Sari la conținut

buzau-braila-macin-constanta-bucuresti


"Fanes"
 Share

Postări Recomandate

..pai am zis o data ca merg! Acum ca venii vorba sa vedem cine mai vine!

 

am un prieten cu un Bandit 400 care vrea sa vina si el! Ma gandesc ca nu va deranjeaza!?? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. BMX-ule, daca ti-e frica, (virgula) ca se sparg ouale, nu mai faci omleta? Faci si tu o estimare a ce se poate intimpla si spui " Mai rau de atit, ce poate fi?". Si mai este ceva. O plimbare din asta nu faci in fiecare luna. Stringi din bu-cu-cu-ru-cu-cu, cheltui niste "maruntis" si asta e. Dar ramii cu niste amintiri... Sa-ti spun o "hoinareasca". Asta vara in marea hoinareala eram la Bicaz. Dany-oldmoto a venit de la Siret (aprox. 2ookm) cu masina numai sa se intilneasca cu noi, sa n-e cunoastem. Crezi ca el este mai pe "roze" decit noi? Tot amarit e si el. S-au noi care eram in "hoinareala" sintem pricopsiti? Tot asa, treaba cu bu-cu-ru-cu-cu strins, si hai la drum. Ce va fi, va fi. Tine cont de dictonul ala latin, Norocul i-i favorizeaza pe cei indrazneti. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. BMX-ule, daca ti-e frica, (virgula) ca se sparg ouale, nu mai faci omleta? Faci si tu o estimare a ce se poate intimpla si spui " Mai rau de atit, ce poate fi?". Si mai este ceva. O plimbare din asta nu faci in fiecare luna. Stringi din bu-cu-cu-ru-cu-cu, cheltui niste "maruntis" si asta e. Dar ramii cu niste amintiri... Sa-ti spun o "hoinareasca". Asta vara in marea hoinareala eram la Bicaz. Dany-oldmoto a venit de la Siret (aprox. 2ookm) cu masina numai sa se intilneasca cu noi, sa n-e cunoastem. Crezi ca el este mai pe "roze" decit noi? Tot amarit e si el. S-au noi care eram in "hoinareala" sintem pricopsiti? Tot asa, treaba cu bu-cu-ru-cu-cu strins, si hai la drum. Ce va fi, va fi. Tine cont de dictonul ala latin, Norocul i-i favorizeaza pe cei indrazneti. Numai bine.

voi face tot posibilul sa vin...macar o parte dindrum....am fugit sa reglez motorul...

vorbim.....bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi face tot posibilul sa vin...macar o parte dindrum....am fugit sa reglez motorul...

vorbim.....bafta!

hmmmm tentant !! Parca as veni si eu... Nu promit nimic. Daca am moto-ul pus la punct si bani de benzina cu toata placerea vin...eventual ma intalnesc cu Kta_bmx la ploiesti si de acolo vedem noi...Inca odata va zic ca nu promit nimic. Nu de alta dar nu as vrea sa incurc pe nimeni. Va salut si apreciez initiativa !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repet intrebarea ca nu a spus nimeni nimic in legatura cu asta.... "am un prieten cu un Bandit 400 care vrea sa vina si el! Ma gandesc ca nu va deranjeaza!?? biggrin.gif"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ... "dumneata" mergi?

Evenimentul este in sine, organizarea facuta de cei de la Seawolves Bikers Fest - Mamaia 2009, eu am dorit sa sa modific putin traseul, in ideea de a imbina utilul cu placutul. Gandind ca este mai placut sa hoinaresti, decat sa "zaci" trei trei zile intr-un camping. Am redus timpul petrecut in mamaia. Astfel m-am gandit la: mizil-buzau-braila-macin-mamaia ca traseu cu trecere dunare cu bac catre macin, popas la cort zona mizil-buzau(prima seara), muntii macinului(seara urmatoare) si ultima in camping la mamaia, unde ne vom intalni cu rocknroll, mendoza & seawolves si cu care vom petrece o seara impreuna. Sper ca si vremea, va fii excelenta! Traseul la intoarcere, vom hotara atunci! Acest traseu(6-700 km) poate fii modificat functie de preferintele grupului, varietatea face ca aceasta hoinareala sa fie foarte atractiva. Pana acum sigur sunt: eu, bubaq, costibmw cu sotia(cu nipre) si pedros (planeta 5), toti plecam din bucuresti pe 29(vineri dupa amiaza), probabil vi si tu si red baron, si ar mai fii o motociclista din craiova(inca nu stim), am v-bit deja cu baietii. Poate participa ori cine, fara retinere, se poate alatura grupului oriunde pe traseu, poate posta intentia si un nr de telefon prin care putem tine legatura. Popasurile fiind insotite de focuri de tabara, bere si gratare dupa necesitatile fiecaruia. In astfel de imprejurari costurile sunt minime, in principiu mai putin decat daca stai acasa(exceptand pretul benzinei). Toti avem corturi si cele necesare camparii, asta inseamna ca pot venii si persoane care nu detin cort, gratar, daca anunta din timp. Insa toti participantii trebe sa aiva schimburi pt cateva zile, haine de ploaie si obiecte de higena personala, cana, lanterne, o patura etc.

