Sari la conținut

Spray pt umflat/lipit camera gaurita


Postări Recomandate

Auzisem parerile unora conform carora la camere (tubetype) face figuri. Altii zic ca merge dar arunci camera dupa aia (nu m-ar interesa ca o arunc daca m-ar scoate din cacao pe moment in vreo padure ceva).

Deci care o fi adevarul? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzisem parerile unora conform carora la camere (tubetype) face figuri. Altii zic ca merge dar arunci camera dupa aia (nu m-ar interesa ca o arunc daca m-ar scoate din cacao pe moment in vreo padure ceva).

Deci care o fi adevarul? :baldy:

 

Io am incercat la XR, la roata din spate si a tinut fix 1 km. E drept ca era o gaura destul de mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a tinut vreo 50 km pe macadam si dupaia s-a muiat.... eu am trecut la musse

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am incercat la XR, la roata din spate si a tinut fix 1 km. E drept ca era o gaura destul de mare.

 

ce sa inteleg prin gaura "destul de mare" ? o gaura de cui .. sau mai mare ?

 

Mersi de raspunsuri :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde de gaura si cine a provocat-o sau daca e taietura ...la noi cam 60% din cazuri a tinut fara probleme

 

camera se poate utiliza dupa :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Circumferinta este lungimea cercului ( 2*pi*raza sau pi*diametrul), eu zic ca te vrei sa spui ca diametrul gaurii era 2mm....................sau?

 

 

Pffff...diametrul. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost impreuna cu amic prin padure unde a luat un cui in roata de pe spate si a ramas pe janta.Am folosit un spray de pana care a umflat roata dar nu a astupat gaura...tot se mai auzea rasufland usor.Totusi a tinut pret de 15-20 km pana la prima vulcanizare.De precizat ca am lasat cuiul la locul lui pana la vulcanizare(lucru care se pare ca nu ar fi trebuit sa-l facem,pe instructiuni scria sa-l scoti si apoi sprayul).Nu a stricat camera sau altceva ....si una peste alta si-a facut treaba.Pe mine m-a convins si mi-am luat si eu unul :moto: .Atasat ai doua poze cu amicul si cuiul din roata

post-19896-1241619906_thumb.jpg

post-19896-1241619963_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe unde pot gasi , si daca imi puteti spune cam cat costa , saptamana trecuta mam ales cu un cui in roata :wacko: si culmea ca de fiecare data dau de belele tot departe de casa :moto:

multumesc :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe unde pot gasi , si daca imi puteti spune cam cat costa , saptamana trecuta mam ales cu un cui in roata :) si culmea ca de fiecare data dau de belele tot departe de casa :moto:

multumesc :wacko:

 

Mersi de poze :wacko:

 

Eu am facut poza aia in Carrefour, dar sunt sigur ca gasesti pe la orice magazin mare care are un raion de auto, sau la magazinele moto specializate, am vazut ca aveau si ceva tuburi mai mici.

 

Din cate tin minte tubul ala din poza costa vreo 40 lei (40 si ceva .. nu mai stiu exact), iar tubul mai mic din magazinul specializat pe MOTO costa aprox 35 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca pretul in supermarket e mai mic decat tineam eu minte :angry:

 

HOLTS (400ml) = 23,90lei (Carrefour)

 

AEROSOL(300ml) = 19lei (Real)

 

iar ala de la magazinul moto, era un tub albastru mai mic decat asta de 300ml .. si costa mult mai mult.

 

Eu maine o sa-mi iau un HOLTS, ca ala pare cel mai ok.. sper totusi sa nu am nevoie de el.

post-6540-1241726184_thumb.jpg

post-6540-1241726207_thumb.jpg

Editat de ovisopa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am avut eu foarte recent pana pe spate si un coleg mi-a dat spray-ul lui. Si-a facut treaba si roata e bine umflata si azi. Aveti grija si nu bagati tot spray-ul (mai ales cei cu enduro). Probabil cantitatea totala e ptr o roata auto. Intii aduci roata cu valva sus si bagi spray direct. E bine ca cineva sa 'verifice' (prin apasare pe cauciuc) presiunea pneului cit timp bagi spray, asta ca sa nu umfli cauciucul prea tare (la enduro conteaza). Dupa asta dai o tura usor sa se distribuie spuma in interior.

In Iasi, am vazut produsul la 15-18 RON si cred ca are cam 200-250 ml. Oricum, pentru moto iti ajunge un spray mai mic si nici nu-ti ocupa loc mai mult.

Editat de vapi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...