Sari la conținut

accident grav piata presei libere


PUFU
 Share

Postări Recomandate

quote name='alecscristian' date='Jun 19 2009, 02:10 PM' post='1953494']

De unde ai inregistrarea? Si de unde stii ca pietonul a murit cand a fost externat a doua zi de la urgenta? Se pare ca stii ceva dar nu vrei sa ne spui . :rolleyes:

 

 

 

Sper ca nu tu esti cel care m-a "apelat" pe mess.

 

 

Salut maestre, nu, nu sunt eu cel care te-a apelat pe mess, nu este nici o teorie a conspiratiei. Datorita meseriei mele am acces la inregistrarile camerelor amplasate in intersectiile din Bucuresti.

Un coleg de-al meu vorbea de accident si ma facut curios. O data cu acele date statistice de la Brigada de Politie Rutiera Bucuresti, am fost anuntati ca pietonul a murit. Este bine de stiut ca pietonul era la jumatatea trecerii de pietoni cand s-a intamplat accidentul, iar motociclistul nici macar nu a schitat vreun gest ca ar vrea sa puna frana.

Imi pare rau sa o spun si crede-ma ca mi-a fost greu sa recunosc, dar si noi, motociclistii, mai producem accidente. Accidente care , cateodata se sfarsesc tragic... Nu vreau sa dau sfaturi cum sa se mearga si nici nu vreau sa ma erijez in avocatul cuiva. Dar puteam fi eu sau tu in timp ce mergeam sa cumparam o paine...

Ceea cred si consider cu tarie,iar asta o spun raspicat tot timpul, este ca trebuie neaparat este o campanie mediatica de prevenire a accidentelor cat mai agresiva si care sa oripileze efectiv publicul target, pentru ca peste "campanii subtile" se trece foarte usor cu 200 km/h.

 

Sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

quote name='alecscristian' date='Jun 19 2009, 02:10 PM' post='1953494']

De unde ai inregistrarea? Si de unde stii ca pietonul a murit cand a fost externat a doua zi de la urgenta? Se pare ca stii ceva dar nu vrei sa ne spui . :)

 

 

 

Sper ca nu tu esti cel care m-a "apelat" pe mess.

 

 

Salut maestre, nu, nu sunt eu cel care te-a apelat pe mess, nu este nici o teorie a conspiratiei. Datorita meseriei mele am acces la inregistrarile camerelor amplasate in intersectiile din Bucuresti.

Un coleg de-al meu vorbea de accident si ma facut curios. O data cu acele date statistice de la Brigada de Politie Rutiera Bucuresti, am fost anuntati ca pietonul a murit. Este bine de stiut ca pietonul era la jumatatea trecerii de pietoni cand s-a intamplat accidentul, iar motociclistul nici macar nu a schitat vreun gest ca ar vrea sa puna frana.

Imi pare rau sa o spun si crede-ma ca mi-a fost greu sa recunosc, dar si noi, motociclistii, mai producem accidente. Accidente care , cateodata se sfarsesc tragic... Nu vreau sa dau sfaturi cum sa se mearga si nici nu vreau sa ma erijez in avocatul cuiva. Dar puteam fi eu sau tu in timp ce mergeam sa cumparam o paine...

Ceea cred si consider cu tarie,iar asta o spun raspicat tot timpul, este ca trebuie neaparat este o campanie mediatica de prevenire a accidentelor cat mai agresiva si care sa oripileze efectiv publicul target, pentru ca peste "campanii subtile" se trece foarte usor cu 200 km/h.

 

Sanatate

 

 

Din pacate se pare ca ai dreptate. Intr-adevar pietonul, Mihai , a murit. In aceste conditii ma vad nevoit sa imi cer scuze ca nu v-am crezut , mai ales lui 17062009 care banuiesc ca este prieten cu familia .

