Sari la conținut

Planuri De Excursii...iesiri Organizate...plimbari De Duminica


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lasa Alex ca vine ia si vremea noastra stai linistit !!! :crack: :laugh: Oricum filmul ala e beton sau luptat nu gluma cu natura si cu motoarele !!! Cea mai buna chestie pentru cei care nu au pofta de mancare !!

:D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

BIKERI !!!! Duminica se anunta SOARE si 16 grade... e loc de o plimbare.....

 

Ne intalnim pe la 1-2 la petrom micalalaca.... CIne vrea ...sa vina acolo...ACOLO vom HOTARI si unde mergem....

 

HAI SA INVARTIM ROATA :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BIKERI !!!! Duminica se anunta SOARE si 16 grade... e loc de o plimbare.....

 

Ne intalnim pe la 1-2 la petrom micalalaca.... CIne vrea ...sa vina acolo...ACOLO vom HOTARI si unde mergem....

 

HAI SA INVARTIM ROATA :friends:

 

Da Sergiule,ar fi timpul sa bagam ceva km si sa ne reactivam reflexele pe mobre.Eu ma bag,dar pe la ora 13.Mergem pe drum bun,poate pana la Savarsin.Vreau plimbare la 100-120...Care mai vine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Sergiule,ar fi timpul sa bagam ceva km si sa ne reactivam reflexele pe mobre.Eu ma bag,dar pe la ora 13.Mergem pe drum bun,poate pana la Savarsin.Vreau plimbare la 100-120...Care mai vine?

te manca rau...ha???...te manca... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la Savarsin.Vreau plimbare la 100-120...Care mai vine?

Sa aveti grija la iesire din Savarsin la Radaru fix ! Ii pus pe baza de " facut bani " ii la o distanta foarte mica de iesirea din localitate , orice sofer cand vede iesirea din localitate, accelereaza incet de la 55-60 km/h cu cat mergi in localitate... si pe cand ajungi in dreptul radarului fix ( aproape iesit din localitate ) ai 65 km/h si clar te-o F***T.

Si iara daca vi dinspre Deva ca un om normal cu 90-100 km/h in afara localitatii, cand vezi indicatorul cu " Savarsin " lasi de acceleratie si incet reduci viteza ( nu cred ca ii cineva cine pune frana dintr-odata de la 100 la 55 la ora cand vede o tabla de intrare in localitate ) si pana ajungi tu sa ai 55-60 km/h te-o prins radaru din spate !

 

M-a prins pe mine cu masina la 64 la ora acuma-s o luna , si de abia acuma de cateva zile mi-a ajuns hartia acasa, inca nu am platit-o ... doar am bagat foaia la Pol. Rutiera !

 

Oricum ii amplasat aiurea , daca era in centrul localitatii nu zicea nimeni nimik , dar asa la 50 m de iesire , da-o`n aia a masii de treaba !

 

Sper sa aveti parte de vreme buna si va invidiez ca nu pot iesii ! Bau :friends: :cheers:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Sergiule,ar fi timpul sa bagam ceva km si sa ne reactivam reflexele pe mobre.Eu ma bag,dar pe la ora 13.Mergem pe drum bun,poate pana la Savarsin.Vreau plimbare la 100-120...Care mai vine?

pai eu cred ca o sa fortez o iesire duminica:D ultima plimbare inainte de vacanta. daca e 100-120 stau si eu cu turma. vreme buna sa fie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Sergiule,ar fi timpul sa bagam ceva km si sa ne reactivam reflexele pe mobre.Eu ma bag,dar pe la ora 13.Mergem pe drum bun,poate pana la Savarsin.Vreau plimbare la 100-120...Care mai vine?

La 13 in peco, prezent. Dar oricum te sun mîine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare ATENTIE, daca mergeti pe Valea Muresului.

Intre Odvos si Conop-Barzava, este echipaj al Politiei Rutiere ce penduleaza ( patruleaza) intre aceste localitati ( + echipajul fix de la intrare in Barzava).

