Sari la conținut

Ajutor pt identificare


jack0088
 Share

Postări Recomandate

Merci . Pacat.

Am crezut ca e roman !

speram sa iau ceva relatii

:what:

 

 

 

 

 

Pentru cine e mai ager la privire,cutia si grupul sunt de simson,sau de ce ?!

:what:

da cutia si diferentialul sunt de simsonin rest ce se vede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

stiu un tip care a pus un motor VW aircooled pe cutie+grup de simson cu o flansa adaptoare, jumate din arcurile din ambreiajul broastei scoase, fatza (inclusiv o parte din cadru) de pe ceva IJ (planeta parca) o ducea la intalniri intr-o duba (tot VW). este pe undeva intr-un topic o poza cu contraceptia! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine e mai ager la privire,cutia si grupul sunt de simson,sau de ce ?!

:what:

 

Cutie de Simson,da,cu flansa de adaptare.

 

Daca nu se grabeste prietenul tau cu motorul ala de vw 1,6,cred ca pana la urma am sa-l inghesui eu intrun cadru taiat de r35,sa vad ce-o iesi.

 

Au reusit si altii.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cutie de Simson,da,cu flansa de adaptare.

 

Daca nu se grabeste prietenul tau cu motorul ala de vw 1,6,cred ca pana la urma am sa-l inghesui eu intrun cadru taiat de r35,sa vad ce-o iesi.

 

Au reusit si altii.

 

 

Mare pacart de cadru ! :D

 

Pe mine ma tenteaza varianta '"poloneza"', ca eu am deja un motor boxer ca ala din clip .

 

Cat despre ce are de gand colegu', asta nu am idee,de cand i-am dat nr. de tel. nu mai stiu nimic.Sper ca n-a iesit ceva nasol, nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu,nu,stai linistit,omul mi s-a parut ok,numai ca probabil e prins cu treburi.Eu nu ma grabesc oricum si daca mai are interes,cu siguranta ma va contacta.

Sigur ca e pacat de cadru,numai ca ce s-o putut strica pe el s-a stricat deja,adica i-au modificat spatele.Pe mine unul nu ma tenteaza sa refac acea zona,mai ales ca stiu ca nu va iesi niciodata cum a fost.In plus e numai bun de pus un motor mare pe el ptr. ca nu are delimitare intre zona motor/cutie vit. si roata de spate si ar fi suficient loc de jonglare acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai cu niste roti de Ij, poate stie cineva de la ce or fi.

 

6946651580_e6a04c7da3_b.jpg

 

6946651484_16115f1ff6_b.jpg

 

 

 

 

 

 

6946651668_3300ec98b2_b.jpg

 

6946651740_7c47643242_b.jpg

 

 

 

Si o juma de rezervor.

 

post-263-0-64439000-1334944236_thumb.jpegpost-263-0-18720300-1334944243_thumb.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

Jumatea de rezervor e de Puch S4 sau GS, anii 40, iar prima roata este de Indian.

 

 

A doua roata stie cineva?

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ajutor identificare Ceas :

 

Salut! Ceasornicul provine de la o utilitara GAZ, model 63 sau 69 ( stramosii IMS-ului ). Am avut un GAZ 69. Daca te intereseaza, am un ceas vitezometru identic in perfecta stare, cred ca si alte elemente de la bord.

Numai bine!

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma poate ajuta cineva cu identificarea motocicletei ?

ironia a facut ca dunga ceea a gardului sa cada fix pe mijlocul siglei,poza e facuta de departe si nu a putut sa mearga mai aproape de gard -motorul e in Livada,sau ceva de genul,intr-o curte cu vechituri

forum.jpg

forum2.jpg

Editat de dani_rosu5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci de raspunsul rapid

inca o chestie legata de motoreta asta-ce pasi trebuie parcursi pentru a putea circula cu ea? din putinele informatii despre ea,cred ca are 48cc

nu ma refer la reconditionare :grinbandit: ma intereseaza partea cu inmatriculatul & co-trebuie inmatriculata? are nevoie de acte? intreb toate astea deoarece un prieten este tentat sa o cumpere,dar nu vrea sa o tina in vitrina;cele mai mari sanse is ca motorul nu are acte........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci de raspunsul rapid

inca o chestie legata de motoreta asta-ce pasi trebuie parcursi pentru a putea circula cu ea? din putinele informatii despre ea,cred ca are 48cc

nu ma refer la reconditionare :grinbandit: ma intereseaza partea cu inmatriculatul & co-trebuie inmatriculata? are nevoie de acte? intreb toate astea deoarece un prieten este tentat sa o cumpere,dar nu vrea sa o tina in vitrina;cele mai mari sanse is ca motorul nu are acte........

Poti sa o inmatriculezi lejer pe primarie cu numar galben. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Actele necesare înregistrării scuterelor, mopedelor Âşi motoretelor

Condiții tehnice: capacitatea cilindrică max. 50 cm

Viteză max. 45 Km/h

Putere max. 4 kw - numai pentru vehihulele electrice

 

1.FIÂŞĂ DE ÎNREGISTRARE

- Se completează de către solicitant,scris la maÂşină sau la calculator , datele despre deținător (A) Âşi datele despre vehicul (B)

 

2.ACTUL DE IDENTITATE AL SOLICITANTULUI (în original Âşi copie pentru persoane fizice)

- CERTIFICATUL DE ÎNMATRICULARE AL SOLICITANTULUI (în original Âşi copie pentru persoane juridice, însoțit de delegație tip)

 

3.ACTUL DE PROPRIETATE ASUPRA VEHICULULUI (în original Âşi copie)

 

4.DOVADA EFECTUĂRII INSPECĂIEI (în original Âşi copie) - pe care să se menționeze că vehiculul este apt de a circula pe drumurile publice Âşi nu prezintă pericol pentru participanții la trafic.

