Sari la conținut

Geaca touring-adventure 3 sezoane. Ce recomandati?


Postări Recomandate

Salut

cine poate recomanda din experienta sau temeinic documentat o geaca textila 3/4 suportabila si la 35'C vara in Bucuresti si la 5'C toamna la drum?

Userul Strom 75 vinde echipament textil moto cu trei straturi si mesada. Calitate la super pret. Croiala italienesca, foarte ergonomice si adaptabile, cusute in Pachistan. Am cumparat si sant super multumit. Nu trece ploaia prin ele. Fara stratul de ploaie si captusala, si cu aerisitoarele deschise, merge si vara.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Userul Strom 75 vinde echipament textil moto cu trei straturi si mesada. Calitate la super pret. Croiala italienesca, foarte ergonomice si adaptabile, cusute in Pachistan. Am cumparat si sant super multumit. Nu trece ploaia prin ele. Fara stratul de ploaie si captusala, si cu aerisitoarele deschise, merge si vara.

 

 

si un pret aproximativ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

nu fac reclama gratiuta nimanui dar am cumparat, testat si sunt foarte multumit de produse.

echipament Held, iar userul este foarte serios. aduce fara avans iar preturile sunt imbatabile.http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=57590

 

tot de la el mi-am luat si casca ARAI X3 cu 325 euro. alta viata :D .

 

site : http://www.vmmoto.ro/geci-touring/sport/vi...l-products.html

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Cum zice si extrememusski mai sus, gecile Held sunt f ok. Am una de doi ani si sunt FOARTE multumit de ea. Seamana cu modelul actual Oasis, dar e ceva mai veche. Are captuseala detasabila, protectii, tot ce trebuie. Pot sa spun ca am trecut cu ea de la -5 la 35gradeC prin toate conditiile atmosferice (inclusiv grindina) si am fost multumit. La ploaie torentiala se uda putin dar nu intra apa in ea. La frig si vant tine foarte bine iar la caldura e suportabila. Oricum, sa nu te astepti la o geaca multi-sezon sa fie racoroasa vara cand te coci si in tricou. Am mai purtat o vreme o Vanucci tourfun2 si desi e cu aproape 100euro mai scumpa decat Held. nu pot sa spun ca am observat vreun plus la ea.

 

Inca un lucru care ar trenui avut in vedere la genul asta de geci, apropo de ce zicea cineva mai sus cu cele 3 straturi. E posibil in functie de constitutie sa iti fie buna in varianta de iarna si cand scoti straturile din ea sa iti fie mare, sau sa fie buna vara si iarna sa nu te poti misca in ea. Degeaba are toate reglajele din lume ca nu ajuta. Deci nu as exagera cu straturile.

 

Si neaparat trebuie ingrijite ca lume, indiferent daca e piele sau textil. Exista acum tot felul de creme, spray-uri si alte cele pentru protectia si impermeabilizarea materialelor care pot schimba radical viata si comportamentul echipamentelor. De aceea textilul trebuie protejat cat de des posibil. Odata ce intra apa prin tesatura e mai greu de impermeabilizat.

 

Numai bine si spor la cumparaturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...