Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

salutare

am si eu o mare intrebare despre bujii'

 

ce diferenta este intre modelul CR9E si CR9EK

daca este vreuna care sunt mai bune pentru B6

vreau sa schimb bujiile si nu stiu de care sa iau.

multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare

am si eu o mare intrebare despre bujii'

 

ce diferenta este intre modelul CR9E si CR9EK

daca este vreuna care sunt mai bune pentru B6

vreau sa schimb bujiile si nu stiu de care sa iau.

multumesc mult!

 

Eu am CR9EK si diferenta e K-ul ala.Are 2 ploti fata de CR9E simplu.Acum nu stiu care e mai buna pt. B6.

 

Cauta pe situl NGK sa vezi care trebuie pt. B6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri am avut ginion si tot odata noroc ,am avut accident eu nu am patit nimic spre mirarea tuturor dar "iubi" a cam suferit, as avea nevoie de niste piese cum ar fi capacele de la motor(stanga,dreapta),bordu(ceasurile si panou cu semnalizari),aripa,maneta de la ambreaj .Astep ideile voastre de unde as putea sa le cumpar,multumesc

Pt cine are nevoie de manual il pot da prin mes dixi011 tel 0742936145

Editat de tdy83
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

am si eu o mare intrebare despre bujii'

 

ce diferenta este intre modelul CR9E si CR9EK

daca este vreuna care sunt mai bune pentru B6

vreau sa schimb bujiile si nu stiu de care sa iau.

multumesc mult!

 

Daca mai ai rabdare pana pe 3-4 oct... aduc eu bujii NGK Iridium pt Bandit 600 (si multe alte motorete). Aici ai linku catre anuntul meu. /index.php?...=135393&st= Se numesc CR9EIX si costa 160 Ron la mine, cu transport inclus.

 

Eu am din astea pe Bandit de vreo 8000 de km si merg ca unse. Sunt peste cele clasice la toate capitolele.

 

 

@ tdy83: sorry to hear that. Cam multe ai paradit. :lol: Cel mai scump o sa fie bordu. Chiar si SH nu prea am vazut sub 200 de euro. De ex... http://bike-teile.de/index.php?seite=einze...p;teilid=367743 De aceea, daca curentul streetfighter nu ti se pare repulsiv... ai putea opta pt un bord modern, digital (Louis), combinat cu un far mai agresiv. Daca ai posibilitatea sa cumpere cineva pt tine din germanica si sa ti trimita marfa, tell me smth... pt ca cunosc ceva siteuri cu piese SH la preturi f bune si poze cu descriere a starii de uzura a pieselor. De ex. www.bike-teile.de

 

Spor la reparat si bine ca nu ai tu nevoie de mecanic. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai ai rabdare pana pe 3-4 oct... aduc eu bujii NGK Iridium pt Bandit 600 (si multe alte motorete). Aici ai linku catre anuntul meu. /index.php?...=135393&st= Se numesc CR9EIX si costa 160 Ron la mine, cu transport inclus.

 

Eu am din astea pe Bandit de vreo 8000 de km si merg ca unse. Sunt peste cele clasice la toate capitolele.

@ tdy83: sorry to hear that. Cam multe ai paradit. :lol: Cel mai scump o sa fie bordu. Chiar si SH nu prea am vazut sub 200 de euro. De ex... http://bike-teile.de/index.php?seite=einze...p;teilid=367743 De aceea, daca curentul streetfighter nu ti se pare repulsiv... ai putea opta pt un bord modern, digital (Louis), combinat cu un far mai agresiv. Daca ai posibilitatea sa cumpere cineva pt tine din germanica si sa ti trimita marfa, tell me smth... pt ca cunosc ceva siteuri cu piese SH la preturi f bune si poze cu descriere a starii de uzura a pieselor. De ex. www.bike-teile.de

 

Spor la reparat si bine ca nu ai tu nevoie de mecanic. :)

 

 

emppu nici nu imi mai fac probleme atunci

astept sa vii si imi trimiti si mie un set

multumesc anticipat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de Louis care mi se pare in general scump, incearca pe forum la vanzari/accesorii, era cineva care din cite imi aduc aminte aducea de pe ebay.it.Daca nu gasesti aici poti incerca si pe ebay.com dar dureaza pe putin 1 luna sa ajunga piesele in .ro Succes la reparatii.

