Sari la conținut

Vand PIRELLI ANGEL 2009


SorinAR
 Share

Postări Recomandate

Pirelli a lansat un nou model de anvelopa denumit Angel ST, primul cu un tipar ce variaza de la inger la demon, simbolizand in acelasi timp sufletul dublu al produsului - de incredere si sportiv.

 

Menit sa inlocuiasca pe piata modelul Diablo Strada, acesta a fost prezentat oficial in cadrul conferintei desfasurate la circuitul Algarve din Portugalia cu ocazia inaugurarii Campionatului Mondial de Superbike 2009, acolo unde Pirelli este furnizor unic din 2004 si pana in 2012.

 

Angel ST este dedicat persoanelor care calatoresc cu motocicleta si opteaza pentru siguranta, protectie si durabilitate. Acest suflet dublu al noii anvelope a fost dezvoltat pentru motocicletele sport-touring, cum ar fi Yamaha FJR 1300, Suzuki GSX 1300R Hayabusa si Kawasaki GTR 1400, care nu sacrifica placerea unui viraj si emotia unei accelerari puternice.

 

Ideea adoptarii unui asemenea design, care intai are aspectul unui inger si dupa 1.000 de kilometri incepe treptat sa se transforme intr-un demon, a venit din dorinta companiei de a omagia filmul Angels & Demons (cu Tom Hanks si Ewan McGregor, ce va fi lansat in luna mai 2009), pentru care Pirelli a fost furnizorul de anvelope ale masinilor utilizate in cateva scene.

 

Pirelli Angel ST urmeaza sa poata fi gasit in magazine incepand cu primavara acestui an.

post-42772-1245313517_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa postezi la motociclete de strada.

 

Pirelli Diablo nu au nici o legatura cu viteza. Am avut si erau tari ca ebonita, trei tavaleli am luat pe amckart din cauza lor.

 

Iar faza cu ingerul care se transforma in demon e un kitsch fara nici o legatura cu performanta, numai un cocalar de terasa poate sa fie interesat de astfel de rahaturi.

 

 

 

@paul biker: inteleg ca ai pagina de stiri asta e un forum nu un ziar iar noi suntem utilizatori anonimi nu jurnalisti asa ca lasa fazele astea cu copyright-ul. Pe mine ma doare un kur de unde a citat oricum imi e clar ca sursa originala e kit-ul de presa de la Pirelli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@paul biker: inteleg ca ai pagina de stiri asta e un forum nu un ziar iar noi suntem utilizatori anonimi nu jurnalisti asa ca lasa fazele astea cu copyright-ul. Pe mine ma doare un kur de unde a citat oricum imi e clar ca sursa originala e kit-ul de presa de la Pirelli.

 

Nu iti era tie adresat mesajul, ce te bagi in seama? Kit de presa sau nu, iti garantez eu ca nu vine in limba romana iar articolul de mai sus implica atat cercetare cat si traducere, care e considerata munca de creatie si e protejata de legea dreptului de autor. Inteleg ca tu esti mai de la tara, dar nu trebuie sa fie toti ca tine. Noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa postezi la motociclete de strada.

Pirelli Diablo nu au nici o legatura cu viteza. Am avut si erau tari ca ebonita, trei tavaleli am luat pe amckart din cauza lor.

 

 

man, tu ai cumva motoreta de pista? daca da, ce cautai incaltat cu diablo? ciudat...aveam si eu ganduri sa termin cu strada, dar la prima strigare cand am inteles in mare cam ce trebe schimbat la mobra pt pista..mai bine nu. pe langa asta, greu renunti la drumurile lungi pe trada. si sa faci ambele lucruri (pista/strada) cu aceeasi mobra..mai greu. eu am diablo rosso acum. la-nceput am fost un pic cam sceptic cand le-am vazut asa bombate si mai putin late ca pilot power. dar dupa cateva drumuri lungi si virajate...sunt perfecte pt. stilul meu de mers, pe strada. f. stabile-n curbe, nu cu genunchiu jos, dar pana-n buza linistit ajung fara emotii. asa ca sunt bune de strada? da. so sunt pentru motorete de strada.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si sa faci ambele lucruri (pista/strada) cu aceeasi mobra..mai greu.

