Sari la conținut

Ij Jupiter Cu Atas


new biker
 Share

Postări Recomandate

La motoarele mici si multe din cele in doi timpi biela/bielele e/sunt ansamblata/e din fabricatie cu vilbrochenul - chestia asta se numeste ambielaj, adica ansamblul biele-vilbrochen. Scuza-mi incoerenta, the beer rules... in my head.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

da ajunge!

tu esti sigur ca e jupiter? adica jupiter e in 2 cilindri, ij 56 si planeta sunt intr-unul singur! :moto: si... jupi nu prea se preteaza la atas!

De ce nu se preteaza la mersul cu atas?Pe un site scria ca e mai bun decat IJ-ul Planeta fabricat la vremea respectiva pt. ca ar fi copiat dupa motocicletele Adler.Si apropo de mersul cu atas.E mai usor sa inveti sa mergi pe motocicleta cu atas sau solo?Am permisul de 2 ani dar nu am mers deloc cu motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

planeta e mai bun pt. atas, mai fiabil, si are mai mult cuplu! :moto: se preteaza mai bine! jupi e pt. alergat si n-are la fel de mult cuplu!

 

eu zic ca e mult mai usor sa inveti fara atas! :moto:

 

p.s. planeta a fost copiata dupa DKW :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa si Jupiter se vrea o copie a Adlerului. Ca sa inveti sa mergi cu atas, iti ia o ora. Dar nu vei merge perfect, va trebui sa ai grija in curbe, sa tii bine directiza la franari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...