 

Nu mai am nimic de zis in afara de "Condoleante" familiei indurerate, iar motociclistului ........... nu stiu ce as putea sa-i spun in aceasta situatie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot se sterg mesaje, poate primim si noi o explicatie pe mp cu motivatia interventiei. Multumesc anticipat!

si noi itzi multumim anticipat ca nu te urci pe motocicleta!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca nu este fair-play si poate ca unii dintre voi mai aveau cate ceva de spus, insa tot am sa fac treaba asta... Rog un moderator sau admin sa inchida acest topic pentru a nu denatura. Este bun de recitit din cand in cand poate ne mai constientizeaza si ne mai concentreaza mai mult asupra vietii si nu asupra tablelor pe care le conducem...

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot se sterg mesaje, poate primim si noi o explicatie pe mp cu motivatia interventiei. Multumesc anticipat!

Absolut offtopoc: Pai explicatii ai primit pe PM, asa ca o sa le dau si public. In primul tau post de pe forumul asta te-ai legat de un moto-politist ca de ce a facut misto ca daca nu stii legea referitor la ce trebuie sa faci pe trecerea de pietoni daca semaforul e stricat sau pe galben intermitent ar fi mai bine sa stai in casa ca sa nu omori pe altii (asta e replica stearsa), mai nou vad ca te ie in gura si cu un procuror care de multe ori ne-a dat sfaturi juridice pe gratis atat aici cat si la "Discutii generale despre motociclism", cred ca urmatorul pas e sa-i trimiti utilizatorului ADMIN injuraturi pe privat si dupa aia sa te miri de ce ai intrat in carantina sau ti-a sters contul. Iti promit ca daca nu te potolesti iti pun si eu o pila acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Absolut offtopoc: Pai explicatii ai primit pe PM, asa ca o sa le dau si public. In primul tau post de pe forumul asta te-ai legat de un moto-politist ca de ce a facut misto ca daca nu stii legea referitor la ce trebuie sa faci pe trecerea de pietoni daca semaforul e stricat sau pe galben intermitent ar fi mai bine sa stai in casa ca sa nu omori pe altii (asta e replica stearsa), mai nou vad ca te ie in gura si cu un procuror care de multe ori ne-a dat sfaturi juridice pe gratis atat aici cat si la "Discutii generale despre motociclism", cred ca urmatorul pas e sa-i trimiti utilizatorului ADMIN injuraturi pe privat si dupa aia sa te miri de ce ai intrat in carantina sau ti-a sters contul. Iti promit ca daca nu te potolesti iti pun si eu o pila acolo...

In primul rand, poate imi gasesti un citat de unde ai dedus ca Nightwolf este MOTO-politist.

In al doilea rand, daca scrie in calitate de politist, poate ar trebui sa lase mistoul deoparte. POATE. Nu neaparat.

In al treilea rand, eu nu am luat in gura nimic. Despre domnul procuror, nu stiu ce mesteca. Te rog sa studiezi mai atent cine a "sarit" la cine, si in ce forma. Eu mi-am expus o parere civilizata pe topicul cu decesul "motociclistului" de 17 ani, iar d-l PROCUROR a venit cu o replica ... sa zicem ... nedemna si nepotrivita.

 

Nu am trimis nimanui injuraturi pe privat, nu mai face presupuneri hazardate. Daca limbajul sau opiniile mele te deranjeaza, pune-mi pile unde vrei. Nu traiesc pentru forum si nu imi creste un ou in plus cand stau la tastatura. Eu iti promit ca, oricat de civilizat ar incerca un utilizator nou sa fie, tot vor aparea "Fulguletzi" cu atacuri neargumentate si sustinatori din inertie.

 

Ultimul, dar nu cel din urma punct de vedere este ca pe acest forum userii au statut egal indiferent de functia ocupata in militie sau procuratura. In timp ce Nightwolf reuseste sa fie, in majoritatea cazurilor, ponderat si decent, Fulguletz are grave lacune in aceasta directie. Sau comunicarea scrisa nu ii este punct forte, caz in care (banuiesc ca) ar fi indicata si o reorientare profesionala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...