Jump to content
Sign in to follow this  
hot_wheel

Banditmania

Recommended Posts

La turatii mici, in functie de cat de tare trag de acceleratie. Trag foarte putin de acceleratie merge, dar in orice treapta. o sa verific zilele astea bujiile, fisele si bobina.

Cand se accelereaza intervine un surplus de benzina. O bujie veche nu mai suporta amestec bogat asa ca... Daca nu stii istoria bujiilor, schimba. De aici pleci, dupa aceea ... sa speram ca nu este altceva. La 19000 km (daca sunt reali !!!) cred ca nu au fost schimbate niciodata. Se schimba la 12000 km, dupa carte.

Succes

Salutare, am nevoie de ceva piese bandit 600 n din 1996-1999 , mai exact bord si far. intreb pentru un prieten care si-a accidentat banditul.Daca aveti aceste piese sau cunoasteti pe cineva care dezmembreaza un bandit raman dator cu o bere.

Ma puteti contacta la 072.072.19.69 sau pe prietenul meu la 0728.746.497. Multumesc anticipat, ride safe banditilor! 

Edited by banditbiker82

Vă salut,

Din păcate am vândut Banditul, an 97 (aveam 3 motorete, prea multe cheltuieli) și mi-a rămas suportul de top case. Mai jos link către olx.

https://www.olx.ro/oferta/suport-top-case-suzuki-bandit-gsf-600-94-99-IDcGoN4.html

Drumuri uscate și frumoase vă doresc.

Va salut!

Sunt proaspat detinator al unui Suzuki GSF 600 din 2000 de 600cc si am o problema cu el care a aparut astazi dupa 5 luni de la achizitie.

Problema este ca atunci cand sunt cu pasager la viteze mici ( 10-20km/h) pana la oprirea de tot a mobrei, indiferent daca sunt in trapta 1 sau neutru, se aude un zgomot ciudat din zona lantului, ca un fel de pocnituri continue, uneori se aude, uneori nu dar astazi am vazut ca problema a fost pe toata perioada calatoriei.Daca sunt singur pe mobra fumctioneaza normal, nici un sunet.

A mai intampinat cine astfel de problema?

Multumesc frumos, o seara buna si asfalt uscat !👍🏍

Salut! Sa fie lantul prea intins? 

Salut! Si eu tot la asta  ma gandesc..dar jocul lantului este corespunzator (zic eu..) iar pana acum nu mi s-a intamplat pentru ca nu e prima data cand iau pasager. O sa revin cu cateva poze.

Multumesc frumos !

Mergi la un mecanic corect, care sa se uite la lant, daca este corect intins dar, mai ales la uzura lui si a pinioanelor, daca dintii sunt "aplecati", stie el... Chiar daca reglezi corect intinderea lantului atunci cand ai pasager lantul devine prea strans (distanta dintre pinion si foaie/roata spate se mareste). Incearca sa slabesti un pic lantul si vezi daca se atenueaza zgomotul (cand este prea strans pentru uzura lui se "agata" urmatorul dinte) Daca da... te paste un schimb de "kit lant". Asta este parerea mea... de la distanta. Cel mai bine... mecanic priceput.

Multumesc frumos pentru sfaturi, o sa ma duc sa lamuresc problema 😊

Seara buna sa aveti !