Sari la conținut

29 - 30 mai din bucuresti spre mare


Filosofull
 Share

Postări Recomandate

Deci cine vine din buc la mare in weekend? eu nu stiu inca daca plec vineri dupa-amiaza sau sambata de dimineata, dar vin sigur; si as prefera drumul vechi, ca data trecuta, de 1 mai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi plecam sambata pe la 12 cel tarziu,sper. Tot pe drumul vechi, momentan suntem 3 motoare.

 

treceti prin Calarasi sau prin Drajna? viteza de croaziera? mai primiti unul cu pasager? :)

 

le: cort?

Editat de Voltaire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru intalnirea de la Constanta vrea cineva sa mearga de vineri dupamiaza 16,00 - 17,00 pe oricare din variantele de drum? Ofer si un loc la cort pe perioada intalnirii dar trebuie sa isi aduca sac de dormit si bineinteles sa ajute la montarea cortului :D . Dar daca ajuta la montarea cortului dau si o bere. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul va fi pe Oltenita Calarasi Ostrov si mai departe vedem prin dobrogea. Inca nu am facut partea aia de traseu :)

Viteza de croaziera in jur de 110-120 pe drum drept, si cam la limita in satele pana trecem cu bacul, ca mai sunt radare pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul va fi pe Oltenita Calarasi Ostrov si mai departe vedem prin dobrogea. Inca nu am facut partea aia de traseu :D

Viteza de croaziera in jur de 110-120 pe drum drept, si cam la limita in satele pana trecem cu bacul, ca mai sunt radare pe acolo.

 

Minti! ...data trecuta ai mers cu 130-140 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viteza aia era pe Calarasi Slobozia, nu v-am pus sa treceti cu bacu :)

 

 

Am uitat de bac ...iar ma apuca frica de intrare pe el :drink: ...da imi fac eu curaj pana sambata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Prima adunare de plecare este vineri dimineata. La ora 10 ,cine doreste, este asteptat in prima parcare de pe A2 (cca 10 km de la intrarea pe autostrada).

A doua plecare in grup este la ora 16 tot acolo.

Sper sa ne strangem cat mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat de bac ...iar ma apuca frica de intrare pe el :drink: ...da imi fac eu curaj pana sambata :)

 

 

 

salutare

 

pentru cei care merg sa ia bacul si sa treaca la ostrov

dezavantaje:

drum cu piatra cubica dale de ciment cam 100 km

avantaje:

puteti vizita Derventul, Pestera Sf Andrei ambele deosebite

in rest toate bune si poate reusesc sa ajng si eu.

 

daca plec o voi face sambata pe la 16 :D

intoarcerea prin Bulgaria Albena baita sau pauza de suc Varna pauza suc Ruse pauza de suc si apoi viteza dupa posibilitati acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

pentru cei care merg sa ia bacul si sa treaca la ostrov

dezavantaje:

drum cu piatra cubica dale de ciment cam 100 km

avantaje:

puteti vizita Derventul, Pestera Sf Andrei ambele deosebite

in rest toate bune si poate reusesc sa ajng si eu.

 

daca plec o voi face sambata pe la 16 :)

intoarcerea prin Bulgaria Albena baita sau pauza de suc Varna pauza suc Ruse pauza de suc si apoi viteza dupa posibilitati acasa

 

De cate ori ai fost pe drumul ala dupa Ostrov? Piatra cubica este, dale de ciment sunt dar sunt in jur de 30 maxim 40 de km.

Piatra cubica merge cu 60 la ora si dalele cu suta si. Si asta pe motoare de strada, nu pe enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

im 90% in.

uameni buni , de ce n-o luati voi pe autostrada? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca e dreapta si deloc palpitanta :D sa nu mai zicem si de aglomeratie.

90% in pe drumul vechi sau pt party ?

90% pt party mare.

devine palpitanta de la 180 in sus ajutati de soferii "meseriasi". cred ca e mai scurta varianta autostrada, bagi castile in urechi si dai cantat si dantuit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul va fi pe Oltenita Calarasi Ostrov si mai departe vedem prin dobrogea. Inca nu am facut partea aia de traseu :)

Viteza de croaziera in jur de 110-120 pe drum drept, si cam la limita in satele pana trecem cu bacul, ca mai sunt radare pe acolo.

