Sari la conținut

caut curea alternator


Postări Recomandate

Salut!

Caut o curea de alternator pt o Kawasaki Gpx 750 r. Codul este Bando Rib-Ace 5PJ290 59011-1052 (este inscris pe curea).

Ma poate ajuta cineva sa fac rost mai repede de curea? Le-am trimis mail celor de la www.bando.de si acum astept. Daca este cineva care ma poate ajuta, fac o cinste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Caut o curea de alternator pt o Kawasaki Gpx 750 r. Codul este Bando Rib-Ace 5PJ290 59011-1052 (este inscris pe curea).

Ma poate ajuta cineva sa fac rost mai repede de curea? Le-am trimis mail celor de la www.bando.de si acum astept. Daca este cineva care ma poate ajuta, fac o cinste!

sau poate stie cineva unde as putea gasi? vreo idee?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mariion
200 ron in 12 zile

E foarte interesant cum o bucată de cauciuc cu niÂşte ațe de mătase în ea poate costa 2 milioane!

 

Ontopic: Suna-l pe domnul acesta si dă-i exact dimensiunile curelei:

 

D-l Stoica: 0744371968

 

Sunt mai mult ca sigur că, dacă are cureaua ta, te va costa câteva sute de mii.

În plus, domnul Stoica are si rulmenți de toate dimensiunile cât Âşi simeringuri.

Editat de mariion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
E foarte interesant cum o bucată de cauciuc cu niÂşte ațe de mătase în ea poate costa 2 milioane!

 

Ontopic: Suna-l pe domnul acesta si dă-i exact dimensiunile curelei:

 

D-l Stoica: 0744371968

 

Sunt mai mult ca sigur că, dacă are cureaua ta, te va costa câteva sute de mii.

În plus, domnul Stoica are si rulmenți de toate dimensiunile cât Âşi simeringuri.

 

am rezolvat cu cureaua. mi-a adus-o o firma din oras, dar multumesc mult, dle mao-san.

un om super, pe care-l recomand (mi-a trimis pe mail si manualul motocicletei cu toate piesele si codurile lor).

sper sa ne vedem la o intrunire si sa ma pot revansa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Buna,

Uite am vazut aici pe forum discutiile tale despre cureaua aceea de alternator pentru Kawasaki GPX 750 R, aceeasi problema o am si eu acum.. am nevoie de aceeasi curea, eu sunt din Timisoara, m-ai putea te rog ajuta si pe mine cu niste informatii gen: de unde ai achizitionat-o tu si la ce pret?

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Uite am vazut aici pe forum discutiile tale despre cureaua aceea de alternator pentru Kawasaki GPX 750 R, aceeasi problema o am si eu acum.. am nevoie de aceeasi curea, eu sunt din Timisoara, m-ai putea te rog ajuta si pe mine cu niste informatii gen: de unde ai achizitionat-o tu si la ce pret?

 

Multumesc anticipat!

fa-i o poza la curea si pune-o aici; si eu am schimbat cureaua sapt asta la bmw, si am luat-o de la piese auto cu 27 RON, fata de OEM de la bmw unde era 80 RON :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fa-i o poza la curea si pune-o aici; si eu am schimbat cureaua sapt asta la bmw, si am luat-o de la piese auto cu 27 RON, fata de OEM de la bmw unde era 80 RON :D

Cred ca in cazul asta mai important e codul curelei... :o Ca in poze toate curelele seamana.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca in cazul asta mai important e codul curelei... :o Ca in poze toate curelele seamana.. :cheers:

chiar deloc :D

 

curelele is de mai multe feluri, intr-adevar; daca intri la skf pe site, o sa vezi coduru de 2 litere si apoi desenul la fiecare, de acolo iti dai seama ce curea ai tu; apoi daca e cu "ribbs" adeca santuri, vezi cate are a ta, apoi te mai intereseaza lungimea.

 

toate astea plecand de la supozitia ca nici o firma de motociclete nu produce curele, uleiuri, rulmenti, etc. deci si ei le iau tot de la producatorii mari. si atunci, de ce sa nu iei si tu tot de acolo? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...