Da, daca faci touring cu motorul. Dar eu merg exclusiv oras si amckart. Pentru situatia in care vreau sa plec cu motorul, tocmai mi-am facut rost de un trailer micut de o motocicleta :cheers:

Deci, am pus Dunlop GP Racer care sunt foarte bune de circuit, nu sunt striate pana la margine, asa ca jos in viraj mergi pe slick. Exista dezavantaje pe strada legate de uzura si performanta pe ploaie, dar, mergand doar oras, nu am probleme.

Moto a venit din fabrica cu Diablo. Respecta-mi intimitatea si nu ma intreba ce e, important e ca merge 1:13 pe amckart :banana:

La capitolul bagat bani pentru circuit iti dau intr-adevar toata dreptatea.

 

 

 

Nu iti era tie adresat mesajul, ce te bagi in seama? Kit de presa sau nu, iti garantez eu ca nu vine in limba romana iar articolul de mai sus implica atat cercetare cat si traducere, care e considerata munca de creatie si e protejata de legea dreptului de autor. Inteleg ca tu esti mai de la tara, dar nu trebuie sa fie toti ca tine. Noroc!
Aici la tara pe forum doare pe toata lumea in kur de drepturile de autor de care vb tu, ai fost complet off-topic si m-am gandit sa-ti fac un bine si sa te informez ca sa nu mori prost.

 

Dar...oare are motocicleta? Sau s-a dat si el cu motoare imprumutate si acum e mare comentator pe forum?
Exclusiv cu motoare imprumutate eventual furate. O sa-mi iau motor can fac 18 ani si-mi iau permis. Tot atunci imi iau si casca. Probleme?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici la tara pe forum doare pe toata lumea in kur de drepturile de autor de care vb tu, ai fost complet off-topic si m-am gandit sa-ti fac un bine si sa te informez ca sa nu mori prost.

 

E bine ca in sfarsit fac cunostinta cu purtatorul de cuvant al comunitatii moto din Romania. Merci pentru informare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca in sfarsit fac cunostinta cu purtatorul de cuvant al comunitatii moto din Romania. Merci pentru informare.

acum m-am prins nea "super membru"

vrei sa ajungi la nivelul urmator si nu sti cum,mai baga cateva posturi din astea super inteligente(poti chiar si in topicul asta,macar il tii sus) si pana la urma o sa se trezeasca vre-un admin si te face MODERATOR(ca meriti)

 

la subiect.....ce te intereseaza pe tine unde postez eu,daca gumele astea sunt de strada sau viteza,daca sunt sau nu de calitate ,etc.

am ceva gume SH dar mai merg,ti le dau gratis sa-ti incalti "racheta" daca vrei si nu ti se par scumpe !

 

si in loc de salut iti spun Ciocu' mic si joc de glezne !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum m-am prins nea "super membru"

vrei sa ajungi la nivelul urmator si nu sti cum,mai baga cateva posturi din astea super inteligente(poti chiar si in topicul asta,macar il tii sus) si pana la urma o sa se trezeasca vre-un admin si te face MODERATOR(ca meriti)

 

la subiect.....ce te intereseaza pe tine unde postez eu,daca gumele astea sunt de strada sau viteza,daca sunt sau nu de calitate ,etc.

am ceva gume SH dar mai merg,ti le dau gratis sa-ti incalti "racheta" daca vrei si nu ti se par scumpe !

 

si in loc de salut iti spun Ciocu' mic si joc de glezne !

