Sari la conținut

Piese De Jawa!


Auxois350
 Share

Postări Recomandate

O intrebare ar fi, de unde se pot procura piese pt. Jawa 350 TS in orasul Iasi? inafara de magazinul Universal Motovelo, ca acolo is numai incompetente.

 

Procedura este urmatoarea: -Il intreaba rus cat costa piesele de care ai nevoie.

-Rusul se duce de unde naiba le aduce si peste o sapt vine cu o lista de preturi.

-Platesti un acont, si abia peste o saptamana ii comunica rusului sa aduca piesele

-Si peste inca o saptamana iti aduce piesele!

 

 

Asta cica e procedura care ar trebui sa o respecte......dar deocamdata eu stau de 2 saptamani la primul punct. Si azi imi mai da o incompetenta de acolo o duma de genul......Vom aduce numai piese second hand, ca Jawa 350 TS nu se mai fabrica de 10 ani.(Faza demna de Cronica carcotasilor) M-am saturat de atatia neavizati in domeniul asta. pe care nu-i intereseaza ca cineva are nevoie de niste lucruri. Decat sa tina asemenea spatiu comercial pentru niste biciclete care se gasesc in orice bazar si in rest pentru nimic altceva, mai bine ar face altceva acolo!

 

 

daca nu, in ce alte orase din apropierea Piatra-Neamtului se mai gasesc piese de Jawa?

Editat de Auxois350
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ax demaror de voskhod.......

Un prieten de-al meu a cumparat de la MotoVelo, in localitatea mai sus mentionata axul de la demaror. In mai putin de o saptamana de utilizare, acesta s-a torsionat, s-a facut spiral, iar nervurile s-au sters se parca erau trasate cu acul pe sapun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare ar fi, de unde se pot procura piese pt. Jawa 350 TS in orasul Iasi? inafara de magazinul Universal Motovelo, ca acolo is numai incompetente.

 

Procedura este urmatoarea: -Il intreaba rus cat costa piesele de care ai nevoie.

-Rusul se duce de unde naiba le aduce si peste o sapt vine cu o lista de preturi.

-Platesti un acont, si abia peste o saptamana ii comunica rusului sa aduca piesele

-Si peste inca o saptamana iti aduce piesele!

Asta cica e procedura care ar trebui sa o respecte......dar deocamdata eu stau de 2 saptamani la primul punct. Si azi imi mai da o incompetenta de acolo o duma de genul......Vom aduce numai piese second hand, ca Jawa 350 TS nu se mai fabrica de 10 ani.(Faza demna de Cronica carcotasilor) M-am saturat de atatia neavizati in domeniul asta. pe care nu-i intereseaza ca cineva are nevoie de niste lucruri. Decat sa tina asemenea spatiu comercial pentru niste biciclete care se gasesc in orice bazar si in rest pentru nimic altceva, mai bine ar face altceva acolo!

daca nu, in ce alte orase din apropierea Piatra-Neamtului se mai gasesc piese de Jawa?

piese se gasesc la Suceava, imi spui ce-ti trebuie si iti fac rost de aici

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

@biker 1977: zi-mi si mie te rog un pret la setul motor complet de jawa (cilindri, pistoane, segmenti, bolturi si colivii (daca gasesti numai role nu-mi spune si de ele ca ma enerveaza la culme rolele)) si un pret pentru ambielaj!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mag motovelo iasi au piese facute de cooperativa sau acasa de rus ff putine ihs originale

doar daca esti tu si te uitila ele vezi calitatea altfel prin posta risti sa iei fier vechi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea este ca ma duc personal sa le iau.........dar nu stiu unde sa ma duc. Vreau si eu niste piese mai de bun simt! Apropo, Oresste......da-mi o idee referitoare la Nipru.....din ce se pot face ghidurile la supape...ca pana la Brasov mi-a ars 1 litru de ulei! dau 10 beri la fest!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

@biker 1977: zi-mi si mie te rog un pret la setul motor complet de jawa (cilindri, pistoane, segmenti, bolturi si colivii (daca gasesti numai role nu-mi spune si de ele ca ma enerveaza la culme rolele)) si un pret pentru ambielaj!

 

3 milioane am dat eu anu' trecut. Dar piese de la reprezentanta facute la mama lor (made in ČeskĂŠ republice), NU rusesti

 

office@jawa.ro

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

nu mai e reprezentanta aia ca aia a fost primul loc unde am cautat! la fel am zis si io, macar sa le iau originale! da' n-a fost sa fie! :blbl:((((

 

multumesc pt. gest oricum :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai e reprezentanta aia ca aia a fost primul loc unde am cautat! la fel am zis si io, macar sa le iau originale! da' n-a fost sa fie! :laugh:((((

 

multumesc pt. gest oricum :laugh: :cheers:

 

am dat eu un mail acum vreo luna la office@jawa.ro si mi-a raspuns!

cica exista, dar zice ca nu mai aduc piese pt motociclete asa vechi (1990-1992) :lol:

dar magazinul nu mai e unde era inainte (pe Hristo Botev in Bucuresti) si nu mi-a zis unde sunt acum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

pai piesele sunt aceleasi ca si la motorul vechi! pistoane, cilindri, carb, ambielaj... :cheers: bine ca mi-ai spus! acum le dau si eu un mail!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

nu mai e reprezentanta aia ca aia a fost primul loc unde am cautat! la fel am zis si io, macar sa le iau originale! da' n-a fost sa fie! :laugh:((((

 

multumesc pt. gest oricum :laugh: :cheers:

 

Pentru putin! Io le-am trimis de sarbatori un "la multi ani!' si mi-au raspuns. Daca mai gasesc ultimul mail de la ei postez aici adresa din semnatura.

 

Edit: Am gasit mail-ul dar nu are semantura cu adresa. Oricum poate la voi merge http://www.jawa.ro . La mine ci' nu merge pt ca ca-i conexiune Astral...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve! sunt nou p forum,da' nu-i bai. situl merge numa' bine,insa au probleme cu aprovizionarea,am dat ceva telefoane si nu prea mai aduc piese,nush c s intampla...mi-ar fi trebuit si mie ceva-ceva...by the way,are cineva idee de unde pot lua si eu un piston,doua de jawa-cz de 125 veche?... tot kitul=piston,bolt,colivie,etc...much obliged for quick answers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hm...c dreaq,nu mai gasim si noipiese k lumea in toata tara asta? azi am vb. cu unu' din bucuresti,cica aia aduc piese,banii inainte k la c...e,mdam,ce sa mai cred k trebuie sa ma orientez la alt manz...mai noutz...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt JAwa de 125....cam slabe sperante..........doar dak gasesti niste segmenti bruti, ii mai scurtezi, si ii aranjezi tu la pila.......piston se poate turna. Nush unde....dar dak postezi un topic s-ar putea sa te ajute, pt ca sunt multi care au recurs la astfel de metode. Cilindru se poate face din tub de sonda (tub de extractie)....gasesti cat vrei in zonele de extractie a petrolului (Onesti, Moinesti samd) insa trebuie sa gasesti se meseriasul sa-ti faca ferestrele. Eu am avut pe un IJ Festival cilindrul facut din tub de sonda. Este mult mai rezistent decat aliajul din care e el original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...