Sari la conținut

Albena - Bulgaria


MihneaRatte
 Share

Postări Recomandate

Salutare

 

Joi 30 aprilie plec la ora 9.30 din Bucresti/Lacul Tei spre Bulgaria cu destinatia Albena. Traseul este prin Calarasi, cu bacul, deoarece este mai scurt, iar pe drumul de Giurgiu va fi plin de conserve.

 

Eu raman in Albena pana pe 3 mai. Am ales aceasta destinatie pentru ca nu imi permite bugetul sa imi fac 1 mai-ul la mare la noi. :bigstar:

 

Pe 3 mai, cand da soarele sa apuna, o sterg spre casa.

 

Daca i se mai uneste drumul cuiva cu al meu, let's boogy. :)

 

EU: BMW F650 GS, viteza medie 120KM/H, GPS, detector radar si pasagera.

 

Care mai doreste, care mai pofteste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am ales Bulgaria, dar destinatia Nessebar/Sunny Beach - via Giurgiu, 1-3 mai.

Daca nu ai mai fost sper sa fii la fel de incantat precum am fost eu anul trecut de excursiile la vecini.

 

Ai grija doar ca prognoza se mentine f proasta deocamdata si la dus si la intoarcere.

Asa ca pe 3 pleaca pe la pranz si daca scapi de ploaie poate prinzi marsul cu Phoenix :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Joi 30 aprilie plec la ora 9.30 din Bucresti/Lacul Tei spre Bulgaria cu destinatia Albena. Traseul este prin Calarasi, cu bacul, deoarece este mai scurt, iar pe drumul de Giurgiu va fi plin de conserve.

 

Eu raman in Albena pana pe 3 mai. Am ales aceasta destinatie pentru ca nu imi permite bugetul sa imi fac 1 mai-ul la mare la noi. :bigstar:

 

Pe 3 mai, cand da soarele sa apuna, o sterg spre casa.

 

Daca i se mai uneste drumul cuiva cu al meu, let's boogy. :)

 

EU: BMW F650 GS, viteza medie 120KM/H, GPS, detector radar si pasagera.

 

Care mai doreste, care mai pofteste!

Suces, dar eu stiu ca Albena e un fel de Eforie cu manelisti, tarafuri, discoteci pana noaptea tarziu si alte chestii pe placul romanului care arunca PET-uri pe strada. Eu iti recomand pe viitor sa te orientezi spre statiunile in sud de Varna care sunt (inca) foarte rar (sper eu) vizitate de romani din astia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost anu trecut la nisipurile aurii

Singurul om pe care l-am vazut aruncand tigarea in apa vorbea in romana....

 

Si eu am ales Bulgaria, dar destinatia Nessebar/Sunny Beach - via Giurgiu, 1-3 mai.

Daca nu ai mai fost sper sa fii la fel de incantat precum am fost eu anul trecut de excursiile la vecini.

 

Ai grija doar ca prognoza se mentine f proasta deocamdata si la dus si la intoarcere.

Asa ca pe 3 pleaca pe la pranz si daca scapi de ploaie poate prinzi marsul cu Phoenix :-)

 

Se anunta ploaie numa sambata cu averse. Cam atat. In rest 20 de grade si ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si noi ne gandeam de o plimbarica tot 30 apr - 3 mai dar ne gandeam spre varna. nu suntem hotarati pentru ca hotelul respectiv e cu apartamente si vad ca nu mai vrea nimeni anul asta din motive de fonduri ... oricum ar fi vreo 80 lv/4 pers./noapte daca imi aduc bine aminte.

tre sa plec acum, eventual revin cu detalii.

 

 

 

 

hai ca vedem cum ne combinam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si noi ne gandeam de o plimbarica tot 30 apr - 3 mai dar ne gandeam spre varna. nu suntem hotarati pentru ca hotelul respectiv e cu apartamente si vad ca nu mai vrea nimeni anul asta din motive de fonduri ... oricum ar fi vreo 80 lv/4 pers./noapte daca imi aduc bine aminte.

tre sa plec acum, eventual revin cu detalii.

 

 

 

 

hai ca vedem cum ne combinam

 

 

la mine e 1 mil pe zi all inclusive

hai ca vedem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si noi ne gandeam de o plimbarica tot 30 apr - 3 mai dar ne gandeam spre varna. nu suntem hotarati pentru ca hotelul respectiv e cu apartamente si vad ca nu mai vrea nimeni anul asta din motive de fonduri ... oricum ar fi vreo 80 lv/4 pers./noapte daca imi aduc bine aminte.

tre sa plec acum, eventual revin cu detalii.

