Sari la conținut

Vreau Un Atas


lil debul
 Share

Postări Recomandate

Salutare,a venit primavara(sper) si eu trebuie sa ma duc sa-mi inscriu Jupiterul.Problema e ca vroiam unu cu atas si de fraier m-am grabit si l-am luat fara. DECI. Cine stie un atas cu acte,din Bucuresti si nu foarte scump,sa am si eu ce atirna vara asta si cele care vor urma pe ijulicu meu? Astept disperat raspunsuri,ca trebuie sa inscriu motoru si nu vreau sa schimb mai apoi actele din nou,ca nu prea am timp de alergat,din motive de munca ca pe vremea sclavilor.

Va multumesc si spor la plimbari. :crack: :crack: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa iti dau unsfat nu cauta atas cu acte ca nu ai cum sa gasesti-atasul este inscris pe actele motocicletei,deci iei un atas de pe care stergi seria (in cazulin care are asa ceva )vezi cade obicei este pe langa talpica aia depui piciorul pe ea sa te urci in el,deci stergi seria asta in cazul incare tu ai vreo serie de atas mentionta in talon si ori stantezi seria din actele moto pe atas ,si apoi te duci la rar ,ori dc nu ai serie de atas pe actele tale te duci la rar cu el asa si iti bat ei dc ai vreo nelamurire da un pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa iti dau unsfat nu cauta atas cu acte ca nu ai cum sa gasesti-atasul este inscris pe actele motocicletei,deci iei un atas de pe care stergi seria (in cazulin care are asa ceva )vezi cade obicei este pe langa talpica aia depui piciorul pe ea sa te urci in el,deci stergi seria asta in cazul incare tu ai vreo serie de atas mentionta in talon si ori stantezi seria din actele moto pe atas ,si apoi te duci la rar ,ori dc nu ai serie de atas pe actele tale te duci la rar cu el asa si iti bat ei dc ai vreo nelamurire da un pm

Nu cred ca merge asa! Sa va povestesc cum a fost cu atashul meu. Am cumparat motocicleta de la un mos. Motocicleta avea si atas (dar era de Jupiter4). Nu mi-am dat seama cand am verificat seria motociletei ca in cartea tehnica era mentionata si seria atashului. Pentru ca motocicleta avea ITP-ul expirat am fost cu ea la un atelier ITP sa ii fac verificarea (singurul din Craiova care face la motociclete). Inginerul respectiv a verificat seriile motocicletei si erau ok, dar apoi observa ca era si serie de atash mentionata. Si am cautat amandoi ca tampitii seria pe atash cam 30 min. dupa care am ajuns la conculuzia ca nu este nici o serie. Mi-a spus ca nu poate sa imi faca verificare pentru ca oricum trebuie sa ma duc cu ea la RAR pentru identificare si aia o sa observe si o sa aiba probleme. De asemenea a zis sa le spun alora sa imi bata serie.

Dar cand am fost cu ea la RAR, aia au zis ca din moment ce in acte apare serie de atash, si atashul meu nu are nu o pot inmatricula cu atashul ala, decat daca am acte de provenienta pentru el. Dar de unde naiba acte si cum demonstrez ca ala este atasul cu pricina daca el nu are nici o inscriptie pe el. Asa ca singura varianta ramasa a fost sa inmatriculez motocicleta fara atash. Mosul de la care am luat eu motocicleta cand ii facuse numere noi avea atasul original sau cel putin unul cu serie, ca de aia au pus aia serie in cartea de identitate dar pe urma a schimbat atashul. Dar nu a vrut sa recunoasca lucrul asta. Si nu puteam sa ii dau nici cateva sa recunoasca pentru ca avea 80 si ceva de ani si daca ii dedeam una sigur murea :crack:

Asa ca m-am ales cu motocicleta inmatriculata solo, iar atashul l-am vandut pentru ca nu mai puteam sa il folosesc si oricum nu imi placea deloc modelul, as fi vrut unul original.

Asa ca aveti grija cum faceti inmatricularea atashului.

 

Numa' bine! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...fiindca sint dek k k.t si ei si toate reglementarile stupide in privinta inmatricularilor...doar gropile sint aceleasi...sau poate mai multe..

Editat de 13 Todesengel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...