Sari la conținut

FESTIVALUL CETATILOR DACICE


Vizitator Painkill3r
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

AÂş avea Âşi eu nevoie de cîteva informații, dacă mă puteți ajuta. Eu plec vineri din Cluj Âşi vreau să mă opresc puțin în Alba Iulia, să vizitez cetatea, dar am mai văzut pe hartă cîteva lucruri interesante. Primul este Apulum, "ruine antice" scrie în atlas, undeva lînga Ighiu, iar apoi prin Ăelna, pe un drum de pămînt ajung la ruinele cetății Apulon. AÂş vrea să Âştiu dacă drumul prin Ăelna către cetatea Apulon este practicabil, adică să nu fie pămîntul plouat foc Âşi nămolul pînă la genunchi.

ÂŞi încă ceva. Unde îmi recomandați să pun cortul în noaptea de vineri spre sîmbătă?

Mulțumesc mult.

 

Numai bine!

 

Hai sa pui cu noi cortul Vineri seara la Sarmiszegetusa Regia si sambata dimineata mergem impreuna la Alba Iulia,iesi mai castigat,vizitezi si cetatile din zona si dupaia de la Cricau suntem mai multi care vrem sa facem niste ture prin imprejurimi,deci vom ajunge si pe acolo unde vrei tu sa mergi.

Te asteptam :D .

Editat de Dacul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut!

 

AÂş avea Âşi eu nevoie de cîteva informații, dacă mă puteți ajuta. Eu plec vineri din Cluj Âşi vreau să mă opresc puțin în Alba Iulia, să vizitez cetatea, dar am mai văzut pe hartă cîteva lucruri interesante. Primul este Apulum, "ruine antice" scrie în atlas, undeva lînga Ighiu, iar apoi prin Ăelna, pe un drum de pămînt ajung la ruinele cetății Apulon. AÂş vrea să Âştiu dacă drumul prin Ăelna către cetatea Apulon este practicabil, adică să nu fie pămîntul plouat foc Âşi nămolul pînă la genunchi.

ÂŞi încă ceva. Unde îmi recomandați să pun cortul în noaptea de vineri spre sîmbătă?

Mulțumesc mult.

 

Numai bine!

 

poti sa iti pui cortul la Cricau unde se va tine festivalul.Am inteles ca vor fi ceva motociclisti si vineri seara acolo.

 

care veniti sambata.putem sa stabilim aici pe forum sau la tel o ora de intalnire mai rpd decat 16:30 sa mergem la cetate aici in alba dupa care placinte la ampoita si revenim in alba pt adunarea de la 16:30 ca sa ii luam pe toti de la catedrala si mergem la cricau.cum vreti voi.nr meu si al lui petre sunt pe pagina anterioara.

Asfalt uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OOO... se aduna dacii !..

 

Dacule... vineri vin impreuna cu Mircea, Florin lucreaza si vine doar sambata. Maine te sun sa stabilim amanuntele. Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ...cum zicea Adi mai sus eu plec abia sambata dimineata in jur la ora 10 din Reghin...daca mai vrea cineva din zona Mures sa vina astept mesaj....asfalt uscat si sa ne vedem cu bine la Alba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OOO... se aduna dacii !..

 

Dacule... vineri vin impreuna cu Mircea, Florin lucreaza si vine doar sambata. Maine te sun sa stabilim amanuntele. Bafta !

 

Deabia astept sa cutreieram Sureanu,cred ca pot sa fac rost de o harta cu Sureanu.

Sa ne vedem cu bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r

Eu tocmai am avut accident... am cazut in (cuvant urat) si la propriu si la figurat

 

o sa incerc sa ajut cat pot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa pui cu noi cortul Vineri seara la Sarmiszegetusa Regia si sambata dimineata mergem impreuna la Alba Iulia,iesi mai castigat,vizitezi si cetatile din zona si dupaia de la Cricau suntem mai multi care vrem sa facem niste ture prin imprejurimi,deci vom ajunge si pe acolo unde vrei tu sa mergi.

Te asteptam :cheers: .

 

Multumesc pentru invitatie! O sa incerc sa ajung de vineri seara la Sarmiszegetusa Regia, sper sa nu intervina nimic altceva. Ne vedem acolo!

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se aduna lumea..incet incet se aduna...painkiller tata sa mor...nu am cuvinte...cum mama dracului sa arunce "cuvant urat" din caruta direct pe drum???....baaaahhhh ce tara de "cuvant urat"!!!!!!!!!!!!!!!

