Sari la conținut

Consum Benzina Scuter 49 Cc?


revo
 Share

Postări Recomandate

cam cat consuma scuterele voastre la 100 km?al meu, la o viteza de 50-70km/h cu demaraje si mers mai sportiv :yikes: ,consuma cam 3,5 litri/100

Cam asa consuma toate, pt ca e motorul f mic shi merge turat mai tot timpul! Io stiu pe cineva care a avut un Speed Fight de 50 nou shi care ii consuma shi peste 5 daca il alerga rau!

:yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:yikes: ala care consuma 5 la suta sigur era intr-o stare jalnica :yikes: :eek: :eek:

Era nou, luat din reprezentanta shi avea cateva mii de km. A fost el prost per total de cand l-a luat, dar stiu ca, consuma mai mult decat runnerul meu de 180cc. Adik la aceeias viteza eu mergeam la aprox 4000rpm, iar el mergea la 7000-8000. Mie unu mi se pare perfect normal!

:yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Mai oameni buni, ma speriati exact cind vroiam si eu scuter.

Pai la consum de 5 la suta mai bine merg cu XX-ul, care tot atit consuma. Si motorul e de peste 20 ori mai mare.

 

 

in oras 5 la suta? :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama, frate ce consumuri. Trei, trei jumate, patru, chiar cinci. Si eu care stiam ca scuterele consuma doua-trei cani la suta de km.

Pai la ce le mai tineti?

 

pai cu vulcanu tau strabatzi bucureshtiul in cateva ore de la un cap la altul!!! :yikes:

 

cu scuterul te mishti mult mai repede!!! :yikes: :yikes: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem un "contratimp"? :yikes:

 

Nu serios acum, tocmai pt oras as merge cu un scuter, dar in ideea ca ar consuma 2 cani de benzina la suta de km, nu 4 litri.

 

Si tor serios (dar mai putin serios ca mai sus), nu am luat Vulcanul ca sa ma dau prin oras cu el, pana la Romana (Arc sau Etrusco) si inapoi.

 

contratimp facem cand vrei tu pe la orele 12-14, nu ai nici o shansa :yikes:

 

daca vrei sa consume putzin itzi iei un moped

 

vulcanul era dat ca exemplu, fara nici o referire personala!!! :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...