Sari la conținut

Laso Mah Dobrescule


fhchth
 Share

Postări Recomandate

bai din parrtea mea suspendama dama shi afra ca shi asha e cam seaca faza cu disutile astea pe aici shi in afara de citiva oameni restul sunt ca shi tzacalul de la mine care intra cu alte poze shi din astea ...hai mei suspendama ....dar o restaurare inseamna a reface motociclete cu piese originale sau replici in cel mai rau caz ...vzi cuv restaurare in dex sau "replici"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Basty, eu doar te-am rugat sa nu-i mai jignesti pe cei care nu gandesc precum o faci tu.

 

....mai bine taceai ....ceea ce spui te face la fel de prost ca shi numeroasele reviste care au pozat nortonul

 

La asta m-am referit.

 

Cat despre...

...O RESTAURARE e original doar motorul transmisia shi cutia ....deci va rog inainte de a va da cu parerea pls informativa .....

 

si mai tarziu vad ca zici ca...

restaurare inseamna a reface motociclete cu piese originale sau replici in cel mai rau caz ...

 

Ma bucur ca mi-ai urmat sfatul si ai cautat sensul cuvantului restaurare in dictionar.

 

Eu admir ceea ce faci tu, si am facut-o si la Brasov unde te-am vazut. Mi-a parut destul de rau cand, fiind de fata, ti s-a rupt cardanul.

Eu sunt convins ca e usor sa modifici o motocicleta daca ai pasiune, scule si vointa, dar in aceeasi masura stiu ca pentru a face ceva bun mai e nevoie si de altceva: putina stiinta.

Fara sa vreau sa te jignesc, dar uitandu-ma la felul in care scrii tu, nu cred ca ai foarte multa scoala (ma refer la teorie, care este baza unei practici reusite).

Cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati colegii, just cool down, adica linistiti-va, va rog.

Colegul basty, te rog sa intelegi ca daca nu nimeresti toate tastele de la calculator nu inseamna ca esti interesant. Toti admira elanul si interesul tau pentru restaurari sau alte giumbuslucuri moto, dar te rugam, de dragul discutiei si al placerii de a fi un grup moto civilizat, sa scrii ortografic si literar, corect. Char am dori sa ne intelegem unii cu altii.

Ca moderator al acestui gen de motociclisti nu am intervenit decit atunci cind se incing spiritele. Chiar daca chopperistii sunt imaginea motociclistului rebel, asta este o perceptie deformata de atitudini gresit abordate. Intre noi nu e nevoie de acest gen de atitudini. Deci, reveniti-va si continuati intr-un ton cit de cit inteligibil.

Deci basty, te rugam, inca odata, sa scrii inteligent si cit de cit documentat despre subiectele dorite. Iar ceilalti colegi te vor ajuta. Crede-ma ca si eu am fost ajutat la rindul meu de aceeasi.

Succes si spor la treaba! Si sunt cu ochii si urechile pe voi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Basty, eu doar te-am rugat sa nu-i mai jignesti pe cei care nu gandesc precum o faci tu.

 

 

 

La asta m-am referit.

 

Cat despre...

 

 

si mai tarziu vad ca zici ca...

 

 

Ma bucur ca mi-ai urmat sfatul si ai cautat sensul cuvantului restaurare in dictionar.

 

Eu admir ceea ce faci tu, si am facut-o si la Brasov unde te-am vazut. Mi-a parut destul de rau cand, fiind de fata, ti s-a rupt cardanul.

Eu sunt convins ca e usor sa modifici o motocicleta daca ai pasiune, scule si vointa, dar in aceeasi masura stiu ca pentru a face ceva bun mai e nevoie si de altceva: putina stiinta.

Fara sa vreau sa te jignesc, dar uitandu-ma la felul in care scrii tu, nu cred ca ai foarte multa scoala (ma refer la teorie, care este baza unei practici reusite).

Cam atat.

a :D)))))) nu eu vroiam sa zic din prima ca e original doar enginul shi cutie ...shi restul nu shi de aia il fac chopper dar s inteles altceva ...scuze pt jigniri....da ai dreptate ..cu parerile dar cind se zice la un norton cu roti de ij shi furca de cz shi custom restul ....restaurare ma cam supara shi eu zic ca nu e o parere ...ci doar o chestie neinteleasa....poate ai vrut sa zici altceva...k scuze inca o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati colegii, just cool down, adica linistiti-va, va rog.

Colegul basty, te rog sa intelegi ca daca nu nimeresti toate tastele de la calculator nu inseamna ca esti interesant. Toti admira elanul si interesul tau pentru restaurari sau alte giumbuslucuri moto, dar te rugam, de dragul discutiei si al placerii de a fi un grup moto civilizat, sa scrii ortografic si literar, corect. Char am dori sa ne intelegem unii cu altii.

Ca moderator al acestui gen de motociclisti nu am intervenit decit atunci cind se incing spiritele. Chiar daca chopperistii sunt imaginea motociclistului rebel, asta este o perceptie deformata de atitudini gresit abordate. Intre noi nu e nevoie de acest gen de atitudini. Deci, reveniti-va si continuati intr-un ton cit de cit inteligibil.

Deci basty, te rugam, inca odata, sa scrii inteligent si cit de cit documentat despre subiectele dorite. Iar ceilalti colegi te vor ajuta. Crede-ma ca si eu am fost ajutat la rindul meu de aceeasi.

Succes si spor la treaba! Si sunt cu ochii si urechile pe voi :D

nu prea ma cert ...de obicei aici a fost o mica neintelegere...shi cu scrisul ma straduiesc ca ma shi grabesc shi imi merge shi prost tastatura....:P)))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tii la informatiile de pe acest site cred ca o investitie intr-o tastatura noua si/sau buna ar fi un lucru pozitiv. E ieftina de tot. Gasesti la Metro. :D In rest numai de bine si keep it cool, man.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

desi 'h'-urile intre 's' si 'i' nu le baga automat tastatura ... probabil asemenea deprinderi sunt greu de dezbarat. dar articolul hotarat/nehotarat sau adverbul nu e optional de unde ideea ca defectiunile hardware nu pot 'motiva' absentele din catalog la orele de gramatica ... deci pe langa tastatura cumpara si un 'abc gramatical', te va scuti de o serie intreaga de neplaceri in viata !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...