Astfel grupul este format deja, este deschis si pt alti participanti. Sper ca am atacat in mare toate informatiile pt cei interesati.

Eu personal am motorul facut bucati, sper(aproape sigur), sa-i fac proba la slanic pe 16, ..sa nu ratez berea lui pedros! :D :D Am terminat astazi cutia, mai am motorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care o sa fie viteza de croaziera,poate merg si eu cu cz-ul meu de 125

70-80 km/h deci nu e problema, ai putea sa vii.

Mai am ceva de spus: important e sa mergem nu sa stam, daca avem probleme tehnice pierdem timp, dupa aia intram in criza de timp si, din pacate, sintem stransi de timp, deci cine vine ar trebui sa fie sigur ca motocicleta lui poate face 1000 km fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
deci, azi 22 mai se ridica intrebarea: cine merge? eu si cristi mergem. altcineva?

Eu ma retrag , probleme si alte chesti etc. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci, azi 22 mai se ridica intrebarea: cine merge? eu si cristi mergem. altcineva?

eu! + un prieten cu Bandit 400

Editat de "Fanes"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au mai ramas fix 4 zile! Trebe stabilit traseul( care oricum nu conteaza atata timp cat toti vom pleca din bucuresti), credeam ca posteaza cei din mizil... Ma gandeam sa plecam prin sud si sa facem invers traseul, invers fata de cel propus anterior, adica mare apoi munte... mai discutam si hotaram atunci, fuctie si de vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au mai ramas fix 4 zile! Trebe stabilit traseul( care oricum nu conteaza atata timp cat toti vom pleca din bucuresti), credeam ca posteaza cei din mizil... Ma gandeam sa plecam prin sud si sa facem invers traseul, invers fata de cel propus anterior, adica mare apoi munte... mai discutam si hotaram atunci, fuctie si de vreme.

 

mie imi este indiferent ! macar sa plecam...sa mergem, nu sa stam! am incercat sa va sun azi!? :)

Editat de "Fanes"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca ma bag...nu am atata baza in motoreta si nu vreau sa va creez probleme pe drum...am sa incerc sa merg direct la constanta pe drumul vechi pe urziceni...cine se mai baga astept comuniste ca cei care merg de aici din ploiesti au numai motoare in 4T...

Fanele pan' la urma mergi pe traseul de 1000 de km?...

numai bine!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca ma bag...nu am atata baza in motoreta si nu vreau sa va creez probleme pe drum...am sa incerc sa merg direct la constanta pe drumul vechi pe urziceni...cine se mai baga astept comuniste ca cei care merg de aici din ploiesti au numai motoare in 4T...

Fanele pan' la urma mergi pe traseul de 1000 de km?...

numai bine!!! :)

 

da eu aleg drumul mai lung...vreau sa ma vad si eu alte zone din tara ca de drumul prin urziceni - slobozia m-am saturat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si nu vreau sa va creez probleme pe drum...am sa incerc sa merg direct la constanta...

ok, ai ocazia s-o testezi pana acolo, apoi la intoarcere poti veni cu noi(cu increderea consolidata)...

Cam asa va arata traseul, de-a lungul dunarii si tarmul marii, doua treceri cu bacul, ostrovul si muntii macinului, dealurile si padurile prahovei. Traseul nu-i greu, drumurile relativ bune, pante usoare, privelisti atragatoare, corturi si focuri de tabara, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, ai ocazia s-o testezi pana acolo, apoi la intoarcere poti veni cu noi(cu increderea consolidata)...

Cam asa va arata traseul, de-a lungul dunarii si tarmul marii, doua treceri cu bacul, ostrovul si muntii macinului, dealurile si padurile prahovei. Traseul nu-i greu, drumurile relativ bune, pante usoare, privelisti atragatoare, corturi si focuri de tabara, etc...

 

cel mai bine...oricum ne auzim la telefoane...

numai bine!!! :)

Editat de iuli-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...