 

Domnu Sorin, ai vreun complex de inferioritate? In primul rand tin sa precizez ca mi se rupe de statutul de supermembru sau de numarul de bulinute din profil. Eu comentez pe forum atunci cand simt nevoia sa o fac, nu din cauza unui profil nenorocit (ca au trecut 3 ani de cand sunt membru si am ajuns sa am X posturi, asta e). Insa am o problema cand vad ca dai copy paste la text facut de unul din redactorii Motoflash, fara a avea macar bunul simt de a preciza sursa.

 

Legat de faptul ca postezi anunturi comerciale intr-o zona a forumului dedicata motocicletelor de viteza... esti liber sa faci ce vrei insa simplul fapt ca folosesc acest forum zi de zi, ma face sa incerc sa imbunatatesc cat de cat organizarea. Era chiar asa de greu sa postezi "anuntul" tau in zona dedicata? Daca nu ma cunosti, de ce vii cu replici de cocalar precum "ciocu mic"?

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu Sorin, ai vreun complex de inferioritate? In primul rand tin sa precizez ca mi se rupe de statutul de supermembru sau de numarul de bulinute din profil. Eu comentez pe forum atunci cand simt nevoia sa o fac, nu din cauza unui profil nenorocit (ca au trecut 3 ani de cand sunt membru si am ajuns sa am X posturi, asta e). Insa am o problema cand vad ca dai copy paste la text facut de unul din redactorii Motoflash, fara a avea macar bunul simt de a preciza sursa.

 

Legat de faptul ca postezi anunturi comerciale intr-o zona a forumului dedicata motocicletelor de viteza... esti liber sa faci ce vrei insa simplul fapt ca folosesc acest forum zi de zi, ma face sa incerc sa imbunatatesc cat de cat organizarea. Era chiar asa de greu sa postezi "anuntul" tau in zona dedicata? Daca nu ma cunosti, de ce vii cu replici de cocalar precum "ciocu mic"?

nu am nici un fel de complexe !

din postarile tale mi se pare ca tu ai unul de superioritate(daca ar exista astfel de complexe)

daca textul era redactat de altcineva decat cei de la motoflash era altceva ? Daca sapi putin vei vedea ca si cei de la motoflash au luat textul de la Pirelli deci care-i problema ?

DA,poate nu am postat in cel mai potrivit loc dar daca te privea pe tine acest lucru sau daca te-ar fi deranjat cu ceva puteai sa-ti spui parerea pe un alt ton mai putin acid si sa te abtii de la comentarii acre !

cat despre cuvantul 'cocalar'..........ma abtin de la comentarii

polemicile nu sunt punctul meu forte deci restul topicului iti apartine!!!!

asfalt uscat .... cu sau fara PIRELLI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa postezi la motociclete de strada.

 

Pirelli Diablo nu au nici o legatura cu viteza. Am avut si erau tari ca ebonita, trei tavaleli am luat pe amckart din cauza lor.

 

Iar faza cu ingerul care se transforma in demon e un kitsch fara nici o legatura cu performanta, numai un cocalar de terasa poate sa fie interesat de astfel de rahaturi.

 

 

 

@paul biker: inteleg ca ai pagina de stiri asta e un forum nu un ziar iar noi suntem utilizatori anonimi nu jurnalisti asa ca lasa fazele astea cu copyright-ul. Pe mine ma doare un kur de unde a citat oricum imi e clar ca sursa originala e kit-ul de presa de la Pirelli.

 

Daca tu te dai pe amckart si folosesti cauciucurile alea, inseamna ca esti incepator rau de tot...asta fiindca zici ca te dai numai amckart si bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu te dai pe amckart si folosesti cauciucurile alea, inseamna ca esti incepator rau de tot...asta fiindca zici ca te dai numai amckart si bucuresti.

mi se pare ca am mai precizat ca nu am implinit inca 18 ani, deci te rog mu mai mai ridica la rangul de incepator multumesc pentru atentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...