 

 

Vineri am avut ginion si tot odata noroc ,am avut accident eu nu am patit nimic spre mirarea tuturor dar "iubi" a cam suferit, as avea nevoie de niste piese cum ar fi capacele de la motor(stanga,dreapta),bordu(ceasurile si panou cu semnalizari),aripa,maneta de la ambreaj .Astep ideile voastre de unde as putea sa le cumpar,multumesc

Pt cine are nevoie de manual il pot da prin mes dixi011 tel 0742936145

Editat de nhoria
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

emppu nici nu imi mai fac probleme atunci

astept sa vii si imi trimiti si mie un set

multumesc anticipat!!!

 

Ok. Atunci iti "rezerv" 1 set. La inceputul lunii i le vei putea implanta hotului. :lol: Daca mai vrea vreun Bandit (de 600) dintre voi bujii din astea spuneti ceva si va trimit prin curier in pachet comun pe adresa unuia dintre voi. In cazul acesta pretul unui set scade la 150 Ronica. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bujii pt 400 daca ar fi cred ca ma inscriu eu, astept reply sau pm ca nu sunt sigur daca sunt astea:

CR8EK sau CR8EIX

Oricum sunt super interesat de un set si sunt de cuvant cand cumpar

 

Multmesc anticipat pt raspuns!

Editat de maxx40
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bujii pt 400 daca ar fi cred ca ma inscriu eu, astept reply sau pm ca nu sunt sigur daca sunt astea:

CR8EK sau CR8EIX

Oricum sunt super interesat de un set si sunt de cuvant cand cumpar

 

Multmesc anticipat pt raspuns!

 

Sorry. La asta micu nu sunt precum la 600. Nu am CR8EIX. In schimb gasesti sigur la Louis... la 13 euro / buc iridium. Sau la 10 euro clasice. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi lipseste o greutate de la manerul din stanga al ghidonului. Motocicleta este cea de la profil si greutatea e cea stock. De unde iau asa ceva ca arata naspa fara? ;)

 

Le am eu pe cele stock de pe B6le meu Kult (1st gen). Cred ca-s identice. Tre sa ma uit la ele ca nu mai stiu daca mai au si in ce stare sunt gumele alea care intra in ghidon. Parca sunt si un pic decolorate, insa intacte, nepolizate. :) Iti pot trimite un capat moca dar prin curier ca nu am timp si chef si nervi de Posta Romana :lol: . Celalalt il tin in caz ca are nevoie alt Bandit de el. :)

 

Edit: Acum vad ca ai carnet din 2007 si o motoretea, prima banuiesc, nu chiar slabuta. Grija mare ca arata inofensiv dar e un lup in piele de oaie care te poate surprinde si dupa mii de km. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Mai aveti loc de inca un Bandit in club? :finger:

bine ai venit!!

sper sa reluam intalnirile de la casa poporului

eu am tot fost pe acolo dar ..... nu prea s-a mai aratat nimeni

vreau sa precizez ca a mai fost si amicul meu cel cu bandit albastru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare care e diferenta intre gn 77 A si gn 77 B si bordu de bandit din 2003,2004 si potriveste la '97 ma refer la varianta N :finger:

 

GN 77 A nu mi spune nimic. Bordul de pe Pop nu merge pe Kult. Printre altele mai ales datorita faptului ca Pop are kilometraj digital iar vitezometrul are senzor la cutie, nu la roata fazta precum Kult-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intretinerea nu e deosebita de alte motociclete. 600 sau 1200?

-placute frana fatza, 2 seturi a cam 80ron.

-un kit de lant e intre 100-140 euro

-gume dupa buget

-filtru de aer de la 50 ron

-filtru de ulei mann 30 ron, kn 50-60 ron

-ulei 3.5L, deci bidon de 4, pret in functie de marca

-gumele la fel

 

cam astea sunt consumabilele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nou sunt si eu posesor al unui B4, in concluzie ma alatur si eu voua :blink:

 

Am o mica problema!

Ma intereseaza urgent achizitia unui vitezometru de B4.

Cine poate sa ma ajute astept informatii sau oferte PM!

Va rog sa ma ajutati ca sunt nou in bransa si nu stiu unde si la cine sa caut!

Editat de maxx40
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

referitor la ulei, i-am bagat ultima data un motul 7100 10w40 si am facut vreo 5500 km pana in prezent. As cam vrea sa il dau afara pe asta si sa ii pun un alt ulei. Ma uitam la Motorex pentru ca nu stiu daca mai apuc sa mai fac inca 2000 km si il bag la iernat, dupa care cand il scot am inteles ca iar trebe schimbat uleiul.

 

acum va intreb pe voi ce parere aveti de Motorex ca eu sincer am auzit numai lucruri bune in ciuda faptului ca este ieftin :blink:

 

merita sa ii bag motorex pentru 2000 km ?

cine vinde ulei d-asta ? indrumati-ma si pe mine

 

merci :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...