 

 

 

 

hai ca vedem cum ne combinam

 

 

BIG-ule ... nu stiu daca sti sau nu cu cine vorbesti ... dar ma recunosti dupa motor .. :) .. eu miercuri seara sau joi seara, ma urc pe motor cu inca doi/trei prieteni (o hayabsa, un ducati749 si inca un mv) nu s-au hotarat inca si o luam incotro! Incotro, nu stim, bulgaria, grecia poate turcia, mergem cat ne tine o prima oprite ar fi la burgas, iar de acolo ne hotaram unde v-a fi a doua oprire, incercam sa gasim un hotel cu piscina unde sa putem dezbate seara unde si incotro sa mai mergem. Daca iti pare interesant sau cui ii pare interesant sa vorbeasca. Se vor merge minim 500km pe zi poate si 1000km. O sa incercam sa tinem pe la 120-140 poate cu mici escapade din partea celor ce isi permit :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BIG-ule ... nu stiu daca sti sau nu cu cine vorbesti ... dar ma recunosti dupa motor .. :bigstar: .. eu miercuri seara sau joi seara, ma urc pe motor cu inca doi/trei prieteni (o hayabsa, un ducati749 si inca un mv) nu s-au hotarat inca si o luam incotro! Incotro, nu stim, bulgaria, grecia poate turcia, mergem cat ne tine o prima oprite ar fi la burgas, iar de acolo ne hotaram unde v-a fi a doua oprire, incercam sa gasim un hotel cu piscina unde sa putem dezbate seara unde si incotro sa mai mergem. Daca iti pare interesant sau cui ii pare interesant sa vorbeasca. Se vor merge minim 500km pe zi poate si 1000km. O sa incercam sa tinem pe la 120-140 poate cu mici escapade din partea celor ce isi permit :finger:

 

salut sa traiasca!

 

pai ar fi ceva puncte de interes, dar pentru mini-vacanta asta ma gandeam la un pic de odihna mai degraba, nu prea am chef de tura lunga si nici vremea nu e prea grozava in perioada asta a anului, asta ar fi una. Ca sa nu mai zic ca oricum nu prea am sanse de mers cu ktm-ul la drum IMPREUNA cu o busa, o mangusta si un ducati.

asfalt uscat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BIG-ule ... nu stiu daca sti sau nu cu cine vorbesti ... dar ma recunosti dupa motor .. :bigstar: .. eu miercuri seara sau joi seara, ma urc pe motor cu inca doi/trei prieteni (o hayabsa, un ducati749 si inca un mv) nu s-au hotarat inca si o luam incotro! Incotro, nu stim, bulgaria, grecia poate turcia, mergem cat ne tine o prima oprite ar fi la burgas, iar de acolo ne hotaram unde v-a fi a doua oprire, incercam sa gasim un hotel cu piscina unde sa putem dezbate seara unde si incotro sa mai mergem. Daca iti pare interesant sau cui ii pare interesant sa vorbeasca. Se vor merge minim 500km pe zi poate si 1000km. O sa incercam sa tinem pe la 120-140 poate cu mici escapade din partea celor ce isi permit :finger:

 

frumos frumos

daca nu aveam planuri ma bagam sa va tin un pic mai lent :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avem coordonate GPS, si ne vedem acolo :finger: , dar cu un 130 ktm-ul zic ca suporta .... am fost ieri la amckart si am testat 990 adventure(FOARTE MISTO) e un motor care poate, in legatura cu oboseala, ce sa zik ... s-ar putea sa fie ceva desi traseul dus intors nu cred ca o sa fie mai lung de 2000km , dar drumul eu zik k o sa merite toata oboseala, vremea o sa fie mai prietenoasa cu cat mergem mai in sud, dar mai vorbim daca te intereseaza poate vi cu noi pana la burgas, poate ramanem acolo poate mergem mai departe... nu stim ....

 

bafte si

asfalt uscat :bigstar: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si noi ne gandeam de o plimbarica tot 30 apr - 3 mai dar ne gandeam spre varna. nu suntem hotarati pentru ca hotelul respectiv e cu apartamente si vad ca nu mai vrea nimeni anul asta din motive de fonduri ... oricum ar fi vreo 80 lv/4 pers./noapte daca imi aduc bine aminte.

tre sa plec acum, eventual revin cu detalii.

hai ca vedem cum ne combinam

 

E tentant. As veni si eu. Dar cu plecare de vineri dim [1 mai] si intoarcerea duminica seara [3 mai].

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E tentant. As veni si eu. Dar cu plecare de vineri dim [1 mai] si intoarcerea duminica seara [3 mai].

sa aveti roamingu activat ca poate ne gasim la o bere kamenitza p-acolo. nazdrave

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine.... adica Joi pe la 13:30 plec din bucuresti spre bulgari, greci what ever :D ..... daca e dati un telefon cand ajungeti la destinatie si facem o intrunire pe undeva .... :D 0721227252

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primele vesti din vama: Grija mare la drumul ce intra spre plaja, multi bolovani si scoici; vremea e superba, deja sunt corturi instalate pe plaja! :D

 

aaa....si se poate urca pe pista de biciclisti :D

 

;) acum am vazut pe ce topic am scris :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...