm, anul trecut era in standul Daytona Twins la Luxury Show. Bad ass indeed! Ans yap, moto a fost confiscata de Old School chiar inainte de a fi finalizat.:D

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt motoare diferite, unul e B-38-HOG, altul e B-36-HOG.

 

Wrong, e vb de acelasi motor, acelasi nr de inmatriculare.

 

Later edit: Sorin, am crezut ca te referi la pozele de aici, nu comparat cu ce e pe urban.

 

Desi pare a fi acelasi motor cu cel de pe urban, crucea malteza si pe jenti, etc. Sau un kit identic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wrong, e vb de acelasi motor, acelasi nr de inmatriculare.

 

Later edit: Sorin, am crezut ca te referi la pozele de aici, nu comparat cu ce e pe urban.

 

Desi pare a fi acelasi motor cu cel de pe urban, crucea malteza si pe jenti, etc. Sau un kit identic.

 

te inseli...sunt 2 motoare diferite... numerele difera, 38 si 36. Daca te uiti atent vei observa ca cea a lui "Old School" are alte coarne, mult mai largi comparat cu cealalta(38) care are coarnele apropiate.

 

PS: Il stiu personal pe "Old School" si nu are nici o casca cu 777 pe ea si nici modelul respectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol.

 

Am auzit ca a mai fost unul construit dar nu ma asteptam sa il copieze pe al meu pana la crucea malteza de pe laterala.

Daca ma uit bine ,diferenta este mare. De la ghidon,la aripa spate,prindere de numar, tobe si multe detalii mici.

Cel de pe urban este al meu.

 

PS. in poza nu sunt eu pe motor ci un amic fotomodel. :D

 

acesta este originalul :D

post-16534-1240470499_thumb.jpg

post-16534-1240470528_thumb.jpg

post-16534-1240470536_thumb.jpg

post-16534-1240470544_thumb.jpg

post-16534-1240470552_thumb.jpg

post-16534-1240470561_thumb.jpg

Editat de old school
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te inseli...sunt 2 motoare diferite... numerele difera, 38 si 36. Daca te uiti atent vei observa ca cea a lui "Old School" are alte coarne, mult mai largi comparat cu cealalta(38) care are coarnele apropiate.

 

PS: Il stiu personal pe "Old School" si nu are nici o casca cu 777 pe ea si nici modelul respectiv.

 

* ai dreptate, old scool n-are nici barba, nici mustati :D)

...

 

pe de alta parte, Catalin de la Daytona, are parul lung (ceea ce nu se vede din casca)..., mai incercam(?)

hihihi, a inceput sa imi placa jocul asta cu "ghiciti cine-i bikerul". poate facem un topic separat, in care punem poze din trafic, facute de noi, cu choppere pe care le-am vazut trecand... ma amuza ideea! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol.

 

Am auzit ca a mai fost unul construit dar nu ma asteptam sa il copieze pe al meu pana la crucea malteza de pe laterala.

Daca ma uit bine ,diferenta este mare. De la ghidon,la aripa spate,prindere de numar, tobe si multe detalii mici.

Cel de pe urban este al meu.

 

PS. in poza nu sunt eu pe motor ci un amic fotomodel. :D

 

acesta este originalul :lol:

 

 

hai ca asta e tare, chiar nu ma asteptam la asta !

prin urmare ori este un mare FAN al tau, ori Chinezii aia de la ambasada care nu aveau de lucru sau apucat de facut lucrari custom :D jk

In orice caz, arata super si pe mine nu m-ar deranja in nici fel sa existe inca cineva cu o motocicleta asemanatoare.

ce vroiam sa intreb- am vazut ca a copiat si alegerea ta de a pune a folosi heat shield, banda aia de pe tevi? banuiesc ca ai montat-o pentru design(arata extraordinar), ca de evacuat mai repede gazele nu cred, sau pentru a nu topi ceva pe acolo?

daca eram in locul lui o faceam alta culoare (gri mat, rosu/alb, etc) si atunci nu cred ca mai era asa evident.

Referitor la motoreta ta, foarte multa munca si pot spune ca ai obtinut un rezultat impresionant, chiar daca exista carcotasi- cu manevrabilitatea, etc... crede-ma ca si ei isi doresc ca motoreta lor sa fie impresionanta asa cum este a ta.

Ilie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vede ca nu ai mers pe motor alaturi de pletosi....hehehe

punem pariu ca e Catalin?

 

* pai eu nu merg pasager, adica sunt singura pe motor, ...nu stiu cum e nici cu pletosi, nici cu barbosi, nici cu skinheads :D

 

nu pariez din principiu. dar ...daca ai dreptate, ii dau o bere lui Catalin la BigMamou (si tie, hai!)

il intrebi tu sau il intreb eu? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca asta e tare, chiar nu ma asteptam la asta !

prin urmare ori este un mare FAN al tau, ori Chinezii aia de la ambasada care nu aveau de lucru sau apucat de facut lucrari custom :P jk

In orice caz, arata super si pe mine nu m-ar deranja in nici fel sa existe inca cineva cu o motocicleta asemanatoare.

ce vroiam sa intreb- am vazut ca a copiat si alegerea ta de a pune a folosi heat shield, banda aia de pe tevi? banuiesc ca ai montat-o pentru design(arata extraordinar), ca de evacuat mai repede gazele nu cred, sau pentru a nu topi ceva pe acolo?

daca eram in locul lui o faceam alta culoare (gri mat, rosu/alb, etc) si atunci nu cred ca mai era asa evident.

Referitor la motoreta ta, foarte multa munca si pot spune ca ai obtinut un rezultat impresionant, chiar daca exista carcotasi- cu manevrabilitatea, etc... crede-ma ca si ei isi doresc ca motoreta lor sa fie impresionanta asa cum este a ta.

Ilie.

 

Heat shieldul ,inafara de partea estetica care acopera sudurile facute pe toba custom ajuta prin a canaliza o parte din caldura catre final si nu in sus spre picioare.

Cat despre rezultat, de prin 90 cand eram posesor de fat boy i-mi doream sa am un custom HARLEY (si nu numai Custom cum a fost cel verde -nemesis pe care l-am avut inaintea harley'ului) ). Now - i'm happy :D

Cat despre clone, uitanduma la el pot spune ca eu unul nu as putea merge pe el in pozitia respectiva , cu piciorele intinse -aproape date peste cap :lol: si spatele arcuit spre ghidon. In 5 minute as fi pe langa el si nu pe el.

 

Ah, si ar mai fi partea cu manevrabilitatea. Nu ca ma laud ,dar in cazul de fata pot spune ca multi pe vitezane ar dori sa stea langa mine pe harley pe serpentine. :D

Editat de old school
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...uitanduma la el pot spune ca eu unul nu as putea merge pe el in pozitia respectiva , cu piciorele intinse -aproape date peste cap :D si spatele arcuit spre ghidon. In 5 minute as fi pe langa el si nu pe el...

 

 

fara sa fiu carcotas spun ca mie imi place ''pozitia'' ( :D :lol: ) aia...il doare'n basca....

 

ol' school e foarte frumos customul tau...sa-l stapanesti sanatos ... cand i-am aratat lu frate'miu pozele i'am zis sa nu aiba nimic ascutit prin zona ( :P ) . e innebunit dupa look'ul ala .

 

numa bine si ne mai auzim !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...