 

O sa va conduc de la Calarasi la bac, apoi o iau pe ruta Fetesti si poate ne revedem inainte de Constanta (cam 15 km, cand voi faceti dreapta spre mare).

Fundul pasagerului nu mai rezista inca un drum pe cubica aia.

As per other questions: unde mergem, unde stam?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cate ori ai fost pe drumul ala dupa Ostrov? Piatra cubica este, dale de ciment sunt dar sunt in jur de 30 maxim 40 de km.

Piatra cubica merge cu 60 la ora si dalele cu suta si. Si asta pe motoare de strada, nu pe enduro.

 

 

man o singura data am fost si daca sunt doar 40 de km de dale si piatra cubica mie mi s-au parut 100 si am simtit drumul acela numai in ficat. daca ar fi durat 12 runde eram KO. durand doar vreo trei am rezistat dar l-am sters din lista de cutreierat. am vazut ce era de vazut ciao pa pa pa alta data nu mai trec.

in rest sper sa nu fie vitezani cei care merg pe acolo.

eu am avut in grup si un R1 care mai avea putin si isi lua motorul in carca.

oricum este pitoreasca zona. cei vu vestrom BMW sunt tatici pe acolo.

ciao drum bun si sper sa mai fi refacut cate ceva intre timp.

PS nu vroiam decat sa atentionez in caz ca nu cunoasteti drumul. dar dupa cum vad il stiti si alegerea va apartine. drum bun si numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Prima adunare de plecare este vineri dimineata. La ora 10 ,cine doreste, este asteptat in prima parcare de pe A2 (cca 10 km de la intrarea pe autostrada).

A doua plecare in grup este la ora 16 tot acolo.

Sper sa ne strangem cat mai multi.

 

Perfect. Ma anunt si eu pentru grupul de la ora 16,00 vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, ma pronunt si yo cu inca 2 amici deci 3 motoare pt plecare noi preferam samabta dim devreme undeva in jur de ora 5 sa nu ne prinda caldura :) se mai combina cnv?

 

salut, ai rezolvat problema cu motoru? eu ti-am dat pm cu nr lui edi,,,

 

 

salutare, ma pronunt si yo cu inca 2 amici deci 3 motoare pt plecare noi preferam samabta dim devreme undeva in jur de ora 5 sa nu ne prinda caldura :D se mai combina cnv?

 

salut, ai rezolvat problema cu motoru ? io sunt marius , ti-am dar nr de tel al lui edi,,,,

tu unde stai ? ai cort ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, ai rezolvat problema cu motoru? eu ti-am dat pm cu nr lui edi,,,

 

 

 

 

salut, ai rezolvat problema cu motoru ? io sunt marius , ti-am dar nr de tel al lui edi,,,,

tu unde stai ? ai cort ?

 

 

salut marius, da am rezolvat probl:D l`am dus la service, e gata de drum :) ms oricum. cu cortu mane tocmai azi am mai dat un cort la un amic... ai probl cu cazarea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut marius, da am rezolvat probl:D l`am dus la service, e gata de drum :) ms oricum. cu cortu mane tocmai azi am mai dat un cort la un amic... ai probl cu cazarea?

 

SALUT

MDA , CRED CA M-AM TREZIT CAM TARZIU, AM CAUTAT SA IAU CU IMPRUMUT UN CORT DAR N-AM GASIT,,,

AS FI VENIT SI EU SAMBATA, URMAND SA MA INTORC DUMINICA DUPA AMIAZA,,,INCA MAI CAUT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT

MDA , CRED CA M-AM TREZIT CAM TARZIU, AM CAUTAT SA IAU CU IMPRUMUT UN CORT DAR N-AM GASIT,,,

AS FI VENIT SI EU SAMBATA, URMAND SA MA INTORC DUMINICA DUPA AMIAZA,,,INCA MAI CAUT

 

 

hai ca am eu cort si nu-mi trebuie, cum facem sa ti-l dau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...