 

5.CARTEA DE IDENTITATE A VEHICULULUI (în original Âşi copie)

 

6.DOVADA PLĂĂII TAXEI DE ÎNREGISTRARE(în original Âşi copie)

- În valoare de 40 RON, plătită în contul RO92TREZ70121360250-01, deschis la Direcția de Impozite Âşi Taxe Locale Sector 1.

 

7.DOVADA PLĂĂII CONTRAVALORII CERTIFICATULUI DE ÎNREGISTRARE (în original Âşi copie )

- În valoare de 24 RON, plătită în contul RO92TREZ70121360250-02, deschis la Direcția de Impozite Âşi Taxe Locale Sector 1.

 

8.DOVADA PLĂĂII CONTRAVALORII PLĂCUĂEI CU NUMĂRUL DE ÎNREGISTRARE (în original Âşi copie )

1.Plăcuțele cu numerele de înregistrare Âşi certificatele de înregistrare se înmânează personal solicitantului sau delegatului acestuia.

 

9.DOVADA PLĂĂII CONTRAVALORII ASIGURĂRII OBLIGATORII A VEHICULULUI PENTRU MINIM 6 LUNI

 

Astea sunt de la Bucuresti, dar valabile in toata tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motor necunoscut. Jap, Mag sau Ajs?

 

post-263-0-40696200-1337450073_thumb.jpgpost-263-0-46470000-1337450077_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Mda, se pare ca este un AJS.

 

Eu am centrat, eu am dat cu capul si nemtii si finlandezii mi-au raspuns, informati cotropitorii astia.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Actele necesare înregistrării scuterelor, mopedelor Âşi motoretelor

Condiții tehnice: capacitatea cilindrică max. 50 cm

Viteză max. 45 Km/h

Putere max. 4 kw - numai pentru vehihulele electrice

 

1.FIÂŞĂ DE ÎNREGISTRARE

- Se completează de către solicitant,scris la maÂşină sau la calculator , datele despre deținător (A) Âşi datele despre vehicul (B)

 

2.ACTUL DE IDENTITATE AL SOLICITANTULUI (în original Âşi copie pentru persoane fizice)

- CERTIFICATUL DE ÎNMATRICULARE AL SOLICITANTULUI (în original Âşi copie pentru persoane juridice, însoțit de delegație tip)

 

3.ACTUL DE PROPRIETATE ASUPRA VEHICULULUI (în original Âşi copie)

 

4.DOVADA EFECTUĂRII INSPECĂIEI (în original Âşi copie) - pe care să se menționeze că vehiculul este apt de a circula pe drumurile publice Âşi nu prezintă pericol pentru participanții la trafic.

 

5.CARTEA DE IDENTITATE A VEHICULULUI (în original Âşi copie)

 

6.DOVADA PLĂĂII TAXEI DE ÎNREGISTRARE(în original Âşi copie)

- În valoare de 40 RON, plătită în contul RO92TREZ70121360250-01, deschis la Direcția de Impozite Âşi Taxe Locale Sector 1.

 

7.DOVADA PLĂĂII CONTRAVALORII CERTIFICATULUI DE ÎNREGISTRARE (în original Âşi copie )

- În valoare de 24 RON, plătită în contul RO92TREZ70121360250-02, deschis la Direcția de Impozite Âşi Taxe Locale Sector 1.

 

8.DOVADA PLĂĂII CONTRAVALORII PLĂCUĂEI CU NUMĂRUL DE ÎNREGISTRARE (în original Âşi copie )

1.Plăcuțele cu numerele de înregistrare Âşi certificatele de înregistrare se înmânează personal solicitantului sau delegatului acestuia.

 

9.DOVADA PLĂĂII CONTRAVALORII ASIGURĂRII OBLIGATORII A VEHICULULUI PENTRU MINIM 6 LUNI

 

Astea sunt de la Bucuresti, dar valabile in toata tara.

Se pare ca nu in toata tara.(vorbesc din experienta) :cheers:

Editat de etarulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Va rog o mana de ajutor din partea celor care cunosc, au avut, sau mai au asa ceva. Este un motoras in 4 timpi, capacitate cca. 200 cmc. pe care vroiam sa-l restaurez si sa-l pun in functiune. Ii lipsesc din pacate capacul dinspre ambreiaj (pe care se afla probabil si comanda acestuia), pistonul si boltul, sistemul de aprindere, dar dintre acestea capacul ambreiajului este cel mai important, restul se rezolva cumva.

Vroiam sa stiu in primul rand de la ce motocicleta provine exact. Sunt interesat sa-l completez cu piesele lipsa, eventual daca pot gasi si restul motocicletei pentru un proiect de restaurare, asa ca daca ma poate ajuta careva... Sunt deschis oricarei colaborari.

Numai bine!

Vlad

post-37232-0-35900300-1337784108_thumb.jpg

post-37232-0-19741300-1337784121_thumb.jpg

post-37232-0-10511300-1337784134_thumb.jpg

post-37232-0-74661000-1337784151_thumb.jpg

post-37232-0-15338100-1337784168_thumb.jpg

post-37232-0-33278900-1337784181_thumb.jpg

post-37232-0-48603500-1337784198_thumb.jpg

post-37232-0-89141200-1337784216_thumb.jpg

post-37232-0-56432300-1337784238_thumb.jpg

post-37232-0-65621100-1337784255_thumb.jpg

post-37232-0-74218700-1337784275_thumb.jpg

post-37232-0-18981000-1337784295_thumb.jpg

post-37232-0-88893500-1337784312_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...