Sari la conținut

Ajutor pt identificare


jack0088
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 787
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Leit Ciosi si Leana :))) Nu stiam ca le plac britanicele.

 

 

Mai degraba le placeau germanicele :P

 

Triumph TWN a fost fabricata la Triumph-Werke NĂźrnberg AG infiintata in 1896 de Siegfried Bettman.

Iar firma Triumph din Coventry England a fost infiintata in 1886 tot de germanul Bettman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posted 11 minutes ago

Salve!Zilele astea am mai gasit niste vechituri.Chiar nu stiu ce e cu piesa asta din fotografii.Multumesc tuturor celor care mi-au raspuns.Numai bine!

 

 

este o bomba cu ceas mic,deghizata in convertizor analitico-distructiv.Ai mare grija cu ea,face BUM cand ti-e lumea mai draga

Editat de CUXI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!Zilele astea am mai gasit niste vechituri.Chiar nu stiu ce e cu piesa asta din fotografii.Multumesc tuturor celor care mi-au raspuns.Numai bine!

tu ne testezi cultura generala?

mie mi se pare ca vine de la acelasi utilaj cu motoru de mai deunazi

vred ca e vorba de o carcasa de ambreiaj

am ghicit?

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ne testezi cultura generala?

mie mi se pare ca vine de la acelasi utilaj cu motoru de mai deunazi

vred ca e vorba de o carcasa de ambreiaj

am ghicit?

:cheers:

Salve!Nu am intentii ascunse,chiar ma intereseaza ce e cu piesa asta,de aceea va solicit ajutorul.Pentru motorul pus mai inainte am fost si am intrebat iar mosul.El zice ca e de la un camion mare,dar nu stie ce marca(se pare ca e din razboi).Piesa asta de acum nu are legatura cu acel camion.Are o carcasa din aluminiu,sa fie ceva de avion?Sper sa aflam curand,am mai intrebat si prin alte parti.Eu mai am in garaj un ventilator ciudat cu carcasa de aluminiu,care pare de la un avion american WW2.Tot in aceeasi ograda(cu carcasa de aluminiu) omul mai are niste piese de Hanomag diesel,in 2 cilindri.Le-a mostenit,nu prea stie ce e cu ele.Dar alte poze cu Hanomag-ul voi pune la topicul vechituri,ca sa nu deranjez aiurea.Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva la cine a ajuns aceasta struto-camila. Fostul proprietar mi-a zis ca a dat-o cuiva din Sibiu. Partea din fata (furca,far,semicadru,rezervor,ghidon)este de Puch iar motorul posibil de NSU 125 restul cadrului modificat in stil romanesc.

post-27079-0-32141500-1326268359_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Încearcă să iei legătura cu Osu Cosmin, nu mai Âştiu ce user are, dar avea mailul pe bikeshop.

 

 

Cosmin a fost primul pe care l-am contactat. Stia de motocicleta ( era cat pe ce sa o cumpere) dar nu stie la cine a ajuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce motoreta este asta ...este germana din 1964 dar nu am descifrat cum se numeste ....avea si motorul semi desfacut pe jos si un carburator Bing . Se afla la niste tigani cu fiare fechi din Bolintin Vale .Poze la motor nu am mai putut face ca mi s-a terminat bateria la tel :unsure:

post-29942-0-98139100-1326559244_thumb.jpg

post-29942-0-63018600-1326559296_thumb.jpg

post-29942-0-88342900-1326559319_thumb.jpg

Editat de ioneld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...