In localitate reduc viteza intentionat undeva la 30 km la ora si se aduna in spatele lor ditai coloana de masini.

Bineintels se gaseste unul nerabdator care sa iasa in depasire din coloana, numai ca baietii astia (cu masina fara semnalmentele Politiei, ci doar cu numar de inmatriculare de MAI) asta si asteapta, de fapt... ei chiar provoaca cu buna stiinta acest lucru. Instant te-au si filmat pentru ca au camera radar montata pe masina in mers si filmeaza cu ea in spatele masinii. Astazi unul dintre acesti politisti a declarat mai in gluma mai in serios ca el ne asteapta toata vara, o sa fie prezent "la lucru" si citez din spusele lui "sezonul abia a inceput, ne mai intalnim noi..." No coment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puii mei.Ard :friends: !M-am trezit cu o stare febrila si parca-s anchilozat.Asta e urmarea zilei de ieri cand lucrai la mobra cu spatele gol.Muschii sant blocati si temperatura.Bag Coldrex in mine,sa vedem daca are ceva efect.Daca nu ajung inseamna ca-s la pat si nu risc....Drum bun sa aveti si sa ne povestiti ce e pe traseu cand veniti.Salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... soare, drum neaglomerat, o multime de motoristi, si ceva politie.

Un incident minor in parcare din care singura victima a iesit o carena, iar aceasta nu a primit nici macar o scuza de la agresor.

Pagubitului multa sanatate. :kiss:

post-7003-1237193568_thumb.jpgpost-7003-1237193594_thumb.jpgpost-7003-1237193624_thumb.jpg

post-7003-1237193684_thumb.jpgpost-7003-1237194438_thumb.jpgpost-7003-1237194513_thumb.jpg

post-7003-1237194648_thumb.jpg

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...uaii,... :moto: ..da pe mine nu m-ai pozat??.. :kiss: ..tocmai pe mine nu?... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...uaii,... :moto: ..da pe mine nu m-ai pozat??.. :kiss: ..tocmai pe mine nu?... :rolleyes:

 

:bow: Ce uameni,Floriane! Lasa ca-ti fac eu poze duminica care vine daca e timp de iesit...pana atunci sa ne vedem sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: Ce uameni,Floriane! Lasa ca-ti fac eu poze duminica care vine daca e timp de iesit...pana atunci sa ne vedem sanatosi!

... :kiss: ..kato, eu glumeam!...ma mir ca a gasit citeva in care eu sa nu apar!...cred ca le-am stricat toate pozele la unii cu aparitia mea!.. :rolleyes:..oricum eu am fost aproape de 2 ori ieri pina la savirsin!..

Editat de GIV 32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... :kiss: ..kato, eu glumeam!...ma mir ca a gasit citeva in care eu sa nu apar!...cred ca le-am stricat toate pozele la unii cu aparitia mea!.. :rolleyes: ..oricum eu am fost aproape de 2 ori ieri pina la savirsin!..

Pai si eu in gluma facui aluzia.Baietii cu ochi albastrii nu v-au filat pe portiunea de drum unde ati iesit? Camere in afara de cea de la Savarsin mai sunt pe undeva sau numai mobile de pe masina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai este una la barzava din cate stiu (radar fix), peste drum de politie si peste digul facut nou. Oricum noi nu am fost cu vitezanele, dar am inebunit de 100-120-140-40 km/h. A fost politie dar mai subtire, am vazut noua aparatura in domeniul radarelor, opel combo cu toata aparatura din spate numai radar.

De la savarsin ne-am intors prin satele care merg pe partea cealalta de mures, spre Faget dar la un moment dat am urmat lipova si am iesit pe vale. Nu am putut trage de gaz mai mult de 80 dar macar am mers mai constant decat pe vale si mai ales fara riscuri de amenzi si tanad cont de regimul meu de mers mi-a convenit mai mult pe dincolo. Cei care au vrut adrenalina au luat-o pe vale...!

Editat de tavy XT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...