Sari la conținut

Tinerii Si Nelinistitii...


Postări Recomandate

Scriu acest topic ca poate unii vor intelege cat de riscant este si ce implica o motocicleta chiar si de cilindree mica la 16 ani.Scoala de A1 pe care am facut`o cu totii nu prea ne invata nimica,iar o parte imediat dupa ce au luat permisu` ,s`au suit pe rs125 delimitat sau mito delimitat si unii au avut mici neplaceri...nu degeaba sunt ele limitate la 11kw,la 16 ani si fara nici o experienta adevarata ,o motocicleta care ia suta in 6 secunde jumate si care prinde cam 160 km/h nu este deloc recomandata.Chiar ieri ,un prieten cu rs125 cu pasager in spate a plecat de la stop pe verde si bineinteles a plecat in 10mii de ture si un bmw a fortat rosu si ia lovit din plin...pasagerului ia intrat scaritza in picior si dabea a iesit din operatii,va avea mult de suferit....In statele UE , permisul similar cu A1 are limita 125cc,11kw si ATENTIE 80km/h vit.max....Sunt fan de viteza dar unele lucruri ma pun pe ganduri :crack:....

Asa ca , cand se va face frumos ma gandesc sa merg pe AMCKART sa ma dau pana ma plictisesc de viteza si curbe luate tare pe magheru etc....

 

Bafta tuturor si aveti grija de voi :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

Asa ca , cand se va face frumos ma gandesc sa merg pe AMCKART sa ma dau pana ma plictisesc de viteza si curbe luate tare pe magheru etc....

 

Bafta tuturor si aveti grija de voi :blbl:

Si eu si harigan vrem sa mergem pe AmKart :ok: Poate ne strangem astia cu motoare de 125 si mergem dar asta sa fie intr-o dimineata din vacanta de vara :crack: (nu de alta dar sa nu ne facem de rusine :crack: )

 

Scriu acest topic ca poate unii vor intelege cat de riscant este si ce implica o motocicleta chiar si de cilindree mica la 16 ani.Scoala de A1 pe care am facut`o cu totii nu prea ne invata nimica,iar o parte imediat dupa ce au luat permisu` ,s`au suit pe rs125 delimitat sau mito delimitat si unii au avut mici neplaceri...nu degeaba sunt ele limitate la 11kw,la 16 ani si fara nici o experienta adevarata ,o motocicleta care ia suta in 6 secunde jumate si care prinde cam 160 km/h nu este deloc recomandata.Chiar ieri ,un prieten cu rs125 cu pasager in spate a plecat de la stop pe verde si bineinteles a plecat in 10mii de ture si un bmw a fortat rosu si ia lovit din plin...pasagerului ia intrat scaritza in picior si dabea a iesit din operatii,va avea mult de suferit....In statele UE , permisul similar cu A1 are limita 125cc,11kw si ATENTIE 80km/h vit.max....Sunt fan de viteza dar unele lucruri ma pun pe ganduri :ok:....

Asa ca , cand se va face frumos ma gandesc sa merg pe AMCKART sa ma dau pana ma plictisesc de viteza si curbe luate tare pe magheru etc....

 

Bafta tuturor si aveti grija de voi :D

Ce ai scris tu mai sus sunt cauze stiute de toti dar sunt bine de reamintit :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ieri ,un prieten cu rs125 cu pasager in spate a plecat de la stop pe verde si bineinteles a plecat in 10mii de ture si un bmw a fortat rosu si ia lovit din plin...pasagerului ia intrat scaritza in picior si dabea a iesit din operatii,va avea mult de suferit....

 

Nu are legatura cu experienta !!! Se poate intampla la orice motorist experimentat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are legatura cu experienta !!! Se poate intampla la orice motorist experimentat.

vroiam sa subliniez faptul ca la stop,cand plecam pe verde sa fim atenti si pe laterale si in prima instanta sa nu dam blana,dabea dupa ce suntem siguri k nu mai vine nimic omoram powervalve`u ala :crack: (tu baiazid n`ai powervalve :crack: )

Editat de Reverse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

teoretic se stiu astea...numai ca ractic...iarasi stim ca nici macar tu nu le aplici....cand vei fi capabil sa mergi tot timpul cu maxim 80/h atunci poti veni sa-i inveti pe copii ce sa faca :crack:

Good point Oana :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

angelina jolie si brad pitt stati usor :crack: ...eu incerc sa ma feresc cat consider ca trebuie si pana acuma cred ca m`am descurcat,eu ziceam si ptr restu`.....stiti voi vorba aia "nu fa ca popa,fa ce zice popa"....au innebunit romeo si julieta ,ati sarit pe mine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

angelina jolie si brad pitt stati usor :ok: ...eu incerc sa ma feresc cat consider ca trebuie si pana acuma cred ca m`am descurcat,eu ziceam si ptr restu`.....stiti voi vorba aia "nu fa ca popa,fa ce zice popa"....au innebunit romeo si julieta ,ati sarit pe mine :blbl:

Acum sincer daca tu spui sa nu plecam tare de la semafor :crack: chiar crezi ca asculta cineva :ok: presupun ca si tu pleci la fel de tare ca prietenul tau :crack:

Ce ai tu ma cu spirydusa si cu mine? :D :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spirydusa...e important ca atunci cand vei pilota o motocicleta sa o duci pana unde te simti tu stapana pe ea si nu invers.Restul.....depinde de multe

Oricum experienta se acumuleaza NUMAI cu kilometrii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunteti invidiosi ca ma iubeste femeile si e muarte dupe mine :blbl: ...si sunt si manechin la casa lui"bote" :crack:

 

casa de piatra ma :D

 

P.S. eu plec numai in wheelie de la stop... :ok:

Man roata ca roata, dar nu te-a intrebat nimeni la semafor de numarul de telefon :ok: eu ti-am zis de ceva timp sa lasi pletele alea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa asa ....mai zi mai zi....vedeti copii ce va invata pletosu'? numai prostii....so NU ascultati de el =))

care pletos ma :crack:

lasa spiryduso ca ne intalnim noi si te iau o tura (nu va ganditi la prostii) ,vedem ce mai zici dupaia ....sa`ti pui slidere :crack:

 

good point RotaxBv.....eu sunt de parere ca mai trebuie peste astea si putin talent :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te consideri vre'un talentat pletosule?:crack: in orice caz...pt inceput la motoreta trebe sa stii esentialul apoi sa te dai in figuri....eu POT sa vb.....ca nu ma dau in figuri cu motoru' =)) (pretenii stiu de ce) :crack: =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shi cu experienta... E relativa la alergat! Adica poti sa ai multi km facuti ca "mortu" shi sa nu ai indemanarea necesara unui mers sportiv. Daca ai 10.000 de km facuti cu 50 la ora nu poti sa te trezesti deodata sa mergi cu 100 prin oras, printre masini! Shi eu alergam ca un nebun in trafic in urma cu vreo 2 ani, dar m-am linistit dupa ce un preten a dat peste un cal intr-o noapte pe o strada din pitesti la 100km/h shi am crezut ca-mi moare in maini... :crack:

Nu se stie de unde apare "magarusul", dar trebuie sa fi pregatit sa te feresti de el!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu inainte sa ma sui pe motor zic ca nu mai merg tare ca nu o sa mai imi arda de scheme etc................cand ma vad pe motor schimb numai in 12'13 mi ca nu mai am nici o limita:)))

Editat de rss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...