 

Acu urarea vine : Asfalt uscat si fara "cuvant urat"!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se aduna lumea..incet incet se aduna...painkiller tata sa mor...nu am cuvinte...cum mama dracului sa arunce "cuvant urat" din caruta direct pe drum???....baaaahhhh ce tara de "cuvant urat"!!!!!!!!!!!!!!!

 

Acu urarea vine : Asfalt uscat si fara "cuvant urat"!!!!!

Excursiile pe care le preconizati sunt lungi?..deoarece voi veni cu un tovaras cu masina cu motoarele (enduro) in remorca si cu crampoanele si pinioanele noastre nu putem merge prea mult pe asfalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care vor veni din alte parti adunarea se v-a face in fatza la Catedrala Reintregirii la ora 16:30 iar cei care ajung mai repede si vor sa vada imprejurimile va las 2 numere de tel si o sa va insotim.

0729355885 Petre si 0732687799 Catalin.

Noi o sa ne ocupam de voi sa fie treaba buna.

Bafta

 

salut.o sa vin si eu la 16:30 la Alba la intilnire si sper sa fim cit mai

multi sa mergem impreuna la Cricau.

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excursiile pe care le preconizati sunt lungi?..deoarece voi veni cu un tovaras cu masina cu motoarele (enduro) in remorca si cu crampoanele si pinioanele noastre nu putem merge prea mult pe asfalt.

 

Inca nici noi nu stim sigur pe unde o sa mergem,deoarce nu prea cunoastem zona,vedem la fata locului.

Incercam si noi pe cat mai multe forestiere ,ca mai mult nu putem sa ne bagam cu enduro-touringurile,sa vedem ce ne ofera imprejurimile.

Sa ne vedem cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Ploiesti se va pleca la ora 7 dimineata de la benzinaria de la OMV in principiu vom fi cam 5 motoare ne vom intalni cu Dragos in Campina si din Sinaia e posibil sa mai luam pe cineva , in total 7 motoare din Prahova :cheers:

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va asteptam pe toti..:cheers: daca cumva ati sunat si "era inchis" telu' incercati si mai tarziu...sunt tot pe drumuri si nu intotdeauna am semnal..

 

Asfalt uscat tuturor!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excursiile pe care le preconizati sunt lungi?..deoarece voi veni cu un tovaras cu masina cu motoarele (enduro) in remorca si cu crampoanele si pinioanele noastre nu putem merge prea mult pe asfalt.

va fi bine pt toata lumea! mai ales ca imrejurimile sunt generoase pentru cei cu enduro.

excuriile pe asfalt nu stiu exact cat de lungi . am inteles ca sunt care vor sa mearga la o placinta la ampoita. sunt doar vreo 10 km de la cricau pana acolo.insa poti sa o iei si peste dealuri. poate sunt care vor si ceva ture mai lungi de atat.Doar sa veniti! noi cei din alba o sa fim pe acolo(chiar si de vineri unii)...iar daca ne vedeti sa ne trageti de maneca si va vom ajuta cu orice ne sta in putinta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. daca vin, as sta la cort insa am o intrebare

exista vre-o casuta, ceva in care sa-mi las combinezonul pe perioada zilei? sau daca vre-unul dintre voi vine cu masina si ar putea sa-mi "gazduiasca" echipamentul, l-as cinsti cum se cuvine

nu vreau sa creada cineva ca insinuez ca nu e sigur, insa eu unul m-as simti mult mai bine sa stiu ca lucrurile mele nu sunt la un fermoar distanta. multumesc anticipat si distractie placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. daca vin, as sta la cort insa am o intrebare

exista vre-o casuta, ceva in care sa-mi las combinezonul pe perioada zilei? sau daca vre-unul dintre voi vine cu masina si ar putea sa-mi "gazduiasca" echipamentul, l-as cinsti cum se cuvine

nu vreau sa creada cineva ca insinuez ca nu e sigur, insa eu unul m-as simti mult mai bine sa stiu ca lucrurile mele nu sunt la un fermoar distanta. multumesc anticipat si distractie placuta!

 

 

ai unde sa iti pui echipamentul...avem si masina cu noi.

 

 

DRUM BUN SI ASFLAT USCAT LA TOATA LUMEA.Ne vedem maine!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...