Sari la conținut

Aventuri de 1 mai 2009


Postări Recomandate

Scrieti aici cum ati petrecut de 1 mai alaturi de motociclete.

asi vrea sa incep prin a descrie ruta mea.am plecat la 7 din Oltenitza ,am parcurs 40 km si neam oprit la Dunare ,la vreo 10 km de Dorobantu(motociclisti impatimiti din zona ai pescuitului banuiesc ca cunosc zona),la intoarcere am avut surpriza de a vedea un comvoi de motociclete (amestecate)ultima fiind un nipru ,banuiesc ca era MAD MAX,cea ce ma surprins foarte tare .noi am fost cu o tula,2 voshoduri,un mz etz 150 o yamaha tenere siun scuter.Asi dori sa vad cum ati petrecut si voi,si rutele voastre(banuiesc ca mult mai lungi decat a mea)va salut pe toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti tare baby!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu nu mi-asi fi dorit sa fiu in locul tau,barem a iesit ceva?

 

poate ca nici eu nu mi-as fi dorit sa fac asta de UNU Mai, insa pasiunea este pasiune si cred ca pentru dumnealui a fost o placere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de 1 mai nu am mers si nu voie merge undeva ever!

de 2 mai, drum liber nici o conserva, nici o mobra, am facut conjurul Salajului si Bihorului.

nu pot descrie senzatia de a fi pe drum de unu singur(si cu doamna in spate) fara conserve, cu toate ca drumul a fost mai mult decat oribil insa a compensat peisajul!

 

asta! :baldy: si asta...

in stadiul asta eram si eu acu 2 ani si imi mincam unghiile cind vedeam mobre cu bagajele atirnate pe ele.

 

asta! :wacko: si asta...

ce bine da alternatorul, si sunt convins ca este si bun pe cit de frumos e!

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

Cristi, in poza asta vad ca ai astupat stuturile alea laterale la carburatoare. ajuta la ceva?

 

PS nu sunt singurul care a petrecut 1 mai murdar de oloi pe degetele :moto:

post-13243-1241543709_thumb.jpg

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut cristi!

esti tare!

acum ma intreb cum ai calculat cat sa iei din volanta aia.....adica parca imi aduc aminte ca jurai pe toti sfintii ca nu se pune problema unei eventuale usurari a volantei.....lalala....si acuuum hopa si matale.....

ai razuit-o putintel asa...., dupa o intreaga polologhie pe tema volantei mele din bucatarie ai trecut cumva la fapte......

nu e frumos ce faci!

Rusiniica!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut cristi!

esti tare!

acum ma intreb cum ai calculat cat sa iei din volanta aia.....adica parca imi aduc aminte ca jurai pe toti sfintii ca nu se pune problema unei eventuale usurari a volantei.....lalala....si acuuum hopa si matale.....

ai razuit-o putintel asa...., dupa o intreaga polologhie pe tema volantei mele din bucatarie ai trecut cumva la fapte......

nu e frumos ce faci!

Rusiniica!!

daca nu ma insel eu va cam abateti de la subiect...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti tare baby!

:moto: thak you, e vedem pe 30...

 

... insa pasiunea este pasiune si ...

...pe 16 la slanic, voiam sa vin cu motorul, asa ca am lasat pasiunea deoparte si am trecut la treaba!

 

...ce bine da alternatorul, si sunt convins ca este si bun ...

..600W/14V... (agata'l pe rocknroll)

 

...vad ca ai astupat stuturile alea laterale la carburatoare. ajuta la ceva?

Nu sunt decat partial astupate. Tevile alea fac legatura camerei de nivel constant cu exteriorul. Fara ele vaporizarea benzinei ar influenta nivelul ei din camera.

 

salut cristi!

esti tare!

acum ma intreb cum ai calculat cat sa iei din volanta aia.....adica parca imi aduc aminte ca jurai pe toti sfintii ca nu se pune problema unei eventuale usurari a volantei.....lalala....si acuuum hopa si matale.....

ai razuit-o putintel asa...., dupa o intreaga polologhie pe tema volantei mele din bucatarie ai trecut cumva la fapte......

nu e frumos ce faci!

Rusiniica!!

:wacko: ..a aruncat unu'o soparla s'ai prinso nemestecata. Se vad in foto si volanta si placile de presiune cu discurile montate, destul de clar! Unde vezi tu modificari? Apoi cand sustin principial un detaliu tehnic, nu revin asupra lui! Daca as fii avut dubii nu comentam la acea vreme.

Juramine?? sfinti?? Sau scriem ca sa scriem!!! Te potolisi o vreme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ma insel eu va cam abateti de la subiect...

...off topic...de bre ce sa-i faci asta e cei mici tre sa taca,,,,,,ce daca e topicul tau....

 

on....de 1 mai am sarbatorit prin munca,,,chiar si 2 mai,si asta fortat de imprejurari :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...